"eğitim, okulda öğrendiklerinizi unuttuktan sonra aklınızda kalanlardır." -albert einstein

Mr. Robot tartışma forumu

Tüm Forumlar > Mr. Robot > KAFANIZI KARIŞTIRMAYA GELDİM

yeni konu aç KAFANIZI KARIŞTIRMAYA GELDİM

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

http://i.hizliresim.com/3oJ0b5.png
bu resmi internette buldum aslında elliot orada yok ben ekledim.

joanna hanımımızı maskeliyle bağdaşlaştırıyoruz.
göz şekilleri benziyor ama göz bebeklerinin büyüklüğüne baksanıza, yansıyan ışığın nerelere denk geldiğine, ışığın nereyi kırdığına: Elliot.

açıkcası bu formu niye açtım bilmiyorum ama bu kadında bir şeyler var ve ben bulana kadar durmayacağım. Joanna fsociety'nin üyesi olabilir mi sizce?

maskelinin gözlerinin çekikliği ve rengi neredeyse Joanna'nınkiler ile aynı. Yani Elliot'un gözleri daha çok oval ve rengi -en azında fotoğrafta- griye çalan mavi ama maskelininki yeşile çalıyor -ki joanna'nın da öyle-. Bir de efekti sayarsak... Bilemiyorum. İçinden çıkamam. Gelin tartışalım;

Joanna'nın göz şekli daha çok uyuyor, kaldı ki fsociety videosunda ışık sistemi kullanılıyor bu da demek oluyor ki göze vuran bir ışık var bu da gözün büyüyüp/küçülmesine sebep olmuş olabilir.

Ama o ışık vurulan göz bebeği her türlü küçülür. Göz bebeğinin ışık vurmasına rağmen büyük olmasının tek açıklaması madde bağımlılığıdır. Joanna hamileydi: Uyuşturucu kullanıyor olamaz zannımca. Ama hepimiz Elliot'un morfin aldığını biliyoruz. Komaya girdiğini de. İşte bu nokta kafa karıştırır.

hımm..

devlet sırrı gibi dizi bi türlü çözemedik anasını satiyim ben gidiyom

ben gözünü kırmızı görüyom niyeki ?

OKUYUN GENÇLER ..!!! arkadaşlar şu linkteki :http://i.hizliresim.com/3oJ0b5.png son bölümde elliott un tyrell i aradığında tv de gördüğü sekans değil mi bakınca şaşırıyordu... yani açıkcası buna bakıp bide 2.sezonun 1.bölümünün girişindeki sahneyi de ele alınca tyrell maskeyi çıkarıyordu. o sekans aslında elliott un 3 gun boyunca tyrell i aradığı zaman aralığında yayınlanıyor. yani burdan çıkan sonuç tyrell = elliott oluyor. fakat gel gelelim tyrell kıdemli bi cto yardımcısı yani kıytırık bi siber güvenli mühendisi olamaz. ilk bölümde colby yi sattığında tyrell de elliott da oradaydı. tyrell angelayı dışarı çıkarmak için gideon un yanına gidiyordu. ve üstüne üstlük 2. bölümün başında tyrell in adamları elliott u evine bırakırken elliottla dalga geçiyorlardı. bunu ele alırsakta bu sefer tyrell != elliot oluyor. bence işler biraz sarpa sarıcak

Gençler üstteki arkadaşın da dediği gibi ilk bölümde gözüküyor zaten Tyrell ayrıca maskeyle yayın yaptıkları sahneleri dikkatli dinleyin zanımca sonlara doğru konuşan kişinin sesi biraz belli oluyor ve Tyrell çıkıyor ortaya

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık