"tüm cüceler, babalarının gözünde birer piçtir." -game of thrones

Dark tartışma forumu

Tüm Forumlar > Dark > STRANGER THİNGS İÇİN BAŞLAMAK İSTEYENLER

yeni konu aç STRANGER THİNGS İÇİN BAŞLAMAK İSTEYENLER

EY STRANGER THİNGS GİBİ SANIP GELENLER

SPOİLER YOKTUR!!!!!!!

BU YAZDIĞIMIN BÜYÜK KISMI SİZİN İÇİN LÜTFEN OKUMADAN İZLEYECEĞİNİZE KARAR VERMEYİN

Diziyi az önce bitirdim arkadaşın dediği gibi ilk 4 - 5 bölüm zorlayıcı geçebiliyor bırakasınız geliyor hatta kiminiz bırakır. Mesela arkadaşımla aynı anda başladık o bıraktı neyse sorun sadece ilk 5 bölümle bitmiyor dizi güzel felan ama stranger things gibi olduğunu duyup başlayanlar için söylüyorum (çünkü ben de bu sebeple başladım) stranger things gibi değil bir kere ilk bölüm 1 - 2 sahnede aa deyip stranger things hatırlayabilirsiniz ama bu da ilk 5 dakikada oluyor başka bir şeyi yok strenger things ve dark arasında.

Yani diyeceğim şu STRANGER THİNGS için başlarsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz çünkü:

1) Olaylar o kadar aksiyonlu değil
2) Alternatif evreni yok eden yaratıkımsı şeyler olup da bizim dünyamıza musallat
olmak istemiyorlar
3) Olay örgüsü çok yavaş ilerliyor (özellikle ilk 6 bölüm) geriye 4 bölüm kalıyor o da
sadece 4 bölümcük yani.
4) Topu topu 10 bölüm ilk 5 bölümü izleyebilirseniz devamı kesin gelir. Zaten
6.bölümü açınca ilk 5 bölüm gibi olmayacak devamını heyecanla açmak
isteyeceksiniz.
5) Kesinlikle her bölüm sonunda 1 saat felan başka bir aktivite sokun araya çünkü diziyi bırakmanız daha muhtemel olur ard arda izlerseniz. Topu topu 10 bölüm izleyin bitsin bari.
6) Ama şimdi DİZİ İZLENMEYİ HAKEDİYOR. (İlk sezon yani olur böyle şeyler)

Diziyi sanki çok kötüymüş gibi anlatmışsın Stranger Thingside bitirdim ve şunu açıkça söyleyebilirim Dark, Stranger Things'den milyon kat güzel dizidir. Stranger Things olayları daha kurgusal, masalsı ele alırken Dark tamamen bilimsel ve olabileceğine inandırır bir şekilde ilerliyor. Eğer hayat hakkında derin düşünceleri olmayan basit aksiyon seviyorsanız tabiki Dark sizi sarmaz. Zaten dizinin Stranger Thingse benzeyen tek yanı kaybolan çocuk hikayesi başka hiçbir benzerlik yok. Dizinin yavaş başladığını düşünmüyorum dizi ilk bölümlerde aklınıza sorular canlandırıp daha sonraki bölümlerde cevabı vermeye dayalı olduğundan ilk bölümler yavaş gelebilir ama her bölümü mükemmeldi hatta bana Lost havası dahi verdi..

''Dark tamamen bilimsel ve olabileceğine inandırır bir şekilde ilerliyor.''
bu mu yani diziyi milyon kat güzel yapan şey. Şunu söyliyim ki sadece bu şekilde diziler çekilmiyor ve bu olaydan apayrı şekilde milyon kat güzel şeyler çekiliyor.

Sıfır takip edilen dizi sayın ve 55 izlenen bölümüne göre çok fazla yükseklerden konuşuyorsun

Son olarak da dizi güzel izlemeye değer benim açıklamak istediğim şey ''Stranger Things'' için gelenler aynı şeyi beklemesin. Ayrıca çokda büyütülcek birşey değil güzel ama harika değil yada senin diyişinle milyon katlık güzel bir şey değil. Beyin yorduğu için ilgi çekici oluyor ama illaki beyin yoran akıl uçuran şeyler olursa koskoca kapı gibi ''Sherlock'' var.

Teşekkürler

İzlediğim her diziyi buradan izlemediğim izledim her bölümü de izledim şeklinde işaretlemediğimden bölüm sayım olduğundan az görünüyor olabilir eğer çok dizi izlemekle hava atacak biri olsaydım sitede rastgele gezinip tüm dizileri izledim diye işaretleyebilirdim üstün başarılı arkadaşım. Ayrıca yaptığım yoruma mantıklı bir cevap yazmak yerine benim dizi zevkimi eleştirmek sana mı kaldı? Ben diziyi güzel yapan, bu konu hakkında kafa yormuş insanlar için olabilme ihtimali yarattığından güzeldir dedim. Bu onu Stranger Thingsden güzel yapan şey değil ayıran yönü demeye çalışmıştım. Ve hala fikrimin arkasındayım Dark, Stranger Things'den güzel dizi.

Ayrıca ben cevabımı senin yaptığın yorumu eleştirmek için değil sorduğun sorulara yanıt verme amacıyla yazdım.
Sherlock dizisini de izledim ancak Sherlock kafa uçuran bir diziden ziyade kafa çalıştıran bir dizi detayların önemini gösteren bir dizi.

Tekrar söylüyorum burayı iyi dinle senin için özellikle yazıyorum konu başlığıylada yakından ilişkili ''Stranger things için izlemek isteyenler aynı hevesi bu zor verir''

Ben de sana tekrar söyleyeyim burası bir tartışma platformu ve ben de düşüncemi belirttim. Dark, Stranger Thingsden üstündür.

konuya abone kullanıcılar 2

Yukarı Çık