"İki türlü acı vardır, seni güçlendiren acı ve sana acı çektirmekten başka bir işe yaramayan boş acı. Boş şeylere sabrım yoktur." - Frank Underwood

Person of Interest tartışma forumu

Tüm Forumlar > Person of Interest > Dizinin ana hikayesi

yeni konu aç Dizinin ana hikayesi

Spoilersız cevap verirseniz sevinirim.
Şuan 1.sezon 4.bölümdeyim. Dizi sürekli bu şekilde devam etmiyor değil mi ? Yani Finch ve arkadaşı her bölüm ayrı bi kişiyi kurtarıcak veya olayı çözecek, ana hikaye hiç ilerlemeyecek mi ?
Reeve sürekli her olaya Cüneyt Arkın gibi zamanında yetişip herkesi tokatlamaya devam mı edecek ? Karakterlerin hikayelerini öğrenecek miyiz?

Birde diğer sorumda reeve hakkında, bu adam eğitim bir özel ajan sanırım ve finch'e çok basit güveniyor dizide.Önce bir kere reddediyor ve ardından ne derse yapıyor, takip ediyor, öğreniyor vs. Tamam anladık jj abrams çok başarılı bilim-kurgu dizilerine senaryolarına imza atıyor fakat bazı sahneler fazla iyimser gerçeklik çizgisi için.

arkadaşım ilk başlarda arkasokaklara benzesede sonradan açılacak bazen hop oturup hop kalkacaksın her karakterin hatta makinanın bile hikayesi geçmişe dönük verilecek ilerleyen bölümlerde

Sabırla izlersen ve kurguya kaptırırsan kendini, sürükleyici bi dizi.

Bende daha önce diziye bir kere başlayıp sıkılıp 5 6 bölüm sonra bırakmıştım. Sonradan tatil boşluğunda izleyince anladım kıymetini. İlerleyen bölümlerde uykusuz kalacaksın dizi izlemek için.

Ana hikaye Elias'a dayandı gidiyor. 1x16 civarlarındayım. Diğer JJ Abrams dizilerine dayanarak tahmin yürütecek olursak ileride her bölüm kurtarılan insanların senaryoya tekrar dahil olacağını düşünüyorum. Eğer öyle olmazsa JJ Abrams şaşırtır beni açıkcası.

Bunlar dışında aksiyonunun ve senaryosunun verdiği tadı beğendim dizinin.
Aman aman mind-blownlar yaşatmıyor ama genelde tahmin edilenin tersi çıkıyor. Klasik bir düşünce algoritması kalıbı oluşturdu buda bende. Her bir olayda "Yok kesin öyle değil bir bit yeniği çıkar." diye düşününce bir nevi tahmin etmiş oluyorum başka bir açıdan :p

jj abrams klasiğinden bence farklı person of interest.bence ne kadar bilim-kurgu dizisi olsa da edebi yönü daha fazla bence.her bölüm farklı insan tipleri görüyoruz.en çok hoşuma giden bu.ama dizi 3.sezondan itibaren farklı bir yöne gideceğini alttan alttan veriyor merak etme.

Edebi yönden dediğin konuda ne kadar haklısın bilemem ama ana hikaye yavaş yavaş alevleniyor gibi. 2x4teyim. 1.sezonun finalinde duyduğum heyecanı en son prison break izlerken hissetmiştim sanırım iyi geldi.

konuya abone kullanıcılar 5

Yukarı Çık