"hiç iyi niyetli olup da hata üstüne hata yapmışsın gibi hissettiğin oldu mu?" -teen wolf

Orange Is the New Black tartışma forumu

Tüm Forumlar > Orange Is the New Black > Dizinin Takdir Edilmeyen Yönleri

yeni konu aç Dizinin Takdir Edilmeyen Yönleri

Orange Is the New Black aslında iyi bir izleyici kitlesini yakalasa da henüz hak ettiği ilgi ve takdiri göremedi belki bunun altında kadın merkezli anlatım izlemesi veya eşcinsel sahnelerin varlığı olabilir ancak benim dikkati çeken bu dizinin değindi önemli konular var

-Suçluların hapishane ve günlük hayattaki yeri ve etkisi çok net anlatılıyor (en azından kadın mahkumların)
-Irkçılığın ABD de ne boyutlarda olduğu ve yarattığı sorunları güzel bir şekilde ele alıyor
-Eşcinselliğe toplumun verdiği tepki ve eşcinsellerin bu tepki karşısındaki hayat koşullarını bir çok kez aktarıyor

Bunlar ve daha fazlasını izleyiciye gösterirken her zaman güzel bir hikayeye bağlı kalıp kararında komedi eklemeyi de ihmal etmiyor.

İzlemeyi düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim

Bence sadece Türkiye'de underrated, Amerika'da bildiğim kadarıyla gayet popüler, en azından benim yaş grubum&sosyal çevrem (ki genelde Netflix kullanan tipler) içerisinde. Bu da muhtemelen çoğunlukla Amerika'nın problemlerine eğiliyor olmasından kaynaklı.
İleriki yıllarda daha da popülerleşeceğini düşünüyorum.

konuya abone kullanıcılar 1

Yukarı Çık