"hiçlik hakkında konuşmaya bayılırım. hakkında bildiğim tek şey bu." -luther

Lucifer tartışma forumu

Tüm Forumlar > Lucifer > Dizinin gittiği berbat yön

yeni konu aç Dizinin gittiği berbat yön

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Bölümlerin sevilmesinin tek sebebi sonda slow bir şarkı ile büyük sözler söylenmesinden başka bir şey değil. Tamamı ile saçmalık haline geldi. Her bölüm aynı şu şekilde devam ediyor.
- Chloe dizide bulunsun diye ve hikaye devam etsin diye bir cinayet.
- Lucifer karakterinin babasına bir iki lafı
- Chloe ve Lucifer ikilisi arasındaki ilişki
- Chloe cinayeti araştırırken diziyi 40 dakikaya tamamlamak amaçlı eklenen ikinci hikaye (Lucifer hikayesi)
- Ella gibi gereksiz bir karakterin diziyi berbat etmesi
- Artık kimsenin umurunda olmayan Charlotte hikayesinden bir kısım
- Katilin hiç bir zaman akla ilk gelen kişinin olmaması ve bi 'undercover' görev
-Lucifer cinayetten yine bir ders çıkarır. Bu dersi de dizinin sonunda sesli olarak söyler. (Slow bir şarkı eşliğinde)
Bütün bu saçmalık ile de 3 sezondur devam eden Lucifer ve Tanrı arasındaki kavga var.

Dizi biraz polisiye biraz komedi ve biraz doğaüstü olaylar barındırıyor İncil'e merakın yoksa izlemeyebilirsin zira İncil ile birebir değil bu dizi Hristiyanlıkta ölüm meleği Azrael yok Amenadiel diye bir melekte yok.

Mikael - Kim Tanrı gibidir? Gibi bir anlama gelir adı. Yani adı ile Tanrıyı yüceltir kimsenin Tanrı gibi olamayacağını vurgular. Göksel ordunun komutanıdır (Şeytanı ve ordusunu gök yüzünden atmış olan).

Gabriel - Tanrı benim gücümdür. Genel olarak Tanrı'nın mesajını iletmekle sorumludur. Ve bazı geleneklerde kıyamet günü boruyu çalacağına inanılır.

Raphael (Rafael) - "Tanrı iyileştirir" demektir. Şifa veren bir melek olduğu düşünülür.

Uriel - Tanrı Işığımdır anlamına gelir - Diğer başmeleklerle birlikte insanlar için Tanrı'ya şahadette bulunur. Nuh'a Tufanı haber verir. Ayrıca insan kadınlarıyla birlikte olup Mephilim ırkını yaratan düşmüş meleklerle savaşmıştır.

O yazdığın şeyleri teker teker değinmek istiyorum:
Dizi polisiye.
Lucifer Tanrı'ya aşırı kin besliyor.
Partnerler, zaten yaratılıştan bir bağları var.
Doğaüstü unsurlara yer vermeleri gerekli.
Ella konusunda sana ne kadar katılsamda diziye farklı bir tat katıyor.
Charlotte hakkında birşey diyemem.
Devamı hakkında birşey demeyeceğim fakat ''Bütün bu saçmalık ile de 3 sezondur devam eden Lucifer ve Tanrı arasındaki kavga var.'' demişsin Tanrı'nın melekleri arasında en özel melek Lucifer'dır. ve Tanrı ile Lucifer'ın kavga etmesi çok normal.

Dizi polisiye diye bir cinayet üzeriden devam etmek zorunda değiller yani bir mafya kurup sezonu onunla geçirebilirler.

Beni Lucifer'ın babasına lafları arasında en çok bu diziye soğutan '.. yapacağım.' denip bunun diziye iyi bir şekilde aşılanamaması.

Diziden soğutan farklı bir şey ise Lucifer bundan kat kat daha güçlü. DC evreninin en güçlü 2. karakteri fakat dizide bunun zerresi bile yok. Polisiye komedi yapılmış ve bu tutunca bunun üzerinden oynamaya devam etmişler.

Doğaüstü unsurlara yer verilmesinden ben de yanayım adam Şeytan sonuçta fakat benim bahsettiğim o değil yani Lucifer'ın kendi başına gittiği bir hikaye oluyor örneğin bir ara Amenadiel'in kolyesini aramıştı. Bu hikaye her zaman kötü olyor da demiyorum fakat belirli bir rutin üzerinden dizi yapılmamalı.

Aralarındaki yaratılıştan olan bir bağ var bunun da Tanrı'nın oyunu olduğunu biliyoruz bu bağ demek ki o kadar da sağlam değil Kabile yavşayan bir Chloe gördüğümüze göre bu kadını Lucifer'a bağlıyan o bağ demek ki o kadar sağlam değil.

3 sezonluk derken bu 3 sezonda tam anlamıyla hiç bir ilerleyiş olmamasını neye bağlayacaklar. Yani dizinin sonunda Lucifer Tanrıyla savaşacaksa bunun bir ilerleyiş sürecini görmemiz lazım 3 sezon oldu ve tam anlamıyla ilk günkü gibiyiz yani 'Tanrı'nın planı böyleydi. ' diyerek 3 sezondur tam ilerleyiş yaparken sıfıra atıyorlar.

Fakat eğer ki dizi Lucifer'ın yenilgisini kaybetmesiyle bitecekse o zaman 3 sezondur hiç pes etmeden devam ediyor kaybedişinin de bir ilerleyişini görmedik.

m yusuf arkadasın demek ıstedıgı sey 1. sezon 1. bölumu ızleyıp dırek guncel bolumu ızlemeye baslarsanız arada cok bısey kaybetmezsınız demek ıstıyor cok boş gecıyor bolumler

murathuru buna katılmıyorum Mazikeen'in iblis olduğu sadece ilk bölümlerde açıklanıyor hepsi birbiri ile bağlantı bir şekilde işliyor Mazikeen'in iblis olduğunu ilk bölümden başlayıp izlemeyen anlayamaz psikopat bir insan zanneder onun dışında neden Lucifer'ın neden Chloe'ye yardım ettiğini de anlamaz kişi güncel bölümleri izlerse yani şöyle söyleyeyim kişi baştan sona izlemezse güncel bölümleri izlerse şunları anlayamaz:
Amenadiel'ın ilk doğan melek olduğunu.
Lucifer'ın eskiden sahip olduğu büyülü mü desem sihirli mi desem bilemedim farklı bir gümüş parası vardı üstünde yıldız işareti olan (satanistlere gönderme yapıyolar)
Amenadiel'ın kanatlarının rengini beyaz zanneder siyah olduğunu bilemez.(küçük detaylar önemli)
Chloe'nin Dan ile eskiden karı koca olduğunu bilemez
daha bunlar gibi birsürü ufak şey sayabilirim fakat en önemlilerinden birtanesi neden Lucifer'ın Los Angeles'e geldiğidir. (diziyi baştan sona izleyen ve herşeyi anlayan kişinin bunların hepsinin tanrının bir oyunu olduğunu anlayabilir Lucifer'ın Los Angeles'te Lux adında bir bara sahip olması ve Los Angeles'te Amenadiel'ın kutsadığı Chloe Decker'ın olması tesadüf değil.

o kadarı da bilmesinler koskoca 3 sezonda sadece bunları öğrendiysek

@M.Yusuf bi çok konuda yanılıyorsun doğaüstü , fantastik lucifer gibi dizileri incil meraklısı oldu diye izleyen çok az kişi vardır. herkes ya zevki için izler yada normal zaman geçirsin diye bu kadar basittir ve son yazdığın gabriel nephilim ırkına karşı savaşmıştır sözü supernatural dizisinden değilmi :d incilde varmı gerçekten bu kadar boktan , abartı bi hikaye bilmiyorum ama dediğim gibi saçma :D

Bu arada konuyu paylaşan arkadaşa yazdığı herşeyde hak verdim nerdeyse sürekli aynı şeyler oluyor bu fantastik türünde yayınlanan bi dizi ve halk tepkisi , boktan çoluk çocuk fanlar gibi bi çok etken yüzünden fantastik kısmını tam yapamıyorlar. insan hiçmi demez 3 sezon izledim bu nasıl şeytan yüzü her sezon değişip duruyor aq ? he took my devil face .sss yani bu ne şimdi ? her bölüm resmen chloeyi dizi içinde tutmak için farklı bi cinayet ve bu cinayetlerin aşırı basit olmasıda işin cabası. 2. sezon başladığından beri sevmiyorum , sevemiyorum ve seviceğimide sanmıyorum zaman geçirmek için izlediğim basit bi dizi işte :d

konuya abone kullanıcılar 5

Yukarı Çık