"erkekler metro gibi. birini kaçırıyorsun, 5 dakika sonra diğeri geliyor." -how i met your mother

Lucifer tartışma forumu

Tüm Forumlar > Lucifer > Sİzce İncil, Tevrat ve Kuran'ı gönderen Tanrı bir midir?

yeni konu aç Sİzce İncil, Tevrat ve Kuran'ı gönderen Tanrı bir midir?

Tamam belki diziyle çok bir alakası yok ama dizinin kendisi din üzerine kurulu...

sen ne diyorsun la değişik ?

crystal sen nediyorsun la değişik ?

okt

yohaaaamına sorduğun sorunun amk söyleiğin 3 kitapta semavi dinlerin kitabıdır ve tanrıları birdir sonradan hristiyanlar kendilerine isayı tanrı edinmiştir

Sen yorumlara bakma sümerlerden itibaren dinler tarihi hakkında araştırmalar yaparsan sorunun cevabını alırsın.Aslında cevabı tam olarak yok ama muhtemel cevapları alırsın en azından.Şöyle bir örnek vereyim biz insanlar Tanrıyı , Allahı veya her ne diyorsan onu insanlaştırıyoruz sanki bir adammış gibi.Halbuki Kuran okursan Allah diye bahsedilen varlığın "bir kişi" (bir kişi diyorum bir tanrı demiyorum) olduğuna dair kanıt yok."Allah birdir" deniyor ama "dizilab birdir" "Türkiye birdir" deyince de mantıksız olmuyor değil mi? Yani Tanrıyı bir insan gibi düşününmezsek böyle sorulara da daha iyi cevap verebiliriz

Allah diye bahsedilen varlık dedim de karışıklık olmasın kitap Allah'ın sözü şeklinde.Mesela "biz" diye konuşması da var.

farklı sekılleri olsada ,canlıların yaşamsal sistemleri aynı fabrikadan çıkmışcasına tek tip,dolayısıyla yaratanında tek olması lazım,ve zebur-tevrat-incil-kuran ki bunlara yaşama dair el kitabı diyebirim ki ,sahibi de tek olması lazım.

ev arkadaşı olma ihtimalleri var bence

Konuya diziyle ilgili bişey bulmak için geldim 7 tane yorum var ama daha başlığı bile anlamadım ben çekiliyorum siz devam edin arkadaşlar beynim alev aldı.

din temalı diziler son zamanlarda çok popüler olmaya başladı ve insanların kafasını epey karıştıracak nitelikte... supernatural, dominion gibi... melekleri insanlaştırma ve Allah'ın onları terk ettiği temalı diziler... Bu tarz filmlerden önce Allah'ın varlığını sorgulayan romanlar vardı.. Örnek "Tanrının Arabaları" ki bu kitapta Allah'ın aslında bizim uzaylı tabir ettiğimiz varlıkların dünyaya gelerek insanlara bir şeyler öğretmesi ve insanların onları tanrılaştırması... Örnek mısır mitolojisi ve buna en iyi örnekte Stargate-One dizisi diyebilirim... Yani demem o ki bunlara fazla takılmayın... Çünkü çoğunlukla bu kitap ve dizilerin senaryolarını yazanlar Allah'ın varlığını sorgulayan tipler... Eğlenmenize bakın derim ben... İyi Seyirler...

Kardeşim diziyle ilgili birşey sor ve illa merak ediyorsan 1 madalyonun 4 parçası. Her biri gönderildiği hedefe onların bilmesi gerektiği kadar bilgi gönderilmiş. Tanrı'nın dini yoktur, dinler tanrıya aittir

konuya abone kullanıcılar 9

Yukarı Çık