"hayvanlar gibi dövüşürsek, hayvanlar gibi ölürüz." -doctor who

Gotham tartışma forumu

Tüm Forumlar > Gotham > Joker hakkında

yeni konu aç Joker hakkında

Dark Knight filminde Jim Gordon Joker'i tutukladığında geçmişi ile ilgili hiçbişey bilinmiyor demişti. Bende Joker'in geçmişi ile ilgili bi bilginin olmadığını biliyorum. Yanlış biliyorda olabilirim. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Geçmişi bilinmeyen bi adamın (Tabi gerçekten bilinmiyorsa) diziye katılabileceğini düşünmüyorum ben. Tabi katılırsa çok güzel olur orası ayrı. Sizce diziye katılır mı? Katılırsa nasıl bir hikaye işlenir?

ben katılacağını düşünmüyorum. ki katılırsa oyuncu rolün altından kalkamaz ve hem seyirciye hemde diziye yazık olur zaten penguin, the riddler,poison ıvy catwoman ile yeterince villain var dizide. ayrıca fish mooney don maroni ve don falcone de tuzu biberi. jokeri sevmeyen ölsün ama böylesi daha iyi fikrimce.

bu konuda bazı teoriler var. tabi ki joker gelip çıkıp kimseye kan kusturmaz. ama bakarsınız fish moneyin mekanında stand up yapan biri ya da başka bi yerde 1 - 2 dakkalık bi sahnede ismi verilmeden kullanılabilir. ama diziye katılması söz konusu olmaz bu süreçte..

http://insidetv.ew.com/2014/11/19/gotham-robin/
Kaynağa göre Joker ve Harley Quınn bu sezon düşünülmüyormuş ama Robin'in ailesinin nasıl bir araya geldiği işlenecekmiş. Bence Joker ve Harley'nin bu sezon olmaması iyi olmuş. Çünkü dizi belirli bir bütünlükte ilerliyor durduk yere karakter eklemek ana senaryonun bütünlüğünü bozar. Joker'in geçmişine gelince iki tip joker geçmişi var ilki Jack Nicholson'ının canlandırdığı mafyanın içinden palazlanarak büyüyen Joker, diğer ise Nolan'ın Jokeri ki Nolan'ın jokerinin geçmişini sadece repliklerinden ögreniyoruz." Babası ayyaşmış, bir gün sinirlenip annesini öldürmüş ve Joker'e de neden gülmüyorsun neden bu kadar ciddisin diye agzının iki tarafını yaralamış" Zaten Joker'in ünlü repliği "why so serious" da bu hikayeden gelir. Kısacası Joker'in geçmişine dair pek doğru dürüst bilgi yok ama Dark Knight'taki anlattıklarına göre bir profil çizilirse seyircinin daha öok seveceğini düşünüyorum.

nasıl ya. Batman 1 de joker vardı zaten adıda jack ti. Mafya lideri olan bir adamdı. 1940 yılında da ilk çizgi romanında da bahsediliyordu. ve batman 1 e uyarlandı. gothamda olacak ve jack olcak ismi. Batman kara şovalyede joker şöyle söylemişti. Ben olmassam sende olmazsın ikimizde aynıyız 2 mizde ucubeyiz demişti. 1940 da da bu cümleyi söyledi 1989 yapımı batman 1 de de. ;)

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

@EzioAuditoreDaFirenze
+1

Ayrıca şöyle bir alıntı yapayım çizgi romanlardan;

"Bu yüzüm nasıl oldu biliyor musun?
Bir zamanlar bir karım vardı.
Çok güzeldi, senin gibi...
Benim çok endişelendiğimi, daha fazla gülmem gerektiğini söylerdi.
Kumar oynadı, tefecilere çok borçlandı.
Bir gün yüzünü çizdiler.
Ameliyat için paramız yoktu, buna dayanamıyordu.
Onu tekrar gülerken görmek istiyordum.
Yaralarını umursamadığımı bilmesini istiyordum.
Ben de ağzıma bir jilet soktum ve bunu yaptım.
Daha sonra karım bana bakmaya dayanamadı ve beni terk etti..."

Bunun dışında Öldüren Şaka - Joker çizgi romanını okuyarak biraz fikir edinebilirsiniz. Ama tüm bunlara rağmen Joker geçmişi ile ilgili garanti bir bilgi yok. Çizgi roman'da Joker'in "Bazen bu şekilde bazen de başka bir şekilde hatırlıyorum...Eğer bir geçmişim olacaksa, çoktan seçmeli olmasını tercih ederim" diyerek güvenilir bir anlatıcı olmadığını itiraf etmesini konu ediyor.(Kara Şövalye filmini izleyenler bilir. Yaralarının sebebini farklı farklı anlatıyordu. ;) ) Bu açıdan Joker'in gerçek kökeni belirsiz.

Joker in çocukluğuyla ilgili sahneler konulabilir yüzü nasıl o hale geldiği açıklığa kavuşturulabilir.

Tamamen alternatif bi geçmiş yaratılabilir. Dizi tamamen çizgi romanlara göre işlencek diye bişey yok. Bu sezon biraz zor 2.sezon belki eğer devam ederse 3.sezonda artık kesindir joker karakterini görmemiz bence. Ütopik ama olabilir. Joker olursa batman'de olmalı. Ütopik demem bu yüzden. Dizide bruce'ın batman halini göstermezler diye düşünüyorum ama herşey olabilir. Fazla uçucam ama gotham şuan tutulan dc dizilerinden arrow ve flash'la ilerleyen sezonlarda bağlantılı bişeyler yapabilir. Yaparsa müthiş olur yani.

Dizi bu tempoyu hiç bozmadan ilerlerse müthiş yerlere gelebilir. Aceleci davranmamaları iyi olacaktır. Joker karakteri için ise; jokeri sadece The Dark Knight filmine göre baz alamayız, jokerin çizgi roman ve animasyonlarda binlerce versiyonu var. Öldüren Şaka'da ayrı, Arkham serisinde ayrı, Dark Knight filminde ayrı. Senaristlerin bu dizi için en uygun olan tiplemeyi baz alarak karakteri yazmaları yada yeni baştan bir joker yaratmaları lazım ki bu da yarım asırlık joker karakterlerinden farklı bir yapıda olmalı. Benim düşüncem bu dizide olması gereken jokerin mafya içinden yükselenidir. Görüldüğü gibi zaten dizide herkes mafya.

dizinin ana karakterinin batman yerine gordon olduğunu düşünürsek joker biraz fazla olur..çünkü batman olmadan joker, joker olmadan batman olmaz bence..Joker öyle güçlü bi karakterki bence ona ayrı bi dizi yapılmalı :D Batmani ancak dizi finalinde fln görürüz gibime geliyo oda diziye zaman aşımı katarlarsa..Smallvillde supermanin uçmasını beklediğimiz gibi olur yani

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

the man who laughsda joker önceden red hood diye bir karaktermiş fakat batman red hoodu kovalarken zehirli bir tanka düşmüş tankta yanlış hatırlamıyorsam gülme gazı vardı sonra bildiğimiz jokere dönüşür yine yanlış anlamadıysam bu seride jokerin yüzü makyajdan değil gazın yan etkisinden boyalı çünkü seri boyunca yüzüne gaz sıktığı insanların yüzleri de beyazlaşıyordu

konuya abone kullanıcılar 10

Yukarı Çık