"zaman her şeyin ilacıdır sözü tamamen bir yalan. uyku her şeyin ilacıdır." -the simpsons

Fear the Walking Dead tartışma forumu

Tüm Forumlar > Fear the Walking Dead > Sezon finali ve karakterler

yeni konu aç Sezon finali ve karakterler

Bana göre muhteşem sezon finaliydi ne ararsak vardı aksiyon,zombiler,dram,macera,gerilim her saniye hissettim.

Bu dizi efsane olacak dostum.

Dikkatiniz çekerim the walking dead karakterler yavaş yavaş etkisini gösteriyordu ama fear the walking dead bütün karakterler inanılmaz iyiydi travis ben dahil herkes ''gebersin naled olasıca sevimsiz adam bişeye yaramıyor''demiştik ama 1 gecede adam morgan ve rick grimes reisler gibi olaylara tepkisi o andrew gerizekalısını dövmesi ben dahil herkesin aklına direk rick reis gelmiştir oda böyle çok sinirlenmiş ağızını burnunu kırmıştı.

Karakterlere gelince bana göre dizinin Rick grimes'ı belli oldu diyecektim ama morgan reis oğlu ve karısı vardı karısını kaybetmişti izleyenler bilir bence sanki karşılaştırma yapınca;

Travis=Morgan Jones(Karısını kaybetmesinden dolayı morgan reis gibi olacak bence)
Nick=Rick grimes(Niye rick dedim inanılmaz sakin ve patlamaya hazır bomba bana göre rick grimes olabilir cünki onun değişimleri vereceği kararlar'dan sonra göreceksiniz çok değişecek grubun travis'den sonra lideri olacak)
Madison= Lori(sanki bana biraz lori gibi olacak geliyor sizi bilmem ama madison'da lori gibi kararlar vereceğini felan düşünüyom)
Alicia=Maggie(bana göre ve kesinlikle maggie gibi olacak cünkü)
Chris=Gleen(Cünkü demiştim sebeb belli kesinlikle alicia ve chris yakınlaşacak sevgili olacaklar izleyenler hemen akıllarına benim gibi ''acaba bunlarda gleen ve maggie gibi olacak''demiştir)
Daniel Salazar= Hershel(Aklıma niyeyse hershel geldi zaten daniel reis yaşlı ve olaylara çok karamsar ki haklı olarak hemen tepkisini vermesi hershell gibi olacak acaba demedim değil)
Strand=Daryl(Tabiki karizmatik esprili ve konuşurken etkileyici olmasından dolayı tabiki daryl reis olacak görün bakın strand bu dizinin en sevilen karakteri olacak daryl etkisi bırakıyor üzerimde bee)

Bu konuyu açmakta sebebim diziyi izlerken benim gibi karakterleri walking dead karakterleriyle karşılaştıranlar olmuştur diye açtım sizde benim gibi karşılaştırabilirsiniz cünki haksız değilim :D

Benzetmelerini beğendim.Daniel hariç hershella uzaktan yakından alakası yok karakter olarak ta görünüş olarakta hershel aylakları hasta insanlar gibi görüyordu bakış açısı çok normaldi sanki insanların büyük bir kısmı tedavisi olan bi hastalığa yakalanmışta iyileştirilmeyi bekliyorlarmış gibi bakıyordu olaya rick reisten sonra fikirleri bayağı bi değişti onları daha farklı görmeye başladı diğer insanların gördüğü gibi uzun lafın kısası hershelle alakaları bile yok danielın

Nick Rick gibi olamaz çünkü Rick zombilerle karşılaştığı itibaren geri adım atacak kadar korkak bir yapıya sahip değil.Nick ileri de tecrübe edinse bile Rick gibi olamaz,sezon finalini dikkatli izlemediğin belli.Strandle kaçmaya çalışırken Strand,Rick gibi soğuk kanlı davranıp istediği materyali askerin üstünde almaya çalışırken Nick zombiler yüzünden korkup verdiği reaksiyon gereksizdi sakin olan biri öyle reaksiyon göstermez.(Annesinden yediği dayak kısmını dahil etmiyorum.)Travis Morgan gibi olamaz çünkü Morgan kadar realist ve zeki biri değil örnek vermem gerekirse Morgan kendi çocuğuna silah kullanmasını öğretiyordu Travis tipik baba figürü silah kullanmasını istememişti Chris'in ve zeki olmadığı kısım ise Andrew'e güvenmekti böyle bir kaos da Andrew'e yapılan işkencelerin bedeli olmayacağını düşünmek şüphesiz aptallıktır.Madison da Lori gibi değil,Lori de liderlik vasfı ve sadakât özellikleri zayıftı Madison aksine bu özellikleri güçlü diğer özelliklerin de benzerlik çok az bu da benzetmek için yeterli bir sebep değil.Strand kendini düşünen konuşak birisi ve insanları analiz ediyor Darly konuşkan espirili biri değil yanlış hatırlıyorsun aksine içine kapanık ve fedakârlık yapan birisi zıt karakterleri benzetmen olmamış 4/6'sı yanlış benzetme diğerleri de ortak bir şey paylaştığı için benzetilebilir bu orana göre haksız olmuş oluyorsun.

Daniel Salazarla Hershel eklemedim çünkü gereksiz bir ayrıntı olcaktı.

benzetmelerdeki amaç ne aq bütün karakterler the walking dad'dekilere benzese ne farkı kaldı bu dizinin boşuna izliyoruz o zaman dskladhqwl bir özelliği benzeyene tutmuş aynı maggie gibi olacak demiş tamam kardeşim

Yalnız konu güzel olunca izliyoruz falan da, son bölüm kesinlikle tatmin etmedi beklemediğimiz bir şey olmadı bir kere.Klasik olan acıyıp bıraktığın adamın gelip seni tırmalaması olayı vardı, yakışmadı.Umarım 2. sezonu klişeler üzerinden yürümez.

tabiki hiçbiri, ne karakterleri sevdim ne diziyi yani hiç bir bölümden zevk alamadım oysa TWD nin ilk sezonunda nasıl tırsmış, heyacanlanmıştım unutmayalım travis bir rick, o esmer çocuk bir Carl Travis bir Daryl ve alicia asla bir Beth Green olamaz kısaca can sıkıntısı ve belki TWD haKKINDA ekstradan bir ŞEYLER öğrenirim umuduyla takip ettiğim bir dizi sezon finali yapmasının nedenini de Twd nin başlayacak olmasına bağlıyorum açıkçası. Zaten bu kadar izlenmesinin nedeni de TWD

Sezon finali sonunda 49. dakikada denizin içindeki turuncu şeyler neydi?

Sarışın kadını şutlamaları lazım bu kadar kötü oyunculuk flash tv de yok

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık