"Bu kadını seviyorum. Köpekbalıklarının kanı sevdiğinden çok..." - Frank Underwood

Orange Is the New Black tartışma forumu

Tüm Forumlar > Orange Is the New Black > OİTNB YE BENZEYEN DİZİ ARIYORUM ?

yeni konu aç OİTNB YE BENZEYEN DİZİ ARIYORUM ?

Diziyi bir solukta bitirdim. Şimdi boştayım. Her ne kadar alex gibi bu oyuncuları bulamasamda benzer güzellikte bir dizi önerebebilirmisiniz ??

Aynı şekilde şu diziden aldığım zevki,keyifi başka hiçbir dizede bulamadım.Hala arıyorum ama yok yani hiçbir şekilde. :(

Diziyle birebir aynı tadı almayabilirsiniz ama benim aynı derecede keyif aldığım dizilerden biri " Girls " Hem ikisi de kadın egemenliğinde olan diziler tavsiye ederim izlemediyseniz final yaptı maalesef ama izlemeye değer.

vis a vis izleyebilirsiniz

Wentworth izleyebilirsin oitnb a çok benzetiyorum daha çok sevdiğim de söylenebilir

Vis a vis izleyin

ben de wentworth u tavsiye ediyorum ilk sezonu sıkıcı gelebilir ama sonra baya güzel oluyor yani benim düşüncem bu yönde :)

aynı yönetmenin bir önceki efsane dizisi WEEDS i izlemelisin dostum...

wentworth izleyebilirsin oitnb'den farkı daha fazla olay örgüsü içeren ciddi bir dizi hapishane yine genel kadın hapishane dizilerinde olduğu gibi bir hapishaneya yeni gelen bir kadının başta kuzu sonrasında yaşadığı olaylar vesilesi ile kurt olan başrolümüz var ve onun başından geçen olayları anlatan , günümüzde star tv'de yayınlanan "AVLU" dizisinin uyarlandığı Avusturalya yapımı bir hapishane dizisidir.
Ayrıntı olarak nicky ve franky karakterleri biraz benziyor

İspanyol yapımı" vis a vis "de izleyebilirsin kadın hapishane dizilerine oranla daha gerilimli ve daha gerçekçi diyebilirim üstteki yazımda olduğu gibi kuzu-kurt hikayesi aynı şekilde bu dizide de var fakat olaylar en ince şekilde kurgulanmış olup fazlasıyla da ters köşe içeriyor şöyle söyleyebilirim başroldeki ablamız "Macarena" hapishaneye yeni girdiği zamanlarda rastlandı sonucu bulduğu bir şey ile dizi başlıyor
ayrıca diğer iki diziye kıyasla vis a vis "ZULEMA" kötü karakter olarak tam bir efsane olabilir zira iki dizide de bu karakter kadar hasta ruhlu bi karakter yok
oitnb ile ortak noktaları yok gibi

konuya abone kullanıcılar 8

Yukarı Çık