"hayvanlar gibi dövüşürsek, hayvanlar gibi ölürüz." -doctor who

11.22.63 tartışma forumu

Tüm Forumlar > 11.22.63 > Yabancılar niye aşkı memnu gibi dizi yapamıyor

yeni konu aç Yabancılar niye aşkı memnu gibi dizi yapamıyor

beyler ne bu böyle hep bi bilim kurgu bi savaş bunlar neden hep böyle dizi yapıyorlar aralarında aşk-ı memn'u, fatmagülün suçu ne efendime söyleyeyim dudaktan kalbe seven adam yok?

Bence bu kulturden geliyor. cunki Ingiltere, Amerika gibi ulkerede bilim-kurgu ve cinsel icerikli filmler daha cok izleniyor. Turkiye ama ask, dogruluk, dini cierikli, fakir-zengin mukayesesi gibi filmler daha cok merak uyandiriyor. Bunlar benim shahsi fikirlerim. Ha bir de gelismis ulkelerde profesyonellik cok ust duzeyde gercekten, Abi adamlar siradan bir film bile cekse, ozel effekler felan fark yaratiyo

Brezilyalılar Pempe dizinin anasını satıyor ne demek yabancılar sadece bilim kurgu savaş dizisi çekiyor ?

İyi ki de yok. Yanlış anlaşılmasın saymış olduğun diziler Halit Ziya Uşaklıgil, Reşat Nuri Güntekin gibi usta yazarların kitaplarından uyarlanmış. Dizilerini de denk geldikçe izlemişliğim var ama kaliteli yapımlar sanırım. İzleyenler daha iyi bilir. Onun dışında benzer konulardaki Türk dizilerine bakınca beş para etmediğini görüyorum. Hayal gücü 0. Sırf entrika. Dizi başlıyor karakterler belli, birbirleri içinde eş değiştiriyorlar, yok hastane, yok fakir zengin. Baydı artık gerçekten. Değişik diziler de çıkıyor ama onlar da tutmuyor ya da bozuyor. Yani iyi ki öyle dizi yapmıyorlar yoksa izleyecek bir şey bulamayacağız.

Türk dizilerinin en büyük eskisi süresi bence adamlar 1 sezonu 20 bölümden oluşan ve bölümü 2 saat olan diziler yapıyolar tabi ki uzun sürmez. Öyle diziler var ki artık vakit doldurmak için saçma sapan sahneler gösteriliyor dizide. Konu desen zaten o kadar bölüme ne konusu bulacaksın.

Yapmıyor dese neyse de yapamıyor deyince aşırı troll algıladım soruyu

türk dizilerinden izlenilmeye değer; leyla ile mecnun , behzat ç, kardeş payı ve poyraz karayel bana göre.

soru zaten troll adam ironi yapmış
o zaman devam edelim; adamlar çok gerideler arkadaşlar bizim diziler gibi dizi çekmeleri için kırk fırın ekmek yemeleri lazım :(

Troll olmadığını varsayarak cevaplıyorum, her ürünün olduğu gibi dizilerin de kaliteli olanları ve ÇÖP olanları vardır. Eskiden dünyanın çöp dizilerini (pembe dizilerini) Brezilya üretirdi şimdi ise dizi dünyasının kültürel anlamda en dip en kalitesiz ve kilo ile satılan dizilerini maalesef biz üretiyoruz. Ben o bahsettiğin diziyi izlemedim ama sonuçta hepsi aynı...

Aşk-ı Arrow var yabancılarda bro. Sen bi izle oliver kaç gol atmış cidden sayamadım :D

konuya abone kullanıcılar 9

Yukarı Çık