"insanları takmamayı öğrenebilirsen daha mutlu olursun." -dexter

Mr. Robot tartışma forumu

Tüm Forumlar > Mr. Robot > Dizinin durgun olması

yeni konu aç Dizinin durgun olması

The messengers gibi kapağından etkilenerek daha çıkmadan takip ettiğim bir diziydi ama o iptal oldu.Her neyse ikisini karşılaştıramayız ama 20 ye yakın fantastik dizi izlediğim için bu dizi de içim geçti.Yavaş saran diziler daha önce de izledim ama bu dizi gerçekten içim de her hangi bir duygu uyandırmadı. Mal gibi bakıyorum ekrana. 1 saatlik dizi 4 saat gibi geliyor. Kısacası bu dizi Nirvana ya ulaşmış insanlar için.

Ana karakterimiz bir dövüşçü değil, fantastik güçleri olan bir kahramanda değil.
Her bölümün bilgisayar başında geçmeside çok sıkıcı olurdu, yada sürekli bi yerleri hacklemesi, sistemleri patlatmaları falan falan....
Dizi belirli bir izleyici kitlesine hitap etmekte, sen o kitlenin içinde değilsen zorlama kendini.

belli kitleye hitap etmekten ziyade ilk bölümlerdi bunlar sıkıcı gelmesi normal....şu üç bölümü gerçek bi hacker da izlese sıkılır.ama bu doğal tipler tanıtıldı karakterler belli oldu dizi bundan sonra hızlanır. zaten 3.bölümün sonunda bunun işaretini verdiler diye düşünüyorum..

Evet belki fantastik olayları sevenler için uygun bir dizi değil ama insan doğasını dibinden işleyen bir yapısı var. Gerçekliği saf haliyle alıyor ve bu gerçekliğin üzerine bir kurgu ekliyor. Bu da diziyi diğerlerinden ayırmaya yeter.

konuya abone kullanıcılar 3

Yukarı Çık