"ilgilenilmesi gerekenler; sadece hastalar değildir." -house m.d.

Lost tartışma forumu

Tüm Forumlar > Lost > 6x1 izledikten sonra bakın.

yeni konu aç 6x1 izledikten sonra bakın.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Benim bir teorim var:
Hatırlıyorsanız 2.sezonda Mr.Eko ile Charlie ormandayken siyah duman etraflarını sarmıştı. Ama tam Mr Eko'nun önünde durmuş ve geri gitmişti. Mr Eko o sırada kardeşini görüyordu. Çünkü ölmeden önce kardeşini takip ediyordu ve kardeşi birden siyah dumana dönüşüp onu öldürmüştü.
Benjamin ise Alex öldükten sonra hesaplaşmak için siyah dumanın yanına gittiğinde Alex ona "John Locke'un sözlerine uyacaksın!" demişti. Çünkü John Locke siyah dumandı ve o sırada Alex'in görünümündeydi.
Siyah duman insanlara, vicdan azabı çektikleri kişiler formunda gözüküyor olmalı. Jack de ilk bölümlerde babasını görmüştü. Sonra babası Jacob'ın kulübesinde falan beliriyordu. O da siyah dumandı büyük ihtimalle. Çünkü Jack babasının ölümünden dolayı kendini suçluyordu.
Jack'in babasının şekline girmiş siyah dumaan John'u adadan göndermişti, çünko John onun için kusursuz bedendi ve ölmesi gerekiyordu. böylece John'un bedenine girince, istediğini yapabilecekti.
Jacob adayı siyah dumana karşı koruyor olmalı. Jacob ölünce o yüzden endişelendiler. Ama 2000lerdeölünce 1970lerde de ölü olmasını tam anlayamadım.

teorin mantıklı geliyor iyi bağlantı kurmuşsun ama dediğin gibi anlam veremediğimiz çok nokta var. ve galiba son bölüme kadar da anlam veremicez :/

Teorin muazzam kardeşim.

Ama bence şöyle Jacop seçilen kişi insanları korumak amacıyla Kara Duman'ı o adaya hapsetmiş. Yani her zaman bir Jacop seçiliyor ve bu döngü ilerliyor taki Jacop ölünce Kara duman'ın kaçmaya çalışması felan derken bi şekilde bağlarlar bence.

güzel bi teori diziyi bitirdim fakat bu soruların cevabı yok

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

finali izlemeden yazaydınız iyiydi :D eğer hala izlemediyseniz de maşallah ne diyim.

konuya abone kullanıcılar 4

Yukarı Çık