"sen plan yaparken tanrı yukardan güler." -supernatural

Fargo tartışma forumu

Tüm Forumlar > Fargo > Bir Teorim Var...

yeni konu aç Bir Teorim Var...

Şimdi arkadaşlar değişik bir bakış açısı yakaladım kendimce.
Rye Gerdthart'e araba çarpmadan önce bir ışık görüyor gökyüzünde.İlk başta bu benim dikkatimi çekmedi.Ama ilerliyen bölümlerde uzaylılar hakkında bir kaç şey geçti.Gözüktüklerine dahil rapolar var falan gibisinden geçişler oldu.Bir kaç sahnede bir tür easter egg ler falan var tabi bunların hepsini kendim düşünüyorum.Şuraya bağlamaya çalışıyorum.Dizinin ilk sezonunda biliyorsunuz Lorne Malvo vardı.Bu arkadaş hepinizin bildiği gibi diğer insanlara göre daha değişik bir bakış açısı vardı ve aynı zamanda vahşeti seven birisi.Acaba bu arkadaş dünya dışı bir varlık olup insanların arasına şiddeti ve etik merkezlerini bozsun diye yollamış olabilirler mi tabi bunun için çok önceden başlamış olmaları gerekir ki 2.sezon zaten geçmişe gidiyorlar.2.Sezon 4.bölümün sonunda da Lou insanların etik merkezlerini ve doğru ile yalnışı artık ayırt edemediğinden bahsediyordu.Valla çok abartı oldu bilmiyorum ama olursa çok efsane olur bence :)

Eğer iyi bir hikayeyle ve kurguyla bağlarsa uzaylı olayı olur.
Ancak şu anda çok iyi ilerliyor.

Bende şeytan'a atıfta bulunduklarını düşünmüştüm.Ilk sezon yahudu bir adam " senin gözlerin karanlık " gibi bir şey demişti Malvo'ya.Senin dediğin de mantıklı.

Kücük kızın annesi masada kızın çizdiği çizime bakarken dikkatimi çekti kız ailesini ve uzay gemisini çizmişti söylediklerin çok mantıklı

Sanmam gerçek bir olayı çekiyorlar kurgu değil ki

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Ufoların gözükmesinin sebebi şu aga. Gerçekte 1979 yılında minnesotada Val Johnson adında bi polis devriyedeyken gökyüzünde ufo gördüğünü iddaa ediyo ve arabasını ağaca çarpıyo. Dizide şuan 1979 yılında geçiyo o yüzden ona gönderme var. Bir de sinema yapımı olan fargo'nun yönetmenleri coen kardeşlerin bir filmi var the man who wasn't there diye. orda da kilit bi anda ufo gözüküyor aynı ilk bölümde olduğu gibi. ona da gönderme yapıyolar. işin ilginç yanı o filmde oynayan başrol de ilk sezonda lorne malvo karakterine hayat veren Billy bob thornton.

Arkadaşlar öncelikle bir açıklık getirelim. Efsane katilimizin gerçek adı Lorne Malvo değil. Sadece gönderilen sahte kimlikteki ad o, biz de adıyla ilgili başka bir şey bilmediğimizden o ismi kullanıyoruz. Ek bilgi olarak vermiş olayım.. Bir de Malvo'yu ben de çok özledim ama maalesef olmayacak arkadaşlar , o gitti ve bir daha gelmeyecek. Ha gelse başımızın üstünde yeri var o ayrı ama gelmeyecek. O yüzden ona dair teoriler kurmayı bırakalım bence :)

Ve teori gerçekleşir...

ya ne zamandır izlemiyorum spoiler yedim buradan :)

mike milligan adlı üyenin yazdığı yazı en mantıklı açıklama
bu ufo olayı göndermelerden ibaret
diziyi fantastik bir şeye dönüştürmemek en iyisi bence

Şiddetin hakim olması ve etik değerlerin bozulması için uzaydan müdahale edilmesine gerek yok ki.... ufonun ilk görüldüğü zamanda zaten böyle bir ortam hakim

konuya abone kullanıcılar 9

Yukarı Çık