"İki türlü acı vardır, seni güçlendiren acı ve sana acı çektirmekten başka bir işe yaramayan boş acı. Boş şeylere sabrım yoktur." - Frank Underwood

Da Vinci's Demons tartışma forumu

Tüm Forumlar > Da Vinci's Demons > Finali izlemeyen bakmasın.

yeni konu aç Finali izlemeyen bakmasın.

Dizi'nin ilk 2 sezonu başarılıydı starzın bitirmesi sonucu bağlayamadılar diyorsunuzda adamlar zaten her türlü böyle bir sezon çekecekti sonuçta senaryoda var Da Vinci ressam ve tasarımcı ama burda adam savaşçı oluyor abi oluyor sevgili oluyor kurtarıcı oluyor utanmasalar peri yapacaklar.Dizide drakula gibi psişik iletişimler gibi olağanüstü olaylar var Beyazid zindanda ölüyor falan bunların hepsi zamanında Osmanlı'nın Avrupa'yı böcek gibi ezmesini hazmedemeyip olayları çarpıtmak amacıyla yapılmış şeyler.Osmanlı bayrağı yerine Türk bayrağı kullanmaları da bariz bir biçimde bir halt bilmeyip araştırmanın a sını yapmadıklarını gösteriyor.Ama onlarada hak vermek gerek adamlar gidipte Osmanlı şöyle böyle diye övmezler kötü göstermek için herşeyide yaparlar sen gidip Bizans'ı Haçlı Ordusu'nu kendi film ve dizilerinde över misin? yapmazsın. O yüzden burda geçipte yok bizi eziyorlar gözümden düştü yok böyle yok şöyle demeyin komik oluyor adamlar kendini övecek olduğunu tahmin edemiyorsan ve sinirleneceğini bilerek izliyorsan problemlerin var demek zaten.
Ayrıca Da vinci'nin tasarımlarının Türkler tarafından çalındığı söyleniyor bu bana göre tamamen yalan Osmanlı'nın o zamanlar tasarım çalmaya ihtiyacı olduğunu da düşünmüyorum.Bir bölümde Bayezid şehre girip yaşlıları öldürün kadınları falan alın diyor bu da yalan Osmanlı her savaşta ağaçlara, hastalara, çocuklara,kadınlara ve yaşlılara zarar vermeme politikasını izlediğini araştırınca anlarsınız.
Osmanlı evladı olduğumla da gurur duyuyorum iyisiyle kötüsüyle benim geçmişim tarihim.Ama dizi senaryosuna kızmıyorum kendince haklı yönleri var.Sustum sustum ama bütün bir dizinin düşüncesini yazdım şuanda rahatladım.

Bu ülke'de 10 yıl sefer yapan padişahı(Sultan Süleymen)bütün gün harem'de oturuyor muş gibi gösterdiler.Ben de çok takmıyorum bu dizi de bize hakaret etmelerini çünkü zaten yabancılar yapıyor diziyi.

Diziyi ilk gördüğümden beri her gün finali izlesem de şu başlığa baksam diye yanıyorum resmen. Sonunda ben de bakabildim. Huzurluyum.

ablacım senden senarıst olur o kadar korku ve gucu gosterınce masum yapmak ıstemezler bızı senaryasu olan kendı dızılerımızde bıle padısah haremden cıkmıyor burda en azından savas vardı

konuya abone kullanıcılar 3

Yukarı Çık