"erkeğin her adımı, her nefesi, her kelimesi ve hatta her bakışları yalan olabilir ama ağlamaları asla.." -icarly

Gotham tartışma forumu

Tüm Forumlar > Gotham > O zaman joker ?

yeni konu aç O zaman joker ?

Jerome valeska joker değilse o zaman joker kim ? ve acaba bu sezon mu izleyeceğiz bişey söylecem acaba joker kücüklüğünü mü göreceğiz ? mesela jerome sayesinde hırslanan ve bambaşka bişeye dönüşecek karakterin değişimlerini mi göreceğiz ? Kafam çok karıştı bu dizide joker olacak tek adam jeromey'dı o da pisi pisine bi hiç ugruna öldürürmesi çok dramatik oldu bee

adamlar dediğini yaptı herkes jerome a jokerderken dc nin yaptığı açıklamayı unuttular bu dizide gerçek joker in kim oldugunu asla kimse bilmiycek kimse anlayamıycak herkes bu joker diycek ama o olmiycak bknz.jerome

Ama hiç biri Jerome kadar efsane rol yapamayacak bence :)

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Joker: DC Batman serisindeki kalıcı "kötü adam" karakterlerindendir. Batman'in archenemy'i (Azılı düşmanı)'dır. Ayrıca tamamen kendisine ait ayrı bir çizgi roman baskısı vardır. Orijin olarak karakteri, kişiliği, yada kimliği bilinmeyen nadir kişilerdendir. Zaten karakteri mistik yapan, kendine çeken özelliği de budur. Kendisinin orijini hakkında bir çok efsane vardır, yok efendim "Joker" olmadan önce "Red Hood" (Kırmızı Başlık) çetesinin lideri olduğuna dair falan. Ama ne çizgi romanın yazarından ne de DC'den official (resmi) bir bilgilendirme verilmemiştir kim olduğu hakkında yada hikayesi hakkında. Joker hakkında bilinen tek gerçek bir baskıda kendisinin söylediği garip bir cümleyle kişilere Joker hakkında bir kaç fikir vermiştir. Ayrıca söylerken kendisinden 3. şahıs olarak bahsetmesi, Ben lafını kullanmaması dikkat çeker. Söz şudur;
"Joker bir kişi değil, bir semboldür, bir mesajdır. Bir insandan ötedir Joker, bir efsane, bir lanet. Şimdi söyle Batman kim daha gerçek? HAHAHAHA!" - Joker

Batman'nin 1989 filminde Jokerin ismi Jack Napier olarak geçiyor ancak filmden sonra o isim kullanılmadı yani Gotham'da Jokerin isminin belirsiz şuan Arkhamda bulunan birisi sadece Joker

Oynayanlar bilir Batman'ın bu son yıllarda çıkan oyunlarında bütün karakterler hakkında uzun uzadıya bilgiler verilmiştir.Arkham City oyununun ana hikayesi Batman ve Joker arasında geçer ve oyunda en çok bilgi Joker hakkındadır yazılar ve ses kayıtları mevcuttur ama burada bile Jokerin çocukluğu ve gerçek kimliği hakkında bilgiler yok.Hatta kendisi hakkında 3-4 farklı senaryo dinliyoruz Jokerin ağzından oyunda yani yine bizle dalga geçiyor yine.Vakti ve imkanı olan Batmanı ve karakterleri kolay yoldan tanımak için Arkham serisini mutlaka oynasın PC sürümleri için %100 Türkçe yamaları da var.

Batman Öldüren Şaka Özel Edisyon çizgi romanında bir hikaye uydurulmuş, göz atmanızı tavsiye ederim.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Tüm justice league evreninin en büyük spoilerları aşşağıda, tehlikelidir, justice league çizgi romanlarını bitirmemiş olanların okumasını tavsiye etmiyorum.
Öncelikle, Joker hakkında düşündüğünüz hiçbirşey doğru olmayabilir.
Biliyorsunuzki batman şuana kadar birçok sıfata yerleştirilmiştir.Bazen bir baba, evren için savaşan biri, veya sadece gotham için savaşan bir kanunsuz.Ama batmanin sadece bunlar olduğunu düşünüyorsanız daha bunların hiçbirşey olmadınığını belirtmek isterim.
Wonder woman ve Batman Metronu "Mobius Chair" 'dan indirmeyi başarıyor.Mobius chair evrendeki herşeyin yanıtına sahip olan bir cevaplayıcı,taht.
Batmande bunu öğrenince tabikide boş durmuyor, oturuyor ve 3 soru soruyor diye biliyorum.Tabi bizi ilgilendiren 1 tane soru var.
Bu batmanin son sorusu oluyor, Batman jokerin kimliğini soruyor, ve cevabını alıyor.Batman çok büyük bir şok geçiriyor, bayılacak gibi oluyor ve iyi hissetmediğini wonder womana belirtecek bir ses tonuyla "Bu imkansız." diyor.Batman böyle bir cevap verdiyse kesinlikle tanıdık birisi.
Düşündüğümüz hiçkimse olmayabilir.Batmani şoka sokmak okadar kolay birşey değil. Mobius Chair'dan birkaç fotoğraf aşşağıda.

http://images.techtimes.com/data/images/full/110662/bat-god-jpg.jpg?w=600
http://images.techtimes.com/data/images/full/110691/batman.jpg?w=600
Resimler alıntıdır.

Edward nygma diye düşünüyorum ben Jerome joker gibi davranmaya başladığında lan bi dur ama nygma bile dedim

@Rockhardey bu paylaştıklarının hepsini nerde bulabilirim

@CanavarBanavar nygma riddle olacak ilerki bölümlerde google bileöyle diyor.

konuya abone kullanıcılar 10

Yukarı Çık