"en başarılı evlilikler yalanlar üzerine kuruludur." -house m.d.

Justice League tartışma forumu

Tüm Forumlar > Justice League > "Superman daha iyi! - Hayır Batman daha iyi." Kavgası

yeni konu aç "Superman daha iyi! - Hayır Batman daha iyi." Kavgası

Ilk olarak ben Superman fanıyım. Fakat bu iki arkadaş eskilerden beri karşılaştırılmış , Fenerbahçe - Galatasaray muhabbetine dönmüştür..
İkiside iyi taraftadır sonuç olarak ve farklı serilerde farklı şekilde haklı veya haksız çıkmışlardır. Herhangi bir seriye dayanarak bir şey demek yanlıştır bu yüzden.Biri uzaylı arkadaşımız ve tek yenilebilme yönünün güneşi kırmızıya çevirmek olduğunu biliyoruz çünkü yeşil kryptonite olsa bile bu arkadaş öfkenelenip herşeyi yıkıp dökebiliyor.Batman'ın siyah kryptonite'tan zırhı onu nekadar korusada sonuçta bu arkadaşın tek kroşesi dünyayı ters yönde döndürebiliyor.
İkiside aynı kategoride diyemeyiz bu yüzden. Superman nam-ı diğer insanlarında yarısının dediği gibi tanrıdır adeta. Siz bir tanrı figürüne girmiş bi karakterle Gotham'da yaşıyan insanın karşılaştırmasını yapamazsınız.
Batman DC'nin en fazla satan ve en fazla sevilen karakteridir şahsen bende severim fakat lütfen bu iki arkadaşı kıyaslamayalım her seride farklı şekilde olsada aynı taraftalar.

betmen süpeemeni dövee bi keğe taam mııı .s .s

Bruce Reyiz Döver

Batman fonboi olarak Batman tarafındayım. :D Ama görüşüne de katılıyorum.

Az çr oku be kardeşim Batman üstünlük sağlıyor

@kobe24 güzel kardeşim , Superman'in romanlarında Superman üstünlük sağlar.
Batman'in romanında Batman sağlar. Ve bunlar tek seri değildir bildiğin gibi. Batman bi sayıda Joker'le patlamada birlikte ölür. Superman Doom's Day'i durdurup ölür fakat diğer sayıda geri gelirler.
Dediğim gibi sen tanrı kişiliğinde biriyle insan kişiliğindeki kişiyi karşılaştıramazsın. Lütfen tartışmayalım detayları entry ledim zaten.

@kobe24 http://tr.ign.com/cizgi-roman/61938/blog/cizgi-roman-101-superman-vs-batman şu makaleyi oku da Superman'in çizgi roman tarihinde ki ezici üstünlüğünü gör.Bilip bişmeden konuşmayalım.Whiteproblem kardeşimin dediğine katılıyorum.Karşılaştırmamamak lazım.

ReN

Yensende yenilsende seninleyiz BATreizz

Kiminin gücü kiminin zekası Bruce ♥

başka bir konuya yazmıştım burayada yazıyım dedim.batman.bu diziyi izlemeden önce supermanden nefret ederdim izledikten sonra onu ve diğer kahramanlarıda daha çok sevdim.ama dc bile kabul etmişki batman olmadan jl bir hiç.günü kurtarma ve katkıda bulunma diye bişeye göre belirlesek bile herkesin farkedeceği gibi batman açık ara alır.tabiki kahramanları şu daha iyi bu daha iyi diye ayırmamak lazım çünkü sonu gelmeyecek bir tartışma.atıyorum superman en güçlü diye kabul etsek süpermeni yenen kötüleri ondan daha güçlü kabul etmemiz gerekir ki bence çok gereksiz birşey bu.benim gönlümdeki kişi batman.bence hiçbir yeteneği olmayan birinin bu tartışmalarda en iyi görülmesi bile müthiş b, kahraman olduğuna kanıttır.gizemiyle karizmasıyla zekasıyla takımın oyun kurucusu olmasıyla hep en doğru kararları vermesiyle darksied ı bile tehdit edebilecek kadar cesur olmasıyla benim kahramanım batman.süper güçleri olmayan en süper kahraman :) tabiki somut olarak karşılaştırırsak süpermanin ışını bile konuyu kapatmaya yeter.umarım ilerleyen zamanlarda iki kahramanda filmlerinde gerekli şekilde canlandırılırlar ikisinide seviyoruz.okuyan arkadaşlara supercafe videolarını izlemelerini tavsiye ederim.tartışmaya mizahı açıdan yaklaşmışlar.because ı'm batman :)

Batman'in böyle çizgi dizilerde gösterilebilecek tek olumlu tarafı zekasıdır zaten. Başka şekilde ön plana çıkartmaları mümkün olmadığı için JL içindeyken mecburen Batman taktikleri belirler. Ama Batman olmasaydıda sıkıntı olmazdı. JL takımındaki üyelerin hepsi aslında zekiler. Aşırı güçlü oldukları için bu yönlerini bastırıyorlar. Ha ayrıca çizgi romanların çoğunda Superman, Batman'i ezip geçmiştir. En büyük güç zeka her zaman her yerde geçen bir söz değil malesef :D

konuya abone kullanıcılar 11

Yukarı Çık