"hani bir his vardır ya böyle, nasıl söylesem mutlusun ama değilsin gibi.." -how i met your mother

Doctor Who tartışma forumu

yeni konu aç Doctor's Name

Uzun ama okumanızı rica ediyorum, belki aklınıza yeni bir fikir gelir veya benim fikirlerimi farklı bir şekilde yorumlarsınız. Az önce bir geriye gideyim dedim, 7x10'u izledim. Bu bölümde, Doktor Tardis'in anahtarını takıyor işte yakından gösteriyorlar. "Smiths" yazıyor. Kısaca yabancı kaynaklardan da baktım, bir sitede çok eski bölümlerde Üçüncü Doktor zamanında "Büyük bir aile, Smith'ler." gibi bir şey demiş doktor. Zamanım yoktu pek bakamadım, orijinal seriyi de izlemediğim için pek bilgili değilim. Bilen arkadaşlar belki daha iyi çözebilirler. Tardis Doktor'a ait değildi, ama ailesine ait olabilir. Yani bu doktorun soyadı da olabilir. Bu da doktorun insan ismi kullanması gerektiğinde "John Smith" ismini kullandığını açıklar. Hep bu John Smith isminde bir şey olduğunu düşünmüşümdür. Eğer buraya kadar okuduysanız da teşekkür ederim :)

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Hangi bölümde hatırlayamadım ama TARDIS'in orjinal boyutunda, harabe şeklinde olduğu bir bölüm vardı. Orada kötü karakter bir cihaza girip(TARDIS'in içinde) Doctor'un geçmişini değiştiriyordu. O zamanki yoldaşı da onun peşinden gidip geçmişini düzeltiyordu. Düzelttiği anılarda birisi ise hangi TARDIS'i seçmesini söylediği sahneydi. İzlediysen anlamışsındır zaten uzattım, karıştırdım biraz. Kısaca demek istediğim Doctor TARDIS'ini kendisi seçmedi. Bu da ailesinin olma ihtimalini azaltıyor.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Evet, dün izleyeyim derken o bölümü de izledim. 7x13. Konusu gelmişken, favori bölümümdür kendisi. River'ın öldükten sonra gördüğümüz ilk ve son bölümdür. Tabi Christmas Special'da gelecek tornavidayla, orası ayrı :) Bir geri dönüp izleyin derim ben.

Doctor'un adı belirli değil. Bunu yazarlardan hiç biri belirlemedi daha. Yalnızca çizgi romanlarda kullanılan bir ad var o da bölümlerle bağlantılı değil. John Smith adını da çok yayın olduğu için kullanıyor. Ayrıca oradaki "Smiths" yazısı da marka. Bizdeki "Kale Kilit" falan gibi.

Teşekkür ederim, açıklık getirdiğin için :)

konuya abone kullanıcılar 3

Yukarı Çık