"ilgilenilmesi gerekenler; sadece hastalar değildir." -house m.d.

Reign tartışma forumu

Tüm Forumlar > Reign > izlemeli miyim?

yeni konu aç izlemeli miyim?

dizi ile ilgili hiç bir fikrim yok bu ara bir boşluktayım sizce izlemeli miyim

Tarih'i seversen izlemeni tavsiye edeceğim bir dizidir.

Başla bende önyargılıydım en fazla ne olabilir ki dedim ama sarıyo

Diziye başlıyosanız öyle çok ara vermeyin sonra sıkıyo hiç bi diziye vermeyin ben 1 hafta izlemedim artık sıkıyo

Tabii ki izle müthiş bir dizi bağımlılık yapıyor bitti mesela ben hala izler duygulanırım

başlayabilirsin güzel dizi akıcı ve ilgi çekici. tarihin akışına göre francis evlendiklerinden yaklaşık 1 yıl sonra ölüyor mary iskoçyaya dönüp kuzeniyle evleniyor, kuzeni tahta ortak olmak istiyor ve marye suikast girişimine katılıyor. bu arada kardeşi protestanlarla birlik olup aynı suikast girişiminde bulunuyor. marynin kocasının ona yapılan suikastle ilgisi olduğunu öğrenemiyor ama kocası 3 4 ay sonra ölüyor. kocası ölünce başka bir dükle evleniyor ama soylular bu evliliğe karşı oldukları için isyan çıkarıp maryi tahttan indirip bi adaya hapsediyorlar, dük tabi kaçıyor. mary adadan kaçıp tahtını geri almak için asker topluyor fakat planı başarısız oluyor ve ingiltereden, kuzeni elizabethten sığınma talep ediyor. kuzeni maryi hapse atıyor, mary kuzenini tahttan indirmek için isyan girişiminde bulununca idam ediliyor. son sözleri de "Sizleri bütün kalbimle bağışlıyorum; çünkü artık, bütün sıkıntılarıma bir son vereceğinizi umut ediyorum." hüzünlü bir hayatı var açıkçası francisi dizide öldürmeyip olası bi senaryo yaparlar sanıp başlamıştım ama yapmıyorlar ve francisle marynin öldüğünü izlememek için diziyi bıraktım

konuya abone kullanıcılar 4

Yukarı Çık