"aşk mı? ne yararı var. tamamiyle hüzün kaynağı." -skins

Mr. Robot tartışma forumu

Tüm Forumlar > Mr. Robot > Dizi izlemeyi bilmiyorsunuz!

yeni konu aç Dizi izlemeyi bilmiyorsunuz!

Merhaba arkadaşar şu forumdaki sürekli yok teori yok o buymuş bu gerçekmiş bu sahteymiş gibi açılan konuların ne kadar saçma olduğunu anlatmak istiyorum.

Bakın hani gelip herhangi bir olayı karakteri anlamazsanız tamam derim ama diziye bir bulmacaymış gibi davranıyorsunuz, değil! her bölüm kafanızda teoriymiş komploymuş bunlara aşırı kafa yorarken dizinin size basit bir mesaj vermeye çalıştığını unutuyorsunuz. Sonra da gelip hayatımda gördüğüm en muhteşem sezon finallerinden birine çıkıp sıkıcıydı yavandı diyorsunuz. Hayır değildi, ve hatta dediğim gibi hayatımda gördüğüm en muhteşem sezon finallerinden hatta çoğu dizinin finalinden bile iyiydi ancak siz gizli bir mesaj aramaktan gözünüzün önünde haykırılan şeyi görmediniz.

Demek istediğim lütfen diziye çözülecek bir problem değil de bir dizi gözüyle bakmayı öğrenin artık. Sorularınız varsa da sorabilirsiniz final ile ilgili konuşuruz ama dediğim gibi bunun sadece bir dizi olduğunu hatırlayın.

Birisi bunu demeliydi. Kesinlikle hak veriyorum. Bana kalırsa yalnızca bilgi kirliliği oluşturuyorlar. Ve de, en büyük mesaj "düşün-sorgula-karşı koy" olan bir diziye, ve hatta birçok klasikleşmiş film için de aynı şey geçerli, altında başka şeyler aramaktan ve olması gerekenin en zıt şekliyle "sisteme uy - komplo üret - sürünün bir parçası ol" tavrıyla yaklaşılıyor. Bu genel bir tabir oldu. Fakat sınıfımda Leon, Amelie, Fight Club gibi efsanevi filmleri izlerken her bir diyaloğu, sahneyi dalgaya alarak, hepsini mizah malzemesi yaparak kendini üst düzey zanneden insanlarla yaşamak kadar bunaltıcı bir şey yok. Böyle insanlar her yerdeler. Düşünmek eylemine tepki olarak doğmuş olmalılar.

aynen 2 nizede katılıyorum forumda okadar sacma sapan konular varki önüne gelen forum yazıyor kısıtlama gelmesi şartt onaylamadan forum konu açılmaması lazım adam zaten şizofren ne yaptıdıgını bilmiyor

"sisteme uy - komplo üret - sürünün bir parçası ol" jgfkdhjgjfdd @QuennAtalante bunu nereden uydurduysan iyimiş

konuya abone kullanıcılar 3

Yukarı Çık