"evrenin en dandik kuralı; bir şeye muhtaçsan, asla senin olmaz..." -the simpsons

Outlander tartışma forumu

Tüm Forumlar > Outlander > Frank'in Claire'ı izlerken gördüğü adam

yeni konu aç Frank'in Claire'ı izlerken gördüğü adam

İlk bölümdeydi yanlış hatırlamıyorsam Frank iskoç kıyafetli birisini aşağıdan Claire'ı izlerken görüyordu. O adam kimdi hikaye ile bir bağlantısı var mıydı yoksa Jamie miydi kitabını okuyan bilen var mı ?

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

dikkatli bakarsan saclarinin hafiften kivircik oldugunu goruyosun bide kitaplarini okuyan arkadasim da dogruladi jamie

kaçıcı kitabında bahsediyor acaba çok merak ettim

İlk kitabın ilk bölümlerinde adamdan bahsediliyor ama Jamie olduğunu doğruladığını hatırlamıyorum ben ikinci kitaptayım daha ileriki kitaplardaysa bilemem. Ama zaten adam Jamie yani o belli. O 1943 yılında kilt giymiş 1.90 kızıl kıvırcık saçlı ve Fraser broşu takan bir adamın onca yer içerisinde Claire'in penceresine bakması tesadüf olabilir mi.

Jamie nasıl claire geçmişe gitmeden orda oluyor

@elifxxo 2.sezonda da Gillie'nin geçmişe gitmeden halini görmüştük, ama Claire zaten daha önce onula tanışmıştı. Yani Gillie geçmişte daha yaşlıyken Claire gençti ve yeni geçmişe gitmişti. Claire geleceğe dönüp orada 20 yaşlandıktan sonra Gillie'ye rastladı, ki rastladığı Gillie'nin genç ve daha geçmişe gitmemiş haliydi. O yüzden büyük ihtimalle Claire 3.sezon geçmişe gidince orada kalacak ve birkaç sezon Jamie'yle orada yaşayıp ölecek. Bunun üzerine Jamie bunalımlara girip taşlardan geçmeye çalışacak ve başarılı olacak. Ancak bir bakacak ki gittiği yıl Claire'in daha hiç onu tanımıyor ve geçmişe hiç gitmemiş olduğu hali. Böylece geri dönecek. Ya da hiç böyle şeyler olmaz belki bilemiyorum.

taşlarla gidilen geçmiş ile dizideki bugün paralel gidiyor. yani günümüzde 5 yıl geçtiğinde taşlarda da 5 yıl geçmiş oluyor. taşlarla günümüz arasındaki yıl farkı sabit. bu sayede claire döndüğünde geçmişte de 20 yıl geçmişti, rastgele bir tarihe gitmedi.
ilk kitapta, yılın bir döneminde (özel bir günden bahsederek) hayaletlerin serbestçe istedikleri yerde dolaşabildiklerinden, iyi ve kötü hayaletler olduğundan batıl bir inanç olarak bahsediliyordu. sonrasında frank anlatılanlardan gördüğü şeyin hayalet olduğunu anladı. claire henüz geçmişe gitmemiş olduğu için jamie'yi tanımıyordu.
kronolojik olarak düşünüldüğünde olanlar geçmişte kaldı, yani jamie claire'ı tanıyor ama claire jamie'yi tanımıyor. geçmişte jamie öldü ve hayaleti gelecekteki claire için geldi. yani kısaca jamie gelecekteki claire'ın kendini henüz tanımadığı zamana gitmiş oldu.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

kitapta da kim olduğundan bahsetmemiş ancak Jamie'den başka biri olabileceğini zannetmiyorum.

konuya abone kullanıcılar 6

Yukarı Çık