"herkes biraz yalnızdır... en zenginin bile fakirliğidir yalnızlık... -leyla ile mecnun

Da Vinci's Demons tartışma forumu

Tüm Forumlar > Da Vinci's Demons > BİRAZ GERÇEKÇİ OLUN.....

yeni konu aç BİRAZ GERÇEKÇİ OLUN.....

Arkadaşlar yorumları okudumda herkez osmanlıyı kötü göstermişler diye bağırıp çağırıyor.Arkadaşlar siz bir dizi çekseniz kendi düşüncenizi yansıtmazmısınız ? Adamlarda Osmanlının ortalığı zamanında siktiğini biliyolar fakat kendilerini mağdur gibi gösterip osmanlıyı katil gibi gösteriyolar.Bunda şaşıracak yada kızacak hiçbirşey yok.Önemli olan diziden zevk alıp izlemek.Adamların kalkıpta osmanlıyı haklı gibi gösterecek halleri yokki.Yorumları okuyorum herkez bağırıp çağırıyor.Herkez kendi dizisinde az da olsa propagandasını yapar.O yüzden zevk alıp diziyi izlemenize bakın derim ben.

Dizi dikkat çeksin falan izlesin diye tarih değiştirilir çokça yaşanmış bir durum ama anasını sikmemek lazım...
Çok abartılı bir saçmalıkla devam edecek olan diziyi 3 sezonda bitirmek ne ?

Adamların gerçekleri söylemesi neden herkesin zoruna gitmiş tarihte müslümanların çoğu böyle ya ölüceksin yada müslüman olucaksın demişler diğer dinlerde yapmış bunu adam tarih hakkında bir kitap okumamış geliyo buraya bune mk osmanlıyı kötülüyolar diye ağlıyo cahillik ne kolay şey cidden.

Filmde çok fazla abartı var aksiyon sahneleri aşırı fazla ben daha çok belgesel gibi olur sanmıştım.

SANIRIM GERÇEKTEN BEYNİN İN OLMASI GEREKEN YERDE PATATES VAR
odmanlıda hristiyanlar rahat rahat dolaşıyodu osmanlı topraklarında.
ayrıca hiç bir kitapta müslümanların ya ölüceksin ya da müslüman olcaksın dememiş yani.
sırf sen müslümanlar "ya ölüceksin ya da müslüman olcaksın" demişler dedin diye okuduğum tüm tarih kitaplarını gözden geçirdim en baştan hiç birinde böyle bir şey yazmamış böyle bir iddia teori bile yok.

Diğerleri normal sonuçta onların gözünden anlatıyor Osmanlıyı rahatsız eden tek sahne ki bu hakarettir ya Müslüman ol yada öl sahnesi onun dışında pek birşey yok

Eşekherifinoğlu ne zaman tarihe tarafsız bakarsan o zaman gerçeği anlarsın benim okuduğum kitaplar senin okuduğun saçma taraflı kitaplar olmadığı için biliyorum

beyinyerinepattes sen jahrein'i izliyor musun

@Beyinyerinepattes
tarih hakkında çok kitap okuyanlar ilber ortaylı halil inalcık diyorum size daha ne diyeyim lan türklerin en iyi 2 tarihçisi adamlar diyor türkler katledilerek müslüman olmamıştır öyle müslümanlık mı olur birilerini doğrayarak müslüman mı yapılır diye aynı şekilde katlederek de müslüman yapmamıştır. al aç izle
https://www.youtube.com/watch?v=S0BnK1g1AaE

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık