"korkma ben yanındayım diyen biri olmalı hayatınızda." -skins

Marco Polo tartışma forumu

Tüm Forumlar > Marco Polo > Dizideki Moğallar Hakkında Dikkatinizi Çekenler

yeni konu aç Dizideki Moğallar Hakkında Dikkatinizi Çekenler

Şahsen benim en çok dikkatimi çeken
bütün Moğollar tıknaz,
pek zeki değil, ve
oldukça yavaş (bu yavaşlığı savaş sahnelerinde çok rahat görebilirsiniz),
bunun dışında Moğolların çok kalabalık orduları olması gerekir diye biliyorum zira dizide de sıkça dile getiriliyor bu ama bir savaş oluyor savaştaki askerlerin sayısı taş çatlasın 70

Tamam oraya 10,000 moğol topla demiyorum ama bari biraz bilgisayar "sihri" kullanıp sayıyı arttır

romalı gavatlar gibi festivalin ortasında ilişkiye girme, koskoca kubilay hanın karısı ve cariyesiyle threesome yapması...

ya siz muhteşem süleymanı izleyip de mi geldiniz? aynı orta öğretim tarihçileri gibi " şu şöyle olmaz, bu böyle olmaz" diye sızlanıp duruyonuz. uyarlama nedir, kurgu nedir, dizi nedir bihabersiniz. illa bi sıkıntı arıyorsanız asker veya kadınlara değil marco'ya bakmalısınız. marco polo'nun bütün serüvenlerinin kurmaca olduğunu ve adamımızın aslında venedikten hiç çıkmadığını biliyor musunuz? tabi ki bilmiyorsunuz. size kalsa neil armstrong da ayda ezanı duyup müslüman oldu. delirdim yeminle.

vAe

Dizi güzel bahane aramaya gerek yok bence. Moğollarda dikkatimi çeken ne desen çok fazla bir şey yokta şöle bir mantık hatası var koskoca çin imparatoru çin seddinin dibinde oturuyor daha içerilerde olması gerekmez mi orasını bilemem bu konu hakkında tarihi bilgim yok varsa bilgisi olan paylaşsın.

@Steinherz,

MARCO POLONUN SEYAHATNAMESİ(Hani adam Venedikten çıkmamış ya sana göre :) )

Papa IX. Gregorius, babası ile amcasını Kubilay Han'a mektup göndermekle görevlendirdi (1271). Marco Polo, onlarla birlikte Hanbalık'a (Pekin) gitti. Anadolu'yu, Mezopotamya'yı, İran'ı, Türkistan'ı, Pamir Dağları'nı, Gobi Çölü'nü ve Çin'i dolaştı. 2,5 yıl kadar süren bu yolculuklarından sonra Kubilay Han'ın verdiği görevle 17 yıl Doğu ülkelerini dolaştı. Tarih, etnografya ve coğrafya incelemeleri yaptı.

KUBİLAY HAN TARAFINDAN GÖREVLENDİRİLMESİ

1292'de babası ve amcasıyla birlikte, İran Şahı ile evlenecek bir prensesi götürmekle görevlendirildi. Deniz yolunu seçerek, 14 gemi ve 600 kişiyle yola çıktılar; Koromandel kıyıları ve Dekkan yarımadasını dolaşarak Hürmüz limanına vardılar. 18 ay süren bu zorlu yolculuk sonunda geriye 20 kişi kaldı.

konuya abone kullanıcılar 4

Yukarı Çık