"hani bir his vardır ya böyle, nasıl söylesem mutlusun ama değilsin gibi.." -how i met your mother

12 Monkeys tartışma forumu

Tüm Forumlar > 12 Monkeys > Film ile dizinin bir alakası var mı?

yeni konu aç Film ile dizinin bir alakası var mı?

Dizi iyi güzel de filmi olduğu yazılmış. Ben filmi izlesem dizi gözümden düşer diye korkuyorum. Filmdeki oyuncu kadrosu çok iyi gözüküyor. Fİlmde olmayıp dizi olan şeyler var mı?

#rez

Bence hemen filmi kopyalayıp diziye yapıştırmazlar. Filmi izlemedim o yüzden bilemem lakin filmi kopyalamaları çok saçma olur

Bir çok şey farklı olmasına rağmen ana konu aynı kişisel tavsiyem filmi izlemeyin ve diziden beklentinizi düşük tutun sonra hayal kırıklığına uğramamak için.Bu bir hayatta kalma dizisi/filmi değil bilim kurgu dizisi ana konu zamanda yolculuk ve paradokslar.

Filmi izledim konu olarak bence iyidi aynı şekildeyse dizi tutar gibi (daha hiç izlemedim diziyi) fakat konu aynıysa boşu boşuna diziyi izlemekten çekiniyorum. görüşü olan? NOT: filmi izlemiş ve diziyi izleyen birisi yazarsa daha net bir kanıya varabilirim

Filmi birkaç kez izlemiştim, diziyi de takip ediyorum. Eğer filmi beğendiyseniz dizi de hoşunuza gidecektir. Evet temel konu aynı; geçmişe dönüp 12 maymun olayını engellemek ama dizide epey bir zenginleştirmiş ve farklılaştırmışlar. Örneğin zaman yolculuğu yapan mahkumun kendi zamanı da işin içinde. Boşuna izlemiş olmazsınız.

Ben size sadece şunu söyleyebilirim. Film ile dizi arasında sadece ana konu benzerliği var bakın benzerlik diyorum çünkü sadece ana konu bile birebir aynı değil. Dizide detaylar oldukça zengin ve düşündürücü. Filmi gönül rahatlığı ile izleyin çünkü dizi mükemmel bir hal aldı şuan ve film ile hiç bir alakası yok.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Nedd Stark ölecek

birçok şey benziyor ama tabiki farklılıklar var filmini izlememenizi tavsiye ederim fazla fazla spiler var inşallah sonları aynı olmaz.

Doktorlar hala var. Filmde virüs hava alanında yayılıyor ve Cole virüsü taşıyan adamı durdurmaya çalışırken öldürülüyor hatırlarsanız. Burada yani havaalanında gelecekten tanıdığımız kadın doktor ve Cole 'ün çocukluğu da birkaç saniyeliğine kareye takılıyor. Deli rolünü filmde Brad Pitt oynarken dizide bir hanım ablamız oynuyor.
Dizideki en büyük farklılık virüsün Çeçenistan'dan yayılması olsa gerek. Dediğim gibi filmde hava alanında yayılan virüs dizide Çeçenistan'da yayılmaya başlıyor. Filmden aklımda kaldığınca zannedersem bizim Dr. Raily 'nin sevgilisi falan yoktu ama dizide var. Bununla birlikte dizideki kişiler daha çok detaylı incelenmiş. İçinde bulunduğumuz post-apokaliptik dünya (2043 yılı) daha detaylı aktarılmış doğal olarak.
Her ne kadar ön yargılı yaklaşmış olsam da efsanevi 12 Maymun filmini sevenlerin diziyi de seveceklerine kuşku yok gibi görünüyor.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

film diziye göre çok küçük bir konuyu kapsıyor

**Dikkat Spoiler**

filmde cole leland goins i öldüremeden ölüyor ve film bitiyor görev başarısız oluyor tabi dizide 3. bölümden sonrası filimden alakasız leland goins ölüyor ve işler farklı gelişiyor kesinlikle dizi daha iyi ve film den spoiler alırım diye korkmayın zaten şu an filmin çok ilerisinde dizi

konuya abone kullanıcılar 10

Yukarı Çık