"suya dinamit atana kadar balık tutmaya devam edebilirsin." -the big bang theory

Shameless tartışma forumu

yeni konu aç ABAZA.AVİ

neden çoğu kişi filmi çıplaklık için izliyor ? !

insanlar elde edemedikleri şeyi izlerler çünkü, diziler bunun için var

Çoğu kişi derken kaç tane sex sahneleri için diziyi izleyen birini gördün ?
Ayrıca film değil dizi.

Maslow İhtiyaçlar Hiyerarşisi Teorisini bir ara oku istersen. Aynı şeyi yapan herkesten aynı amaç beklemek de biraz sığlık bence. Ego tatmini yapacaksınız diye insanları yargılamak yerine anlamaya çalışırsanız görebilirsiniz.

Dizi diger diziler gibi göt yalamadığı için izliyorum ben seks sahneleri için dizi izlenemez diye dusunuyorum helede 7 8 sezonluk bir dizi

thomasmore___Konu çıplaklık iken Maslow'a ve ego tatminine neden bağladın anlamadım. Yanlış anlama ama Maslow'un teorisinde bulunan cinsellik ihtiyacı seninde bildiğin üzere dizi veya film izleyerek giderilmez. Aynı zamanda teori der ki bir ihtiyaç giderilmeden diğerine geçilemez hepsi birbiri ile bağlantılıdır. Yani Maslow'un burada konu ile uzaktan yakından alakası yoktur. Toplumsal kuramlara bakarsan da ikinci cümlenede belirttiğin o aynı şeyi yapan herkesten aynı amaç beklemek düşüncende yanlış. Çünkü bilimsel olarak sosyal psikoloji der ki aynı şeyleri yapan herkesin ortak amaçları mutlaka vardır. Ego tatminine gelince,,,, burada ago birinin bir başkasına davranışı ile gerçekleşen bir durumdur. Arkadaş sadece basit bir konu atmış ortaya sende uçmuşsun. Bilmediğin konularda yorum yapmanı tavsiye etmem. Bu yazıyı aslında buraya yazmazdım ama nick name olarak kullandığın şahısın toplumda çok büyük bir yeri vardır. Aynı zamanda hümanisttir. Yani insancıldır. Sen onun ismini kullanıp altına insanları anlamadan dinlemeden eleştirirsen onun ismine hakaret etmiş olursun. Yaptığın doğru değil. Orada duracaksın ve bilmediğin şeylere de yorum yapmayacaksın...Ayıptır...

Yani Maslow'un burada konu ile uzaktan yakından alakası yoktur.

Cinsellik Moslow H. de ilk basamakta yer alır. Ve bu ihtiyacı gidermemiş bir insanın her halde bu derece çıplaklık/seks sahneleri içerin bir dizinin anafikrini anlamaya çalışarak ufuklarını geliştirmelerini bekleyemezsiniz. Bu tür insanlar çıplaklık/seks içeren sahnelere odaklanacaktır ve diğer sahneleri beyin daha az önemli sayacaktır tabiki ihtiyaçtan dolayı. Aynı Moslow un dediği gibi, ilk basamaktaki ihtiyacı gideremeyen insanlar son basamak olan kendini geliştirme basamağına gelemezler.

Çünkü bilimsel olarak sosyal psikoloji der ki aynı şeyleri yapan herkesin ortak amaçları mutlaka vardır.

Sosyal psikoloji uzmanı değilim ama hemen örnek vereyim size. İki insan düşünün yüksek lisans yapıyorlar diyelim biri gerçekten ilgi duyduğu alanı anlamak ve o alana fikirsel olarak katkı sağlamayı amaç edinmişken bir diğeri askerlik tescili yapmayı amaç edinmiş. Görüldüğü gibi aynı eylem ama amaçlar farklı çünkü ihtiyaçlar farklı. Sınavları geçme sub amaç olabilir. Bu da mutlaka vardır dediğiniz kısım.

Ego tatminine gelince,,,,

Arkadaş basit bir konu atmamış otaya başlıktan da anlayacağınız gibi(Abaza. Avı) yapığı işi ulvileştirerek onun gibi olmayanları ezmeye çalışmış bayağıda ego tatmini yapmış.

Bence siz bu terimlerin sadece tanımlarını biliyorsunuz ama tanımlarla olaylar arasında bağlantı kuramıyorsunuz.

Benim şahsi yorumum ise her insanın ihtiyaçları vardır ve bu ihtyaçları karşılarken başkalarını rahatsız etmiyorsa bu hiçkimseyi ilgilendirmez. Bu küçümseme neden. Eğer nedenini merak ediyorsanız yargılamak yerine anlamaya çalışırsınız olur biter.

Ve Thomas More tanımanız taktire şayan. Bu arada Hannibal ı da profil resmi olarak kullanıyorum bundan dolayı da beni yamyam sanırsınız siz şimdi. Yamyam değilim. Hannibal karakterine de yamyam olmayarak hakaret etmiş oluyorm di mi. İlahi siz....

Ben sadece kötü geçen sınavlarımdan sonra kafa dağıtmak için izliyordum bazen :D

Dizidir bu yapılma amacıda eğlenmektir yani izlemek yada izlememek gibide bir özgür irade var o yüzden çokta sorgulanmamalı

hadi diyelim ki öyle size ne bundan ya bu nasıl bir dusunce yapısıdır shameless gibi bi diziden bahsediyoruz gerçi aynı muhabbet zamanında true blood için de yapılmıştı çunku shamelessla kapışabilecek cinsel içerikli sahne bollugu mevcuttu da sırf laf olsun diye burda şöyle başlıklar açmayın rica edicem kim ne sebeple izlerse izlesin ayrıca abazanlıktan niye dizi izlensin ki fiona sex yaparken sende mi aynı hazzı alıyosun böyle bi mentalite yok kardeşim sen başka forumlara anlat derdini.

Tekrar söylüyorum ve söylediklerimin arkasındayım. Basitçe öne sürülen bir konu için bu kadar yoğun cevaplar yazmanız olayı başka yerlere sürüklemeniz bence çok saçma. Diğer konuya da gelince eğer profilime baksaydın orada ünvanımı ve mesleğimi görürdün. Bu yüzden bu taraz yazılara çekimser ya da kayıtsız kalamıyorum. Belki senin bu konu ile ilgili yaşadığın bir negatif süreç seni rahatsız etmiş olabilir ve bu yüzden böyle bir çıkışma yapıyor olabilirsin. Mümkün bu ama bir dizi ve forum sitesinde basit bir konunun uçurulması bence saçma ben size bunu anlatmaya çalıştım. Cinsellik evet ilk basamakta yer alır doğrudur ama ilk sırada değildir. Bunu da unutmayalım. Öncesinde oksijen, açlık, susuzluk, uyku gibi ihtiyaçlar gelmektedir. Bir insan açlık veya susuzluk ihtiyaçlarını gidermeden sevgi ya da cinsellik ihtiyaçlarının farkına varmayacak onları düşünmeyecektir. Artı April'in dediği bigi shameless dizisinde fiona seks yaparken sende aynı hazzımı alıyorsun? Çelişkiyi şu an anlamışsındır umarım. Saygılarımla...

konuya abone kullanıcılar 9

Yukarı Çık