"bu duvarların içinde darwin kazanır, einstein değil." -prison break

Doctor Who tartışma forumu

Tüm Forumlar > Doctor Who > Confession dial//9. sezon 13. Bölüm

yeni konu aç Confession dial//9. sezon 13. Bölüm

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Doktorun itiraf diski 9. sezonun 11. bölümünde oluştu ama bu sezonun 1. bölümünde disk vardı ve Missy'e yollanmıştı. Bölümlerden birinde de Clara "yoksa öldüğümü mü düşündün" dediğinde Doktor "Hayatımın en uzun ayıyıdı." demişti. Aradaki bağlantıyı kurabilen var mı?

Ben 10. bölümün Clara'nın son bölümü olmadığına eminim. Jenna son sahnesinin oldukça duygusal geçtiğini söylemişti ancak 10. bölümün ölüm sahnesinin kamera arkasında Clara karga geçince ölmeyi unutuyor, Peter kuş taklidi yapıyor ve herkes gülüyor. Clara'yı tekrar göreceğimizden emin olabilirsiniz. Doktor'un amacının da Clara'yı kurtarmak olduğunu biliyoruz. Doktor Ashildr'i kurtarırken neden bu yüzü seçtiğini hatırlamıştı. Doktor 12. bölümde geçmişe gidecek ve bu sefer Clara'yı (ve hatta Danny Pink'i de) kurtaracak. Biz de sonunda Orson Pink'in doğumunu ve Clara'nın Danny'e söyleyemediği sırrı öğreneceğiz.

Ya da ben kendimi çok fazla kaptırdım ve çok fena sallıyorum. :F

Başlık yanlış olmuş, 12. bölüm yazmak istemiştim :)

çok ilginç bi teori olmuş

Teoriniz doğru çıkabilir. Evet clara ölmeyi unutuyordu. Ben de izlemiştim oraları. Dedikleriniz mantıklı geldi. Belki Orson Pink paralel evrende doğmuş da olabilir diye düşünüyorum.

Clara çok basit öldü geri dönebilir bencede fakat dany pink geri dönerse diziyi izlemem çok rezil bir karakterdi.

Benim beynim yandı açıkçası fazla anlıyamadım her ne kadar claranın gitmesini istesemde ölümünde hüngür hüngür ağladım çok uzun durdu artık değişmesi gerek diye düşünüyorum çünkü ancak geçmişe gidip hayatını kurtarmak bu olabilecek bişey mi böyle bir şey olsaydı diğerlerinide kurtarabilirdi

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Jenna diziden ayrıldı, orası kesin ama Clara ölerek değil de mutlu sonla diziden ayrılacak gibime geliyor. Hiç sevmedim Clara'yı başından sonuna kadar ama 11. bölümde görünce gözlerim doldu. Serinin en iyi bölümlerinden biriydi bu bölüm.

Biri bahsettiğiniz kamera arkasını atabilir mi?

https://youtu.be/_3t-pRunxKM

9.Sezon'dan önce bi tane prolog bi tane de mini bölüm yayınlandı. Doctor mini bölümde meditasyon yapıyor ve bir ay geçiriyor, prologda da Confession Dial'ını Ohila'ya veriyor ve Missy'e vermesini istiyor.

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık