"İki türlü acı vardır, seni güçlendiren acı ve sana acı çektirmekten başka bir işe yaramayan boş acı. Boş şeylere sabrım yoktur." - Frank Underwood

Lucifer tartışma forumu

Tüm Forumlar > Lucifer > İnsanların herşey için şeytanı suçlaması

yeni konu aç İnsanların herşey için şeytanı suçlaması

Dizide sürekli verilen mesaj olan '' İnsanın kendi yaptığı şeyler için şeytanı suçlaması'' olayı sizcede doğru verilen bir mesaj değil mi ? Cidden insanlar kendi yaptıkları kötü şeyler yüzünden şeytanı suçluyorlar. Sırf bu tema için diziyi ayrı seviyorum.

Herkesin bir şeytanı vardır gibi şeyler duymuştum zamanında bunun gerçekliğini araştırmaya başlıyorum. Tek bir şeytan olduğuna inanmak istiyorum :D

okt

şeytan tek değildir başındakinin ismi neydi hatırlamıyom ama bide oğulları felan var herkeze bi tane :D yecüc mecüc felan

Kuran ve İncil'e göre Şeytan,Lucifer tektir. Kuran'da şeytan,bakın şeytanlar değil ŞEytan ateşten yaratılmıştır olarak geçer. İncilde ise Tanrı'ya baş kaldırmış bir baş melektir yani İncil'de de tektir. Şeytanlar dedikleriniz asıl adıyla iblisler,cinlerdir. Şeytan,Lucifer vs. tektir dinlerde.

arkadaşım şeytan tekdir doğrudurda Kuran-kerim'i biliyormuş gibi davranma şeytanın çocukları vardır onlarında en az insanlar kadar sayısı var, İncil Tevrat bunlardaki vahiyler Kuran yazıldığında geçersiz kılındı supernatural'da anlatılıyor çoğu zaten şeytan tektir ama çocukları insanlar kadar fazladır.

Kuran ı falan çok bilen biri değilim o kadar bilen biri gibi konuşmıyım ama dikkat ettiyseniz dünya üzerinde 100 din olsa 90 ında şeytan tek olarak anlatılıyo kuran ı kerimde birsürü ismi var ve bu şeytanı suçlama olayındada haklılar insanlarımız çok garip cinayet işliyolar şiytini iydim hırsızlık yapıyolar şiytini iydim lan bi siktir git napsın senin boklu vücudundaki boklu günahları aq

Bide şey var iblisler diye anlatılan varlıkları ben cinler olarak biliyodum gerçi iblisinde bi çok anlamı var şeytan , cin , kötülük getiren vb vb ama konuyla ne ilgisi var anlamadım çok boktan bi tartışma olmuş.

Lucifer olarak anılan Şeytan Devil oluyor. Eskiden başmelekti. Maze gibi pek çok sayıda olan şeytanlara ise Demon deniyor. İngilizcede ikisi içinde farklı kelime kullanılsa da Türkçe'de ikisi içinde aynı kelime kullanılıyor.

İnsanlar kendi zevkleri için günah işlemekten hiç çekinmezler ve bu işlediklerinin günah olduğunu bildikleri halde her yaptıklarında Şeytan'ı suçlama eyilimindedirler. İnsanların özgür iradeleri olduğu halde, kendilerini kontrol edebilecekken bunu kendilerine Şeytan'ın yaptığını savunurlar. Yaptıklarını günahtan saymazlar, saymak istemezler.

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık