"+çok parası olabilir ama asla sahip olamayacağı bir şey var. -nedir o? +bir dinazor." -the simpsons

Shadowhunters tartışma forumu

yeni konu aç Shadowhunters

Baya garipti. Fani, dövmeler falan... Ezberlemesi zor şeyler vardı. Yakında kavrarız artık. Mükemmel sürekleyici bir dizi.

Kesinlikle kitapları çok daha güzel. Kitapları okumadan diziyi izlemek kafa karıştırabilir önce kitapları okumanı tavsiye ederim ama her şekilde gerçekten çok güzel bir seri tutar kesin

Kitaplarının hepsini okuyan ve filminide izleyen biri olarak bütün her şeyi anladım ve hiç kafam karışmadı :) Eğer diziyi gerçekten beğendiysen kitaplarını okumanı tavsiye ederim . Kitapları ayrı bir güzel.

Kitaplarını okumadan diziyi izlemek kesinlikle kafa karıştırı. Sonunda bu dizininde dizilab'e gelmesi ise mükemmel. Kitaplarına bayılmıştım. Tek sorunum karakterlere ısınamadım. Biliyorum herkes kitabı okurken karakterleri kendince canlandırır fakat ben kitabın filmini de izleyip resmen o filme de aşık olduğumdan garip geliyor. Fakat Clary çok samimi değil mi ya?

@xaslix aynen ben şu sırf diziyi kitap en sevdğim-yazadan nefret etsem de- seri olduğu için izliyorum. Oyuncuları sevmiyor hatta nefret ediyorum. Ne güzeldi sinema filmindeki canım oyuncularım benim ya. :( Yani şu an ki oyuncuları gördükçe sinirlerim bozluyor. Üstelik kitaplar alakası yok. Resmen kafalarına göre takılmışlar.

Filmin ismi dizi ismi ile aynı mı ?

İlk üç kitabını okumuştum,dizi olacağını öğrendim ama ben de ısınamadım karakterlere.Filmdeki Valentine'ın yerini alamaz bence kimse :( Umarım ilerki bölümlere düzelir.Yoksa iş Ayna'ya gelmeden biter gibime geliyor.

kitapla tıpa tıp aynı yapsalardı belki anlamsız olurdu ama yine de kitapta olan ve dizide görmek istediğim şeyler vardı ve onları göremedim. clary'yi canlandıran kadının başka rollerini de görmüştüm, hiç samimi değil ve clary'ye de benzemiyor... şimdi de malec bölümünü bekliyorum :D

Kitapla aynı beklemediğimden hayal kırıklığına uğramadım çünkü bir kitabın ya da bir serinin filme/diziye uyarlanması o filmin/dizinin senaristinin izlerini taşımasını zorunlu kılıyor ve ben bazı şeylerin beni şaşırtmasını beklediğimden farklı olay örgüsü ile ilerlemesini -en azından nispeten farklı- biraz da olsa istiyordum. Terimleri anlamak için herkes gibi ben de tekrar edeyim kitapları okuman yararlı olabilir çünkü işin içine oldukça kafa karıştırıcı bir sürü şey girecek daha :D

Yanlış anlamazsanız bir şey sormak istiyorum, bu diziyi, filmi, ama daha önemlisi kitabı okuyup beğenen arkadaşların yaş ortalaması kaç acaba ? Yeni nesilde bu tarz mı popüler artık? Sormamın sebebi dizinin de filmin de bana gerçekten çok yavan gelmesi zevkler tabii ki tartışılmaz insanlar sevebilir ancak kitaba da baktım ve ciddi anlamda düz normal cümleler betimlemeler çok sıradan ve hiçbir edebi kaygı da yok yine söylüyorum tabii ki beğenebilir insanlar ancak bu kitabın insanların favori serisi olmasına ciddi anlamda şaşırıyorum çünkü kullanımda olan trendlerin sadece bir başka uygulaması ve bence vasat bir uygulaması.

@izafi bazen insanlar basit şeyler istiyor. ayrıca kitabın anlatımı türdaş(?)larına göre daha iyi inan bana daha basit, yavan anlatımlı kitaplar okudum. beni bu o kadar rahatsız etmiyor kaldı ki zaten ingilizce okuyorum kitapları dili basit olduğu için.

konuya abone kullanıcılar 11

Yukarı Çık