"bazı insanlar doğru ailede doğacak kadar şanslılar. diğerleri kendi kaderlerini çizmek durumunda." -game of thrones

Lucifer tartışma forumu

Tüm Forumlar > Lucifer > kafamda deli sorular ?

yeni konu aç kafamda deli sorular ?

severek izlediğim bi dizi gerçekten, konusuyla beni çok etkiledi. Fakat son bölümde geçen bir konuşmayla kendi kendime "harbiden lan?" dedim. Bir diyalogda Lucifer "Ben hiç yalan söylemedim" diyor. Benim bildiğim şeytan amacı uğuruna yalan söyler, çalar,çırpar yapar aga. Şeytan yani bu sonuçta. Ama bu bizim Lucifer hep doğrucu hep doğruyu söylüyo. Çoğu zaman yaptığı hareketler insana doğru yolu gösteriyor vs. Atıyorum bölümü hatırlamıyorum bi adli olay gereği genç bi film yıldızının karavanına gitti. Kız bunun üstüne atladı bu bişey yapmadı? Şeytan abicim bu Allaha kafa tutuyo lan ? Arada bana böyle şeyler saçma geliyor. Saygı duyuyorum bence güzel dizi fakat bu tarz olaylarda bence biraz saçmalıyorlar. Saygılar iyi seyirler.

S.a. Hacım şimdi çok din felsefesine çok derinlemesine dalmadan olayı sana açayım. Burdaki mantık şu; şeytan aslında maddeden bile önce ilk yaratılan varlık(melek) olduğu için aslında kötü değil, meleklerin en yücesi, "Adem topraktan ben ona secde etmem", şeytan özünde Tanrı'nın gözdesi ama ergen tribi attığı için babası onu cezalandıryor falan, filan. Hollywood epeydir bunun propagandasını yapıyor.
Bu açıdan bakılırsa dizi kendi içinde on numara beş yıldız tutarlı.
Konu doğrudur-yanlıştır muhabbetine girmeyeceğim, gayya kuyusu, kimse içinden çıkamaz.
Ekranda izlenen şeylerin sadece eğlence amaçlı olarak alınıp, orada bırakılması taraftarıyım.
Saygılar

paşam sen kuran'a göre biliyosun ve belli ki incilin 4 nüshasından da hiç birini okumamışsın,bu konuda bilgi sahibi olmak istiyosan,merak ediyosan ara bul 4 nüshadan birini oku derim ben hem genel kültürünü aydınlatır hemde merakını giderir.

sadece lemovinc'in yazdığını okudum diğerlerini okumaya üşendim dizi İncil ile birebir gitmiyor mesela İncilde Azrael diye bir melek yok Amenadiel de yok

Gabriel - Tanrı benim gücümdür. Genel olarak Tanrı'nın mesajını iletmekle sorumludur. Ve bazı geleneklerde kıyamet günü boruyu çalacağına inanılır.

Mikael - Kim Tanrı gibidir? Gibi bir anlama gelir adı. Yani adı ile Tanrıyı yüceltir kimsenin Tanrı gibi olamayacağını vurgular. Göksel ordunun komutanıdır (Şeytanı ve ordusunu gök yüzünden atmış olan).

Raphael (Rafael) - "Tanrı iyileştirir" demektir. Şifa veren bir melek olduğu düşünülür.Aynı zamanda iblisleri bağladığı söylenir.

Uriel - Tanrı Işığımdır anlamına gelir - Diğer başmeleklerle birlikte insanlar için Tanrı'ya şahadette bulunur. Nuh'a Tufanı haber verir. Ayrıca insan kadınlarıyla birlikte olup Mephilim ırkını yaratan düşmüş meleklerle savaşmıştır.

konuya abone kullanıcılar 3

Yukarı Çık