"insanlar kötü bir şey yoksa hiçbir zaman "konuşmamız lazım" demezler." -friends

Lost tartışma forumu

Tüm Forumlar > Lost > Diziyi yeni bitirenler veya yeni başlayanlar nasıl buldunuz diziyi? Yorumlarınızı merak ettim yazın bakalım

yeni konu aç Diziyi yeni bitirenler veya yeni başlayanlar nasıl buldunuz diziyi? Yorumlarınızı merak ettim yazın bakalım

Lost gibi bir dizi bir daha gelmez onu söyleyeyim bir kere.Finalini çoğu kişi beğenmese de ki bana göre iyiydi finali.Finalinden çok dizinin yaşattığı merak duygusu paha biçilemezdi zaten.Benim favori karakterim de nickimde yazdığı gibi Jack karakteriydi.Her zaman arkadaşlarını düşünmesi,kaç kişinin hayatını kurtardı adadaki.Her zaman işin bilim tarafında olan bir karakterdi.John Locke ile arasındaki sürtüşmeler de bundan kaynaklanıyordu. John Locke'un kaderciliğine karşı çıkıyordu.Finalde de kendini feda etmesi ve diğerlerini kurtarması çok harika bir hareketti. Jack'in gözünü açmasıyla başlayan dizi onun gökyüzünde uçağı görüp gülümseyerek gözlerini kapaması ile son buluyordu.Efsane bir diziydi kısaca.

Size göre nasıldı peki?

Ne zamandır başlamayı düşünüyordum ve bugüne kısmetmiş. İlk bölüme göre güzel aslında ama 10 bölüm sonra filan daha iyi olacak diyorlar. Zaten efsane olduğunu neredeyse herkes söylüyor. Kısaca ilk bölüm iyiydi:)

bkz: ah nerde o eski diziler :((((

kesinlikle izlemeyenler çok şey kaybeder. tamam bazı bölümlerinde çok sıkıldım ama genel olarak çok güzeldi. şiddetle tavsiye ediyorum herkese. 1 kez baştan sonra bitirdim. 2.yi izliyorum ve hala hiç sıkılmadan izliyorum :)

karakterler bakımından oldukça zengin tek kelimeyle tam bir başyapıt.. dizinin 2. sezonunda finalda olacaklar hakkında spoiler yememe rağmen bırakmadığım dizidir.. izlemeyen çok şey kaybeder

Ben daha küçükken TNT de koyarlardı. Annem izlememe izin vermezdi ben de gece Kate in Jaaack diye bağırışları arasında uyumaya çalışırdım. Yıllar geçti bi izleyeyim dedim. Nerden esti bilmiyorum. Kader demeliyim. Bir dizi manyağı olarak hiç bir dizi beni sonuna kadar bağlamadı. Bi şeyler hep eksikti ama LOST bambaşka. 3. sezona bile gelmedim ama günde 10 bölüm izlemeden uyuyamıyorum. 2 3 gün uykusuz kalıp bitiresim geliyor. Bağımlı oldum. Hayatta kalma falan hikaye, Lost harika kurgulanmış, çok akıcı, en ince şeyde bile bağlantılı ve seviyeli bir dizi. John Locke Emprizimin kurucusu, dizide ne işi var peki ya Roussea, Eko, Spheard... Meraklı araştırmacılar bilir bu isimler bile boş isimler değil. Diziyi izleyin, tekar izleyin ve tekrar izleyin. Kuzenim 3 kez bitirdi ve hala yeni şeyler keşfediyor. Matrix Felsefesi ve Lost Felsefesi... Biri filmlerin biri dizilerin üstadı. İnsanların bir kısmı kötülüyor diziyi kanmayın. Bir anı bile boş değil dizinin. Diziyi sadece hayatta kalma olarak algılayan zihniyetten ne beklenir ki. Tabii ki kötü yorum. Umarım sonuna kadar kalitesini korur :D

tam anlamıyla bir başyapıt sürükleyici önyargıları bir kenara bırak ve otur izle

Bitti. Ben de BİTTİM!

konuya abone kullanıcılar 6

Yukarı Çık