"özür dilenmesini pek umursamıyorum." -house m.d.

Da Vinci's Demons tartışma forumu

yeni konu aç Bayrak

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

yahu dizi 1470 ile 1480 yılları arasında ki dönemde geçiyor ve osmanlı ordusu s3e1 de napoliyi elegeçirdiğinde diktikleri bayrak sultan abdülmecit tarafından 1840 civarı bi tarihte yapılmıştı

kardeş yapımcıların alayı yahudi ne bekli10

adamlar hem turklere hem papaya laf sokuyo :D sızın gozunuze batan kısım turkler algıda secıcılık ıste suan hrıstıyanlarda sovuyodur papayı sole gosterıyolar faan dıye :D

ya hocam şöyle birşey var ki bizim tarih kitaplarımızda ben bu güne kadar türklerle dostluk kurmamış yada türklere yardım etmemiş yabancının hakkında iyi bir yazı görmedim hep kötü olarak tanıtıldı adamlarında işi gücü yok kendi nesillerine ki bu diziyi bizden cok onlar izliyor kendi nesillerine bizi övecek halleri yok türkler barbardır canidir diyecekler bizde muhteşem yüzyıl ve benzeri dizilerimizde onları dönek korkak kafir inançsız olarak gösterdik

tarih tarafsız olamaz, olursa adı vatan hainliği olur.

lan papayı sapık yapmışlar aq neyin gerçekçiliği gerçekçilik yok gerçeği aramayın

hocam sapık yaptıkları felan yok eşcinsel yönelim tarihin her sayfasında karşımıza çıkan birşey türkleri kötülemişler evet ama cidden ne bekliyordunuz adamların bizi öveceğinimi

beyler daha ilk bölümden dizideki en iyi kılıç kullanan eleman sıradan bi osmanlı askeri tarafından paramparça edildi neyin aşağılaması amk?

Savaş yeteneklerini aşağılamıyor da vinci bile kendisi söyledi dizi de onları kılıç ve kalkanla yenemeyiz diye osmanlıyı daha çok barbar ama bi o kadar da zeki olarak göstermişler bence olay aşağılamak değil hristiyan ve türk olmayan gruba türk ve müslüman korkusu yaymak diğer yabancı dizi sitelerine de bakarsanız va vlad hakkında ya da türklerin zalimliği ve barbarlığı hakkında konuştuklarını görürsünüz

izleyin gitsin amk kac yuzyil once alms onlar osmanlidan osmanli onlardan nefret ediyordu simdi kimsenin umrunda degil

Dizi mantık hatası ne bekli10

konuya abone kullanıcılar 9

Yukarı Çık