"ne zaman bir erkek yanlış bir şey yapmadım derse yanlış bir şey yapmıştır." -teen wolf

Once Upon a Time tartışma forumu

Tüm Forumlar > Once Upon a Time > Türkiye'deki ilgi

yeni konu aç Türkiye'deki ilgi

Neden bu kadar az anlamak mümkün değil.

Masal kültürüyle ilgili olmalı.

Bence ilginin az olmasının nedeni dizide bildiğimiz tüm masal sisteminin alt üst edilmesi

-Neredeyse bütün masal kahramanları aynı yerde yaşıyor (cadının büyüsünden öncesinden bahsediyorum)
-Tüm kahramanlar birbiriyle akraba hatta biraz dikkat edersem kesin akrabalık hataları bulurum
-Son olarak her ne kadar ülkemizde dizi kültürü gelişmemiş de olsa insanım oyunculuğa ve emeğe önem veriyor ve bu dizi pek popüler olmayı hak etmiyor bu diziyle aynı yıl yayına başlayan "Game of Thrones" ve "American Horror Story" ye bakarsak dünya çapındaki ünlerinin bu diziden fazla olması dediğimi destekler nitelikte

Aslında kurgusu gayet eşsiz fakat özellikle bazı kısımlarda akıcılığını kaybediyor. Veya özellikle hitap ettiği bir kitle yok. Belki de bundandır, bilemiyorum.

İnsanlar genellikle duyunca "Peri masallarıyla ilgili bir hikayesi var. Çocuk muyum ben bu diziyi izleyeyim!" diyerek burun kıvırdığından dolayı ilgi azdır.

@Mikasa Ackermann Zaten bir GOT veya TWD kadar ilgi bulmasını beklemiyorum ama çevremde bu diziden bahseden kimseye denk gelmedim. Senaryo kötü değil bence ve alanında tek olduğunu düşünüyorum.

Herkes kendni yetişkin olgun sanıyor he-he taam ya ızledıgınde bırakamazsın eger game of thrones gıbı bılım kurgu olmayan seylerle ılgılı savas ve ya onun gıbı seylerı sevıyorsan masallarda yok gercekte yannı ne farkı var?

daha çok kız dizisi gibi çocuk dizisi görünüyor sanırım ondan oluyor ama kimse farkında değil mükemmel bir olay örgüsüne sahip olduğundan. çoğu insanın da haberi yok bu diziden. mesela ben daha 3 ay önce duymuştum izlemeye başladım ve 4 sezonu 3 hafta gibi bi sürede, üstelik vize ve finallerin projelerin raporların arasında, bitirdim. farkında olabilse insanlar çoğu kişi zevkle izleyecek bence

masal falan olduğu için insanlar çocuk dizisi olarak göruyo olablirler

Fantastik ve olağanüstü kurgusu olan şeyler bizim ülkemizde çocuk işi olarak algılanıyor da ondan. İçeriğine bakmazsızın ön yargı ile yaklaşıyor insanlar. Hatta hiç yaklaşmıyorlar bile. Senelerce Harry Potter tutkumla dalga geçen insanlarla uğraştım ben. En sonunda da uğraşmaktan vazgeçip onları sığ ve sınırlı dünyalarında birer muggle olarak bırakıp, hayal gücünden yoksun olmalarına acıdım. O yüzden bence çok iyi işlenmiş ve bağlanmış kurgusu olan bu dizi bizim ülkemizde rağbet görmüyor. Bizim insanımız gözünün önünde olan şeylere bile duyarsız ve kayıtsız kalıp görmezden gelebiliyor, inanmıyorken zaten olağan üstü şeylere inanmasını beklemek çaresizce olur.

Kendimden biliyorum ik diziyi gördüğümde böyle bi konuyu ele almalarını beğenmiştim ama çocuksu olur diye düşünmüştüm how i met your motherda oynayan kız olmasa başlamıyıp hayatımın hatasını yapacaktım oahfıoahdj

konuya abone kullanıcılar 12

Yukarı Çık