"tatiller neden sonsuza dek sürmüyor?" -the simpsons

Person of Interest tartışma forumu

Tüm Forumlar > Person of Interest > herşey root'un hayal dünyası mı

yeni konu aç herşey root'un hayal dünyası mı

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

not: sadece bir teori elbette dizinin 2 sezonu hayal dünyası olamaz
root machine admin olmak için harold kaçırıp tren garına gittiğini orda telefona mr.reese aynı anda cevap verip admin olduğunu sonra makinenin yerini tespit edip nükleer tesislere gittiğini biliyorsunuzdur. ama makine orda yoktur ve root o sahnede kafayı yer harold ise gayet memnundur, devlette şok olmuştur ve makineyi aramaya başlar, son olarak demacia teknolojide makinenin adminliğini elde edemez.

aslında buraya kadar garip olan mesele makinenin ilgili kısmında demacia yöneticisin isminin verilmemesidir. makine onu terörist diye vermesi gerekirdi. ama onu ilgisiz olarak gördü. neyse asıl mesele şu

root o sahnede şok olduğunu kafayı yediğini sonra tımarhaneye atıldığını biliyorsunuz. tımarhaneden sonrası işte root hayal dünyası diyorum ben niye? yani tımarhanede kafayı yedi ve kendi polyana dünyasını oluşturdu çünkü herşey root için positif
1) makine root konuşuyor, root hayal dünyası böyle kendini tahmin ediyor
2) harold en yakın arkadaşı oluyor, buda hayal bence bunca yaşına kadar yalnız insanları beyinsiz olrak görüyor ama kendinden daha zeki biri olan harold görünce ona hayran kalıyor ve biliçaltında hep haroldın en iyi arkadaşı olmasını istiyor
3) shaw sevgilisi oluyor. shaw lez olarak hayal edip kendi sevgilisi yapıyor bu da hayal zaten hayatı boyunca tek arkadaşı kütüphane çıkışı ölen bir kızdı.
4) makine root görevler veriyor, dünyayı kurtarıdığını sanıyor
5)harold'a artık bende iyilerdenim demesi, kendini bir gruba ait hissediyor senelerdir kimsesiz olan birinin delirdiğinde bunları hissetmesi münkün
6)samartian diye başka bir yapay zeka düşman hayal ediyor aksi haldi haroldun tarafında onlara yardım edemez, kimse ona güvenmez
7)her aksiyonda baş rolde kurtarıcı rolünde max payne tarzı elinde iki tabanca günü kurtaran olması falan
8)fusco'nun root öptüğü sahne vardı makinenin similatörde böyle birşey hayal etmesi imkansız
9) kendi hacker çetesini kurması 3 tane oğlan kurtarıyordu bunun için

yani herşey root için güzel ve onun etrafında dönüyor

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

bide istediği mesleği ve kimliği seçebilmesi 4.20 bölümde gelinlikle gelmesi bir kere dadı rolüyle geliyordu falan isteğini yapabiliyor diğerleri yapamıyor ve bunun nedenini de açıklamadı

Aslına bakarsan arkadaşım ben bu diziye ilk yayınlandığı saat başladım ve her bir bölümünde daha farklı daha değişik konular içerdi..
dizinin asıl konusu: Makine yani yapay zeka.
yapay zeka gerçekte olsaydı nasıl olurdu muhabbeti üzerinde yapılan bir şey..
ve yapay zeka dediğin.
bilmiyorum ama şuan hangi telefonu kullanıyorsun.
Iphone- Siri yapak zeka ve gün geçtikçe güncelleştirmeye çalışıyorlar..

Ve bu dizide karakterleri kendi benliklerini kabul edersen asıl sonucu görüceksin..
hepsinin bir hayatı olduğu..

samaritanın üssüne gidip birden fazla cip yerleştirdikleri bölümü iyi izle diğerlerinin giremediği rootun birden fazla karaktere büründüğünü anlıcaksın..

yok birader bu söylediğin çıkmaz. çıkarsa sadece diziyi lekeler. bu derecede kaliteli bir dizi diğer dizilerden alıntıymışçasına herşey rüyaydı falan, yok daha neler! dizinin amacı zaten izleyenleri hayrete sokmak falan değil.

konuya abone kullanıcılar 3

Yukarı Çık