"ben tekim. birkaçından biriyim, ailemde yok. kimim ben?" -orphan black

Fringe tartışma forumu

Tüm Forumlar > Fringe > fringe ve illuminati ?

yeni konu aç fringe ve illuminati ?

merhaba 1x4 deyim daha yeni basladım diziyi izlemiş olanlar yada benden ileri olanlar , illuminatiyi bilenler varsa düzen denilince yeni dünya düzeni ve olanların illuminati kartlarına benzerlik gözterişi gözüme carptı sizce alakası varmı illuminatiyle ?

onlara yorum yapamıcam ama şu gösterdikleri el yaprak elma tarzı onların anlamlarını biliyorum ama bana 25. kare subliminal mesaj gibi geliyor.

http://www.birdizihaber.com/2012/03/fringe-sembollerin-sirri/ burda bir kardeşimiz açıklamış bence illuyla pek alakası yok :)

http://mediaexposed.tumblr.com/post/7360705170/fringe Yabancı briside böyle açıklamış ama deniz atı biraz saçma geldi ama alfabe eğer gerçekse illuyla alakası olabilir :)

@br_ba 25. Kare tekniğinin çalışma prensibi onu göremiyor olman. O sembolleri göremeyen kimse yoktur herhalde, onlar sadece zukzuvank50'nin açıkladığı gibi şifreli mesajlar.

Nedir bu milletteli illuminati merakı. Bir şeyi saplantı haline getirenler onu her yerde görmeye başlıyor. Deniz atının karnında altın oran var adam kalkmış 666 olarak görmüş onu. Yaprakta delta var aa bak üçgen anlayan anladı olayı diyorlar. Soruyu soran için demiyorum ama böyle şeylerden saçma bi komplo teorisi çıkarmaya çalışanlar neyin kafasındasınız ya? 25. karenin daha ne olduğunu bilmeden supliminal diyorlar.
Hadi diyelim illuminati gerçekten var ve böyle dizilerle filmlerle milletin kafasını bulandırmaya, onları kendi istedikleri gibi yönlendirmeye çalışıyor. Eğer bunlarla kafamız bulanacak kadar aklımız yoksa zaten soyumuz tükensin de tek akıllı canlı insandır diye dolanmayalım ortalarda.

Ya bilmiyorum illüminati ile alakası olduğunu sanmıyorum fakat benimde bazı şeyler kafamı kurcalıyor. Yani öyle şeylere değinilmişki şöyle detaylı düşününce bu dizideki çoğu şeyin günümüzde yapılabilir olması. Bazen biz bir adım öndeyiz, her şeyi yapabiliriz kafasını yaşayan adamlar yapacaklarını imalı olarak insanlara sunar ya. Bunu da öyle algılıyorum. Yani bu dizideki bazı şeyler gerçekte yapılmış veya üzerinde çalışılıyor bile olabilir.

Kesinlikle öyle demiyorum fakat neden olmasın diyorum. Çünkü bu senaryo ne bileyim, aşırı ileri düzey yani. :D

Nienna-chan , evet cok arastırıyorum ve böyle bir örgüt oldugunada inanıyorum , bazıları gercekten cok sacmalıyo ciddi anlamda geometri dersi hocasına illuminatici diycek insanlar var , benim olayım sadece o degil bu olaydada insanlar ikiye ayrılıyo varlıgını arastıran oldugunu dusunen ve etrafına o gozle bakan insanlar birde kendini kapatmıs aratıranlara sacma gozuyle bakanlar var senin icin demiyorum bunu tabi ama izledikçe fazlasıyla senaryonun bazı bölümlerini illuminati teorıleriyle bagdastırıyorum sadece , ve gercekten birtek illuminati de degil ben ütopik olaylara inanıyorum yanı paralel evrenmiş 2. hayatlarmıs...
İnsan aklı beyni kıvılcımı olmadan atesini yakamaz , bu kadar utopik varolmayan seylerin hayalini kurabilecek düzeyde beyinlere sahip oldugumuza inanmıyorum cunku ınsan ırkı olarak bu konuları gercekten arastırmaya cesaretimiz yok genel olarak ve ayrıca gercekten bunları anlıycak arastırıcak umursıycak karakterde azınlık insan azınlık beyin var , dedigim farkı sen söylemişsin zaten deltayıda altın oranıda işte onu sen öyle görürüsün ben benim gibi olaya bakanda öyle görür ona o gozle bakan fazla kareyi algılıyo ama bakmayanın gozu algılamıyo direk beynine işleniyo , evet bilimsel olarak diziyle altın oran yada delta alakalı olabilir ama ozaman neden deniz atının karnına 25.kare tarzında koyabılır? madem bana delta göstericek ozaman işaret direk o olsaydı , neden okadar gizliyo hadi diyelim ipucu bana altın oranı karsılıycak bi ipucu bagdastır diziyle? Ben böyle görüyorum 25. kareninde nedemek oldugunu ciddi anlamda arastıranlar bilir zaten , görür .

SeyitCoban , ama bizim haberimiz olmuyo olabilir ki haberimiz olmuyo zaten , cunku yapanlarında aslında cesareti yok yada yalancılar .. zaten acıga cıkarsalarda ne degişicek ? onca bilim adamı var üstün zeka secilen cocuk var nereye gidiyo bunlar ? hepsi amerikada hatta ingilterede , türkiyeden cıkan bilim cocukları vardı nerdeler simdi ? imkanmı saglanıyo burda ? peki naptıklarından haberimiz varmı yok. onlar hakkında haber dahi yok cogu sey gizli , biz sadece karıncalarız hepimiz kendi yuvamızdayız kımse daha buyugunu dusunmuyo daha buyuk evrenı hayal etmiyo , edenlerde bizden gizli , ulaşamıycagımız yerlerdeler.

ayrıca senayo cok guzel dogru :D

alakası yok illuyle semboller var ve bu matte fizikte filan olan semboller örnegin kurbaganın üzerinde fi sembolu var deniz atının kuyrugu fibonacci spirali kelebegin kanatları insan parmak kemikleri şeklinde filan bilime deginmişler oralarda

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık