"herkes yalnızdır. yalnız doğarsın. yalnız ölürsün." -six feet under

Californication tartışma forumu

Tüm Forumlar > Californication > neden yani nedeeen

yeni konu aç neden yani nedeeen

arkadaşlar bu dizi niye bu sitede tutmadı ya, vallahi çok üzülüyorum. baktım ne boktan dizilerin forumları, bir sürü takipçileri var. gerçi dizi bitti iptallik bi durumu yok ve çok kişi izlemesin aramızda kalsın gibi manyakça bir sahiplenme durumum var ama hak ettiği ilgiyi de görsün isterim. (bu başlığı da sırf californication'ında bi forum şeyi olsun diye açtım zaten)

çok gereksiz sex sahneleri var ve senaryo 2. sezondan sonra can çekişiyor. Sence de öyle değil mi?

7.sezon hariç tüm sezonları hayranlıkla izledim, sadece 7.sezon oldu bittiye gelmişti. seks sahneleri de çoğu yabancı dizide olduğu kadar bence ya ve uzunda tutulmamış en azından, zaten karakterin sekse düşkün olması bir özelliği ve o sahnelerde de ön planda yine komedi var sadece seks değil. senaryoya gelince onu savunmayacağım herkese hitap etmez sonuçta farklı bir konu ama diziden çok hank moody karakterine hayranlığım var o yüzden o varken dizinin can çekişmesi im kan sız (tekrar 7.sezon hariç)

sahnelerin gereksizliği yada uzunluğu konusunda haklısın aslında ama yapımcılar diziyi ısrarla kalitesizleştirdiler ,sanki herkes sevişiyormuş gibi bir izlenim verdiler.. yoksa ben de diziyi izliyorum yani söversem ayıp olur o kadar izledim. Sadece hank moody her kadını öyle yada böyle elde edebilirmiş gibi gösteriyorlar ve o sezon giren kadın oyuncu illa adamın elinden geçiyor.. tahmin edilebilir yaptılar.. konuşmaları baya edepsizleştirdiler (haklı olarak, benim hoşuma giden birşey) .. diziyi gençlik komedisi olarak izlemek isteyen biri biraz izleyip sıkılır. ben atmosferi sevdiğim ve çok koyu bir gizli dosyalar hayranı olduğum için izliyorum (bazen göndermeler de oluyor gizli dosyalara) . diziyi direk gülmek için izleyen biri beğenmez bence .. ama haklısın hakettiği ilgiyi görmüyor. bizde batıtılaşma onlarda californication denen daha rahat ve refah içinde yaşamak adına bir ailenin nelerden vazgeçebildiğini ,vazgeçemediğini , kendini nasıl değiştirdiğini anlatıyor.. keşke herkes en azından 3. sezona kadar izlese de iyi kötü kendinden bişeyler bulsa :) benim etrafımda da hiç izleyen yok bir tek ben o açıdan ne varsa yazdım. iyi ki açmışsın başlığı...

kesinlikle çoğu konuda sana katılıyorum. yapımcılarda haklı olarak karakteri çekici kılmaya çalıştılar bir yerde ki bu şekilde apayrı bir karakter ortaya çıktı. bende kime diziden bahsetsem sevişme sahnelerinden yakınıyor. olaya hiç sevişiyorlar diye bakmadım sonuçta dizi iyi kötü bir hayatı anlatıyor ve bu da hayatın parçası (hank moody için büyük bir parçası olsada) oysa ki bu adam bir yazar, aslında baktıkları yer dizinin ara sıra verdiği mesajlar ve içindeki olaylar olsaydı kaliteyi anlarlardı. başlıkta bir gereklilik gibiydi bu dizi için zaten etrafta dizi hakkında tartışacak kimse yok bende içimi dökmüş bulundum, en azından burada okunur :)

Benzer diziler önerebilirmisiniz ?

1. sezonu izledikden sonra dizinin algoritmasını öğrenebilirsiniz, her bölüm sex ve her iki üç bölüm de bir kavga, diziye kendimizi yakın hissettiricek bir yer bırakmamışlar hank in yaşadığı gibi bir dünya yok bence fazla kurgusal. Tabi bunları geçip diziden zevk alarak izlemeye başlarsanız sağlam diyalokları var. Bazen hiç bir şey anlamadan izliyorum bir bölümü ortada anlatılmak istenilen bir konu yok çünkü, 3. sezondayım ben de böyle bir izlenim bırakdı, Shameless başlayana kadar idare ederim bu diziyle sanırım

Hank karakteri sezon geçtikçe büyüyor aslında. İleri sezonlarda göreceksin ki aslında yaptığı her şey yalnızlık korkusundan. Aslında dizide her kızı götürmesinde de haklı sebepler var. İncisözlükte bunu çok sık yapmam başlığına bakarsanız kızlar en çok çökmüş erkeklerle ilgileniyorlar çünkü onları kendine getirip başarılarından pay çıkarmak istiyorlar. Daha da bir sürü şey var da gece gece üşeniyorum yazmaya @eftal123

konuya abone kullanıcılar 5

Yukarı Çık