"+nasıl bir şey bu aşk? -biraz kafa sikici dürüst olmak gerekirse." -skins

Sherlock tartışma forumu

Tüm Forumlar > Sherlock > Başlamalımıyım kararsızım

yeni konu aç Başlamalımıyım kararsızım

Daha önce kitaplarını okudum ayrıca filmlerini de izledim baya güzeldi aynı havayı veriyormu sizce yardım ederseniz sevinirim :)

Tabi kişiden kişiye değişir ama, filmlerine bin basar bence. Her bölüm film gibi, öyle büyük bir emek var dizide. Muhteşem bir senaryo, muhteşem bir uyarlama.
Başlamadığın her saniye çok şey kaçırıyorsun.

filmlerinden bile daha iyi. izlemediysen hemen başlamalısın

Her bölüm film tadında, harika bir şey hiç tereddüt etme başla.

bende tüm filmleri ve bikaç kitabı okumuş biri için dizi hepsinden daha iyiydi valla

Gözün ilk başlarda Robert Downey'e arıyor ama ne yalan söyleyeyim ben filmleri daha bir beğendim. Belki eski zamanlarda geçtiği içindir fakat İstisnasız Türkçe'ye çevrilen kitapların hepsini okudum, hatta ingilizcelere de baktım biraz, bunu söylemekte içime oturuyor fakat kitaplardan daha güzel dizi. Kitapları okuyanlar bilir ki ilk 50 sayfasında katil'in kim olduğunu anlıyorsunuz.

kesinlikle başlamalısın

@pressr Haklı, çünkü dayanılmıyor, katili biliyorsun, gelişen ve gelişecek olayları tahmin edebiliyorsun ama şahsen hiç bir kitabını bırakmadım, dizisinden sonra hayalimde canlanan karakteriyle SH kitaplarını okumaya yeniden başladım ne diyeyim. Valla süper dizi, başla.

Dizilerden sonra ilk başta acayip gelir ama bir hafta sonra filan 'Hani 5. sezoooğğğn' havasına girersin :)

Aman ya ne dizisi filmlerden sonra yazacaktım :D

Eğer ki kitaplardaki havanın birebir aynını yaşamak isteniyorsa 80'lerde İngiliz Granada TV'de başlayan (TRT'de de yayınlanan) Jeremy Brett'li diziyi öneririm. Orijinal kitapları noktası virgülüne aktaran yegana yapımdır kendileri.
Ve fakat modern bir uyarlama olsa dahi Sherlock da esasında orijinal hikayelerden ve o havadan çok da kopuk değil.

konuya abone kullanıcılar 9

Yukarı Çık