"+telefon çalıyor. -çılgın bir fikrim var anne. aç!" -the big bang theory

Doctor Who tartışma forumu

yeni konu aç 9. Sezon

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

***Spoiler içerir, sezonu bitirmeden okumayın.***

Bu sezonu Doktor'un değil, Clara'nın zaman çizgisine göre izledik. Olaylar Clara'ya göre aynen bu sırada oldu ama Doktor farklı bir zaman çizgisinden geliyordu.

-Doktor'un Clara'ya "hayatımın en uzun ayıydı" demesi.
-Ashildr'i ilk gördüğünde gözünün bir yerden ısırması.

Sezon finalinde Doktor 1. bölüme gitti. 1. bölümü sezon finalinden hemen sonra izlerseniz her şey çok daha mantıklı geliyor. Missy'nin yaptığı espriler bile. 8. sezondan sonra Clara'ya ne olduğunu biliyoruz. Sırasıyla 9. sezondaki bölümleri yaşadı. Peki 8. sezondan sonra Doktor'a ne oldu?

-Bir şekilde Ashildr olayı yaşandı.
-Ashildr Clara'nın ölümüne sebep olan olayları başlattı.
-Doktor'un itiraf diski oluştu.
-12 bölüm yaşandı.
-12. bölümün sonunda Doktor olayları hatırlıyordu ama Clara'nın kim olduğunu unutmuştu.
-Bu sebeple itiraf diskini Missy'e yolladı çünkü Missy'nin Clara'yı bulacağını biliyordu. Zaten en başında Clara'ya dükkanda bilgisayarını tamir etmesi için Doktor'un telefon numarasını da veren Missy'di.
-Doktor birinci bölümü yaşadı.

Benim birleştirebildiklerim bu kadar. 11. bölümdeki gibi Doktor Clara'yı kurtarmak için bir döngü başlattı, bakalım elmastan daha kalın duvar kırıldıktan yani Clara kurtulduktan sonra neler olacak, 10. sezonda bizi neler bekliyor... Umarım yeni yol arkadaşı çok ama çok eğlenceli olur ve Peter Capaldi daha 4,5 milyar yıl daha Doktor'u oynar.

David Tennat zamanı en sevdiğim DW dönemi olsa da, 9. sezon modern serinin en iyi sezonuydu bana göre. Peter zaten en büyük Whovian'lardan biri ve Doktor olarak inanılmaz bir iş çıkarıyor. 8. sezondaki kötü senaryolarla harcandığını düşünmüştüm ama bu sezon her şeyi telafi etti. Bazı kesimler "Doktor'u neden hep beyaz bir erkek oynuyor?" diye nazı seçimleri sorguluyordu. Bu sezonda kadın zaman lordları siyah i bir kadın olarak regen geçiren beyaz bir erkek zaman lordu da izledik. Moffat bu sezonla herkesi tatmin etmeyi amaçlamış sanırım. Özetle muhteşem bir sezondu ve 10. sezon başlamadan önce bir kez daha izleyeceğim... :)

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

beynim yandı aq ama umarım clarayı hatırlamaz hatırlarsa daha çok acı çeker çünkü

Aynen her şey çok çok mantıklı :)

oha işte zeka jsahnfjdh

İnsanlar düşünüyor işte. Çok mantıklı, hem sana hem de moffata helal olsun

ohaaaa hiç böyle düşünmemiştim çok mantıklııı

inanamıyorum sanırım 9. sezonu bir daha izlemeliyim:))

konuya abone kullanıcılar 6

Yukarı Çık