"Bu kadını seviyorum. Köpekbalıklarının kanı sevdiğinden çok..." - Frank Underwood

Doctor Who tartışma forumu

Tüm Forumlar > Doctor Who > Master Missy olayı

yeni konu aç Master Missy olayı

Arkadaşlar bir şeyleri kaçırdım herhalde bu iki kişi aynı değil miydi nerede patlak vermişti olay biri anlatabilir mi?

ikisi aynı kişi. geldikleri gemi ve zaman missy'nin geçmişinden. yani missy'nin master olduğu zamanlardan. 50.yıl özel bölümde 3 farklı doktorun bir arada olması gibi bir şey bu da.

Amy Pondun bir bölümünde Amy veya Rory tam hatırlamıyorum onlar geçmişe gitmişler ama kendilerinden de kaçmışlardı. Yani bu patlak verme olayı sadece insanlarda mı geçerli? Yoksa zaman lordları bı istisna mı?

patlak verme olarak düşünme, burda o işler biraz karışık (bazen tardis düzeltti diyorlar, bazen fixed point in time'da sadece değişemez diyorlar vs.vs.).
Missy geçmişinin bu belirli kısmını hatırlamıyor, o yüzden master'ı etkileyerek değiştirebileceği bir gelecek yok, çünkü bu kısım zaten yaşanmış her ne olmuşsa çoktan..

Hatırlarsanız The Day of The Doctor'da durgunluk küpü gibi birşey vardı, o olunca geçmiş doktorlar filan Gallifey'i kurtardıklarını hatırlamadılar. E Master da en az Doctor kadar zeki bulmuştur o da bir yolunu

abi TARDİS ile kendi zaman çizgilerinde yolculuk yapamıyorlar 3 doktorun olması zamandaki çatlakdan dolayı düzensizlikten dolayı oldu ayrıca doktor da clara ile ilgili hafızası yok ozaman clara ile olduğu geçmişe dönebilirmi tabiki hayır çünkü tardis ile kendi zaman çizgisi üzerinde geri gitmesi demek bu da imkansız yani orda bi sıkıntı var karadelikle ilgili olabilir zaman kırılması yada zaman atlaması gibi birşey olabilir o yüzden karşılaşmış olablirler ...

büyük ihtimalle karadelikle ilgili ama her nasıl olduysa çok güzel oldu teşekkürler Moffat

konuya abone kullanıcılar 6

Yukarı Çık