"kendini odaya kitleyip, üzüntülü müzikler dinleyip ağlayacak kadar çok birini sevdiniz mi hiç?" -glee

Fringe tartışma forumu

Tüm Forumlar > Fringe > mantık hatası(spoilerr)-final

yeni konu aç mantık hatası(spoilerr)-final

şimdi ben internette gezerken şöyle bi şey okudum;

Bildiğiniz gibi observerlar 5. sezonun finalinde yok edildi buna göre;
-Alternatif Peter ın babası walternit tedaviyi bulacakken observer girmez Peter kurtulur.
-Walter peterı çalmaz.
-Cortexiphian (kesinlik yok (Walterın ilahlık sendromundan ötürü)) olmaz Peter Olivia tanışmaz Etta doğmaz yani final Final olmaz?

biri şunları bana açıklasın ya:DD

Hatırlarsan Walter evreni yok eden makineyi başka bir zaman dilimde yaptığı halde zamanı tekrar sıfırlamalarına rağmen o makine hala orada duruyordu. Senaristlerin zamanı yorumlama şekilleri farklı çünkü tam anlamıyla anlayamadık zamanı onun içinde yaşadığımız içinde anlayamayacağız. Böyle şeylere kafanı takma Doctor Who da rahat 60 dan fazla mantık hatası bulurum sana. Bu zamanla ilgili şeylere pek takılma hiçbir dizi - film vb. şeyde bunu en mantıklı şekilde yapmayacaklar ve yapmamışlardır.

Yanlış bilmiyorsam 2015'ten itibaren sıfırlandı zaman

Evet 2015'ten itibaren sıfırlandı fakat en baştaki doğru observerlar yok olduğu için diğer evrendeki Walter tedaviyi bulduğunda içeriye September giriyordu ve tedaviyi bulduğunu fark edemiyordu Walternatif. E haliyle September da yok olduğu için mantıken laboratuara girmemesi Walternatif'in tedaviyi bulması bundan dolayı da Walter'ın Peter'ı almaması gerekirdi. Böylece Peter'ın 2. evrende olması gerekirdi. Ama evet Doctor Who da olduğu gibi bunda da olmuş.

Observer'lar ın yok edilmesini şöyle düşün ; Peter bi sezonda zaman çizgisinden siliniyo ve diğerleri onu hatırlamıyo sanki peter hiç yokmuş gibi devam ediyo hayatlarıa ve geçmişte öyle şekilleniyo ama bu peter kaybolduktan sonra oluyo ve ondan önceki olaylar ne olursa olsun yaşanmış oluyo. Yani cortexhipian deneyleri, Walter'ın Peter'ı çalması, Olivia ile tanışıp Etta'nın doğması gerçekleşiyo fakat 2015 yani observer istilası olması gerekn son bölüm son sahnede parkta istila olmuyo ve Walter september'ın oğlu olan gözcüyle beraber geçmişten kayboluyo. Zaten dikkatli izlediysen siz beni hatırlamayacaksınız, 2015 ten sonra sıfırlanıcak gibi ifadeler var.

Evren zaten sıfırlanmıştı 3. sezon finalinde o zaman da Peter 2 evrende de ölmüştü fakat Walter hiç observer görmediğini söylemişti bu mantıktan yola çıkarak olaylar aynı kaldığı söylenebilir Peterin öldüğünü ama Olivia'ya olan aşkından geri geldiğini ve yeniden canlandırıldığını biliyoruz ondan sonra etta felan işte

sadece duygusuz olmayacaklar yani peteri yine kurtarıyolar oralarda bir sıkıntı yok. tek değişen savaşı açacak kadar duygusuz olmamaları.

konuya abone kullanıcılar 6

Yukarı Çık