"çünkü ben seninle bir gün bile konuşmayınca o gün hiç iyi geçmiyor." -how i met your mother

13 Reasons Why tartışma forumu

Tüm Forumlar > 13 Reasons Why > hannah neden intihar etti spoiler var

yeni konu aç hannah neden intihar etti spoiler var

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Öncelikle okumadan önce şunu söyleyeyim bu yazıyı birdizihaber adlı siteden aldım ve spoiler var o yüzden spoiler istemeyen okumasın.

Hannah hangi sebeplerden ötürü intihar etti?

1.Justin, ilk buluşmalarında parkta Hannah’nın uygunsuz fotoğrafını çektiği için Bryce’ın okulda yaymasına izin verdi.

2.Jessica, Alex ile buluşup Hannah’yı grubun dışında tuttu ve aynı zamanda Alex’in hazırladığı liste yüzünden Hannah’yı suçladı.

3.Alex, Jessica ile sevgili olmayı arkadaşlığına tercih etti. Okulun en’leri listesinde en yakın arkadaşı olarak gördüğü Hanna’yı yazdı ve bunu destekledi.

4.Tyler, Hannah’yı gizli gizli takip etti ve fotoğraflarını çekti.

5.Courtney, Tyler’ın çektiği fotoğrafta Hannah’nın öpüştüğü kişinin kendisi olduğunu inkar etti ve başkası olduğunu söyleyip Hannah’nın kolay lokma olduğunu düşünülmesini sağladı.

6.Marcus, Hannah ile çıktığı akşam kafede, Hannah’ya tacizde bulunmaya çalıştı.

7.Zach, Hannah’dan olumlu bir cevap almadığından övgülerini çaldı. Daha sonra Hannah’nın ona yazdığı notu attı. (Aslında notu atmadı ama Hannah bunu fark etmedi.)

8.Ryan, şiir kulübünde Hannah’nın yazdığı şiiri okulun dergisinde Hannah’nın izni olmadan yayınladı.

9.Justin, Bryce sarhoşken Jessica’nın odasına girip ona tecavüz etmesine izin verdi.

10.Sheri, Jeff’in ölümüne neden olan “DUR” işaretine çarpıp oradan kaçtı.

11.Clay, Hannah’ya karşı hiçbir zaman açılamadı ve ona dürüst davranmadı.

12.Bryce, partide Hanna’ya tecavüz etti.

13.Bay Porter, Hannah’nın anlattığı olayın peşine düşmedi, hiç ilgilenmedi. Hannah intihar etti.

güzel olmuş

Bunu neden yazma gereği duyduğunu sorabilir miyim

canım istedi kardşm

yazmasındaki sakınca ne

şu dizi izleme sitesinde bile birilerini bozma çabasında olan insanlar var ya görünce deliriyorum

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

ya 12. bölümü bir kaç saat önce izledim de,
bryce hannah a tecavüz ederken sinir krizine girdim resmen . ya kızım çırpınsana, çığlık atsana . ya ne bileyim tırmala vur bi sey yap ya , bi şey yap! diye bağırdım resmen. mesela irreversible deki kadar tüy diken bir etkisi olmadı bence o sahnede kızın direncini tam verememişler .şahsen bir kız olarak irreversibleyi izlerken o sahnede öyle dehşet almıştım ki filmin devamını izlememiştim günlerce etkisinden çıkamamıştım. burada o dehşeti tam verememişler. yanlış anlamayın şimdi ''çırpınmadı diye istekliydi mi demek istiyorsun'' demeye falan kalkmayın lütfen , ben sadece oyunculuktan senaryodan falan bahsediyorum.

Bozma çabalarına giricek kadar boş değilim sadece gereksiz geldi ve belirttim

yeni sezon başlamadan önce belki hafızasını tazelemek isteyenler okumak isteyebilir. Benim izlememin üzerinden çok geçmemişti ama 12. kaset nedense aklımdan çıkmış. Okumam iyi oldu teşekkür ederim paylaştığın için. Ayrıca spoiler olduğunu söylediğin için okuyanlar neden yazdın diye hesap soramaz. Okumaya bilirlerdi.

Hannah o kadar olay yaşadı ki insalar kızda hep kendilerinden belki çok ufacık ta olsa bşy buluyorlar bence dizi o yüzden bu kadar tuttu. Ve dizideki yavaş yavaş dahada artan aksiyon sona doğru diniyor ve intihar gerçekleşiyor dizi baya sararak ilerliyordu yani.

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık