"basitçe anlatamıyorsan, iyi anlamamışsındır." -albert einstein

Mr. Robot tartışma forumu

yeni konu aç FBI'N TAHTASI

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

2. Sezon Finalinde birçok şey öğrendik ama bunlar kafamızı b*k etti.Şuan için Eliot ve Tyrellin amacını çözdük. Herkesin mal varlığını yok etmek böylece herkese eşitlik.

Benim değinmek istediğim kişi Darlene ve FBI n Tahtası.

Benim hipotezime göre o tahta BOŞ . FBI şuan acınacak halde eğer birisinden şüphelense hapse bile atmaz direkt infaz eder.Peki Darlene o tahtayı nasıl öyle gördü sorusuna gelerim. Cevabı basit FBI daki Ablamız onun kafasına girdi.Tabii Darlenin kafasını uçurtucak birkaç ilaç vermişlerdir. Böylece kadın konuşurken Darlene zihnini açmak istemesede açtı.Ve Darlenin kafasındaki herşeyi o tahtada gördü. Bizede Darlenin bakış açısıyla anlatırdı olay (Eliottan alıştık zaten :) ). Şimdi Darlene olayı kavrayamazsa yani kendine gelemezse herşeyi anlatabilecek çünkü FBI'n herşeyi çözdüğünü sanıyor.

dipnot: Darlene Tahtanın olduğu odaya giderken sallanıyordu

Darlene teorin çok mantıklı geldi sebebi ise FBI eğer hali hazırda işin Elliot'a kadar gittiğini öğrendi ise Elliot 'un FBI gözetiminde bu kadar rahat hareket edememesi lazım.Aynı şey Angela içinde geçerli.Ama ufakta olsa bi ihtimal Tyrell'e ulaşmak için böyle bu yol izlemiş de olabilirler.

Çok akla mantığa uyan bir teori bu. İlaç verip aklındaki her şeyi döktürmek gibi zekice bir şeyi ancak ve ancak bizim FBI kızı yapabilirdi zaten :D

Darlene gibi zeka küpü bir kız, orada ona verilen herhangi bir şeyi içer mi sizce? Kız ifade bile vermedi doğru düzgün. Ayrıca Dom geri zekalının teki. Onun kafası böyle şeylere basmaz. Tahta boş değildi bence. FBI her şeyin farkında da olabilir. Zaten bölüm sonunda isimler değişmişti. Trenton, Tanya olmuştu. Belli ki kimlik değiştirip saklandılar bir yerde. Seneye görücez artık bunları da.

ilaç vermek nedir ya saçmalık

İlaç verme sahnesi yoktu ancak, sigara içme sahnesi vardı, kapalı alanda sigara içmek yasak ve sigarayı söndürürken, baya yakın çekim yaptılar yani sigarada uyuşturucu madde kullanılmış olabilir. Yani teorinde haklıklık payı var yok demiyorum ama FBI ın kendi başınada bunu bulabileceğini tahmin ediyorum. Yani tahtada ellioutu bulmak zor değil çünkü, ALLSAFE seo su hatırlarsanız elliot hapishanedeyken ziyarete geliyor yardım istiyor elliot yardım etmiyor adama ve adam bildiklerini anlatmış olabilir. Daha sonra elliot ın kardeşini bulmak da zor değil yani tüm kütüğünü çıkarırlar :D Ama dizi öyle bir şey ki yani senin teorinde doğru olabilir sam esreal artık ne bok yiyecekse onuda yapmış olabilir yani :)

Dom, Darlene ile konuşmadan önce, Ajan Santiago ile konuştu. Ajan Santiago; "FBI'ın 3 aydır üzerinden çalıştığı şeyden( FBI'ın tahtasındaki kişiler hakkındaki bağlantılar ve bilgiler) bahsetti." sonra Dom; "Elimizdeki bütün ip uçları bizi çıkmaza götürdü." dedikten sonra Santiago endişelenip, uzmanlarla konuşacağını söyledi, Dom'a. Dom da onunla(Darlene) empati kurduğunu ima eder şekilde; "Ben oyum" dedi, sonra ikna oldu Ajan Santiago. Bence Dom'un planı ise eğer bildiğimiz şeyleri Darlene bilirse, aklındaki şüpheyi(FBI'ın onlara karşı hiç bir kozu olmadığını düşünüyordu.) gidereceğini düşündü için FBI hakkındaki bilgileri söyledi. Sonrasın da neden saldırmadıklarını, yaptıkları Piton saldırısının stratejilerinden bahsetti ve Dark Army'nin ne kadar tehlikeli olduğundan bahsedip, manipüle ederek Darlene'den bilgi alacağını düşünüyor. Darlene aklına girmiş olsalar FBI tahtasında Trenton da olurdu ve Darlene, Susan Jacobs'u öldürmüştü, ancak FBI tahtasında Susan'ın üstü çizilmemişti. Elliot ile Tyrell arasındaki ilişkiden hiç haberdar bile değil iken Tyrell'ı merkezde Elliot ile beraber görmesi imkansız bu durumda. Yani kısacası böyle bir şey olsaydı, Susan Jacobs'ın üstü çizili olurdu, Trenton da FBI tahtasında olurdu ve Tyrell merkez konumunda Elliot ile bağlantılı olmazdı. Trenton yoktu çünkü FBI onun hakkında hiç bir bilgiye sahip değil.

tahtanın boş olma ihtimali var eğer boşsa kafayı yeriz

Dizi tek favorim. Anlamadan laf edenlere tek tavsiyem flastır arrowdur pretty little liars takılsınlar. Mr.Robota gelince çok dikkati izleyici olmak gerek. Ayrıntılarda gizli olmasını çok beğeniyorum. Kendine has bir kurgusu var. Rami malek de elliot karakteri için vazgeçilmezi oynuyo harbiden. Her izleyicinin kendine has çıkarımlar yapması zaten olması gerekendir. bana göre 2.sezon finali tyrell ile angela telefon konuşması dikkat çekiciydi. Angelanın dark armyle olduğunu, tyrellin hayatta olduğunu ve arka planda şehrin elektriğinin kesilmesi stage2'nin başladığı anlama da gelebilir. Ve angelanın tyrell a sen yapman gerekni yaptın demesi onu vurduğu fakat yaşadığı anlama da geliyor. 3.sezon var tabii ki de 2.sezonda herşey açıklığa kavuşmucak. biraz buruk ama merak içindeyiz seneye inş. devam.

fbı sahnesi bence ilaçla alakalı hiç bir şey yok. Sadece fbı ona yem attı korkuttu hepsi bu... tahta tabii ki doğru tüm departman onu gördüğünde ayağa kalktı aylarca uğraştıkları çözemedikleri davanın örgütüne ait kişiyi gördüklerindeki tepki diye yorumladım. fakat ellerinde hala somut ipuçları da yok.

Yorumlara baktığımda hipotezim için Darlene güçlü kız zeka küpü o ilaç nedir bea saçmalık gibi karşıt görüşler gelmiş.Onlar için tekrardan hipotezimi biraz daha güçlendiriyim dedim :)
Yönetmen geçen sezon Darlene profili üstüne fazla düşmedi ta ki bu sezona kadar. Bu sezon Darlene'nin ruh halinden az da olsa bahsedildi o kadını öldürdükten sonra pişman olmadığı için kendinden nefret ettiği ...Ailesini sevsede hiçbir bağlılığı olmadığı (küçükken ki kaçırılma olayı )... Eliot hariç hiçbir kimseyi sevmediği lakin tam sevmeye başlayacakken sevgilisinin öldürülmesi bunun üzerine direkt fbi tarafından tutulması...

Demek istediğim Darlene'nin b*ktan bir ruh hali var bunun üstüne ilaç uyuşturucu yatıştırıcı vb. bişeyler verip onun kafasına girmeyi başarmış olabilirler.

konuya abone kullanıcılar 8

Yukarı Çık