"yeah mr. white! yeah science!!!" -breaking bad

Mr. Robot tartışma forumu

Tüm Forumlar > Mr. Robot > bölüm isimleri

yeni konu aç bölüm isimleri

bölümlerin isimleri neden böyle?? bi anlamı var mı?

bölüm isimleri zaten direk bölümlerle alakalı. sadece sanki birer dosyaymış gibi .wma .mp4 şeklinde uzantıları var. Bir de bazı harfler yerine rakamlar. onun dışında ben de ilk yazılım derslerini alırken her yere "helloworld", "helloFriend" gibi başlıklar attırıyorlardı, bu da ilk bölüm adını açıklıyor benim nezdimde. Bu yüzden bence bölüm adları dizi ile güzel bir uyum içinde

1. sezon bölümlerinin isimleri video dosyası formatında, 2. sezon bölümleri ise şifrelenmiş dosya formatından oluşmaktaymış ;)

Bölüm isimleri teknik terimler ve hepsi bölümlerle alakalı. Mesela ilk iki bölümü şöyle açıklayayım, diğerleri de benzer şeyler:
İlk bölüm 'Hello World' (son kısımlar.*** şeklinde bir uzantı oluyor o da teknik bir durum ama bence orjinallik katmak için yapılmış, güzel de olmuş.) Hani dizilerin ilk bölümleri genelde "Pilot" olur ya, ilk bölüm olduğunu biliriz. Biz yazılımcılar bir programlama dili öğrendiğimizde ilk iş o programlama dili ile ekrana "Merhaba Dünya (Hello World) yazdırırız" bu İLK programımız olur, geleneksel bir şeydir.
İkinci bölümde ise Mr. Robot Elliot'a diyordu ki sen 1 misin yoksa 0 mısın, karar ver. Bilgisayar biliminde her şeyin temeli 1 ve 0'dır. Makina dili kodları ikilik tabana yani 1 ve 0 lara çevirip öyle yorumlar. Aynı zamanda 1 akım var, 0 akım yok demek. Aynı zamanda 1 doğru, 0 yanlış demek. Mr. Robot Elliot'a 1 misin (aktif misin, meşhur hack i yapcak mısın, harekete geçecek misin ) yoksa 0 mısın ( normal sıradan biri, sadece olayları izeyecek, karışmayacak mısın karar ver) demişti.
Çoğu bölüm de çeşitli programlama dillerinde yazılmış scriptlere (kod betiklerine) verilebilecek isimlerdi ve bölümlerle ilgiliydi. Mesela 'pyth0n-pt1.p7z' adlı bölüm (s2 e9 muydu e10 muydu hatırlayamadım) bende python dilinde yazılıp arşivlenmiş bir zararlı dosya çağrışımı yaptı.
Bölüm isimleri bu şekilde düşünülmüş...

teşekkür ederim^^

2.sezonun bölüm issimleri ne? Bulamadım da yardım edermisiniz?

Bu arada buyur sana bölüm isimleri neden böyle sorusunun cevabından daha fazlasını verecek bi video https://noluyo.tv/haber/6023/mr-robotun-11-ilginc-gercegi

Neyse bu sitede zaten varmış 2.sezon bölüm isimleri yine de sağolun :)

konuya abone kullanıcılar 5

Yukarı Çık