"hakikat, yalanlarda başlar..." -house m.d.

13 Reasons Why tartışma forumu

Tüm Forumlar > 13 Reasons Why > Dizisi izlenir mi?

yeni konu aç Dizisi izlenir mi?

Kitabını öncelerinde okumuştum. Ergen dizisiymiş bide yavaş ilerliyomuş öylemi? Eğer dizisi güzelse başlamayı düşünüyorum. Sizce? Kitabı okuduğumdan sıkar mı ?

Ben de kitabı okudum, imdi de diziyi izliyorum. Şunu net olarak söyleyebilirim ki: Olaylar ve kişiler genel hatlarıyla aynı olsa da çok fazla ekleme var. Diğer karakterlerin hayatına daha çok vakıf oluyoruz bence. Ayrıca Clay kasetleri bir gecede dinliyordu kitapta ama dizide günlere yaymışlar. Bu yüzden de daha geniş açıdan bakabiliyoruz. Bence izle kesinlikle ikisi de ayrı bir tat veriyor. Ayrıca ergen dizisi yaftası artık çok sıktı cidden. Lisede geçen her dizi ergen dizisi diye nitelendirilemez-ki zaten onun doğrusu gençlik dizisidir. Yorumlara takılma yani, başla direkt.

İzlemezsen hata edersin bu kadar net :D şaka yapıyorum da harbiden diziside çok sarıyor izlemeni öneririm

İlk olarak her yaştaki insana ufak tefekte olsa bir şeyler verebilecek bir dizi."Ergen" dizisi derken, gerçek manada ergen dizisi çünkü ergenlik çağındaki insanlara daha çok şey katabileceğini düşündüğüm bir yapıt. Yavaş ilerlemesi de şöyle; Clay'in kasetleri bitirmesi 13 bölüm boyunca sürüyor. İnsana izlerken "dinle şunları artık be Clay" gibi yorumlar yaptırıyor. Bence bir yapıtın ne kadar kitabını okumuş olsanız da dizisi hakkında da bir fikriniz olmalı. İzlenilmesi gereken bir dizi olduğunu düşünüyorum.

@cutegal yavaşlık konusunda doğru söylemiş bir de her bölüm 1 saate yakın. Ne var ki revatça bir dizi haline geliyor Türkiye'de. Çekildiği ülkede çok daha meşhur tabii. İzleniyor yani.

Bence git direk izle ::)

kesinlikle izlemelisin hiç düşünme bile :)

bencede izlemelisin ve hannah benim sen anca ikinci olursun

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık