"seninle olduğum zamanlar dışında hep yalnızdım." -spartacus

Iron Fist tartışma forumu

Tüm Forumlar > Iron Fist > Dizideki Mantık Hatası ?

yeni konu aç Dizideki Mantık Hatası ?

Herkese Merhaba.Diziyi bitirdim ve izlerken keyif almadım diyemem.Kötü eleştirileri haketmediğini söyleyebilirim fakat iyi bir dizi de diyemem kesinlikle.Kavgalar dövüş vs vasat değildi,fakat eksikleri bulunuyordu.Ama şu kahramanlık dizilerinde neden hep "adalet" kavramını işliycez diye klasik öldürelimmi ? hapse mi atalım olayını netfilix dizisi olarak yapmalarını gerçekten istemezdim.
Gelgelelim mantık hatasına =) dizinin tek canımı sıkan mantık hatalarıydı.

1-Koskoca IRON FIST in ard arda 15 tane deneyimli dövüşçüyle dövüşüp yenerken bu final sahnesinde Harold ile kapışmasında gerçekten eline bir kurşun yedi diyemi ilk başta onca dayak yedi ? Adamın elinde silah var diyeceksiniz girdiği odada 5 kişi silahlıydı odaya haldır hüldür giriyorda yukarıda horalda vur-kaç taktiğini yapıyor bildiğin.
2-İlk 3 bölüm kendisinin Dany olduğunu inandırmak için uğraşlarını izledik,ve sonra M&M şekerinden 3 dakikada anlaşıldı.Bu kadar kolaysa ilk bölümde halletseydi ya keşke ?
3-Horald joyun yüzüne yumruk yediğini gördükten sonraki sinirli tavrını hatırlıyosunuzdur,kız karnına mermi yedi ama hastanede baba oğlun sakin tavrı tek bir benim gözümemi çarptı?

Dizi keyif verdi.Akıcılık olarak ara ara sıktı.Fakat ilk bölümler beni meraklandırmadı gelecekte ne olacak dedirtmedi değil.Kahraman dizisinde mantık hatası pek aranmaz ama bu kadar göz önünde tutmak olmaz. Sizinde gözününüze çarpan başka neler var ?

Diziye izlemeye başlaman mantık hatası zaten

Daha 11.inci bölümdeyim o yüzden pek okumuyorum ama Netflixde harbi şu muhabbet çok boğucu ya öldürmede öldürme nesiniz siz Batman'mi adam öldürmüyor ama dokunduğu keşke ölseydim diyor . 2 tane genelde kadın olur hepsinde öldürmede öldürme adam dağdan inmiş ki dağda full öldürmeye programlanmış 2 kadın vazgeçiriyor . Dizi güzel kötü değil ama Netflix umarım The Punisher'da aynı muhabbeti yapmaz .

1.si harold dizinin boss adamı sayılır daredevilde ninjaları nası dövüyodu ama şişko adamı zor dövdü pat diye öldürse güzel olmazdı 2.si aklına gelmemiş olabilir zaten danye açıklıcak fırsat bile vermediler 3.sü vurulduğu yer önemsiz bi yer yani 2 saat içinde kan kaybetmeden yetiştirilirse sorun yok o yüzden yetiştirince endişe etmediler.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Ama daredevil'daki şişkoda tam şişko The Punisher'ı da dövüyor

Yav cahil cahil konuşmayın o şişko dediğiniz adam Wilson Fisk ve aynı zamanda Spider-Man 'inde en azılı düşmanlarından birisi. Ayrıca şişko olmasından yanında çok güçlü ve zeki biri. Daredevilin dövememesi doğal zaten. Açın bir çigi roman okuyun. ayrıca Dany öldürmeye falan programlanmadı çizgi roman resinini veya USPM çizgi dizisini izleyenler "Dany" i çok rahat tanıylar :P Size önerim "şişko adam" diyeceğinizi karakteri az araştırmanız.

Marvel/DC surtukleri nasida savunuyo diziyi haha

Öldürme öldürmeme mevzusu daredevilde farklı daredevil başından beri o mantıkla zaten onda kimse öldürmüyor diye laf etmiyor ama iron fist'te adam 15 yıl boyunca ölüm makinesi olarak yetiştirildi the hand'ı öldürmeye eğitildi haroldu öldürücem diyor 2 kız öldürme diyince he tamam öldürmücem misali saçma bişey oluyor 10 üzerinden anca 5 verilir hiç beklentileri karşılamadı bu dizi

Gençler, Fisk ağabeyimiz şişko değil, kas la onlar. Fistten beklentim çok yüksekti ancak yarısını bile karşılayamadı evet. karakter değil de konuda sıkıntı vardı ve sezon finalinde kapışacağı adam kıçı kırık metchum olmamalıydı... Arkadaşımın saydığı 3 madde mantık hatası değil, mantık hatası dediğin zaman bi paradoks ne bileyim bi çıkmaz sokak, imkansızlık bekliyoruz. Dediğin sahneler bir hata evet ama mantığa sığmaz değil. Ancak üçüne de üzülerek katılıyorum hele o vur kaç işine. altı üstü pistol la?? makinelilerin arasından kaçtıydınız asyalı kadınlan??
Marvel Future's Fight App ini öneririm herkese. Ayrıca instagramda Marvel Bilgileri sayfası yararlı ve eğlenceli. tabii ilgilisine..

@Turgutunal7 Marvel Bilgilerine tavsiyenle seyrettim bir geek olarak çok hoşuma gitti sağolasın =)

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık