"zaten gerçek olamayacak kadar güzeldi." -supernatural

Sherlock tartışma forumu

Tüm Forumlar > Sherlock > Moriarty (%100 Spoiler Var, Sezonları Bitirmeden Bakmayın)

yeni konu aç Moriarty (%100 Spoiler Var, Sezonları Bitirmeden Bakmayın)

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Arkadaşlar son sezon finalinde Moriarty "Beni Özlediniz mi?" şeklindeki bir videoyu tüm ingilterede paylaşmıştı ve Sherlock bunu görür görmez geri döndürmüştü uçağı ve sezon bitmişti. Ancak yaptıkları açıklamalarda Moriarty geri dönmeyecek dediler. O zaman ne gereği vardı öyle bir şeyin ? Sizde bu olay öylece kalacak mı yoksa açıklamasını yapacaklar mı ? Veya kendi düşünceleriniz var mı?

Öyle kalmaz abi, kalır mı ya. Sezon öyle bitmiş, tabi açıklaması olacak.

Ben-düz düşünmek gibi olacak- hain bir ikiz ya da o tür bir klasik falan düşünüyorum. Çünkü Moriarty "Herşeyin dahiyane olmasını istiyorsun, ama hayat böyle değil" falan mı ne demişti, Sherlock her şeyi açan bir kod beklerken sadece parayla satın alınmış adamlar buldu karşısında. Valla benim düşüncem bu, gerçekten öyle oo aman bişey beklemiyorum. Tabi arkasından zekice plan çıkacak ama aha buraya yazıyorum. Öyle aşırı bişey olmaz bnc.

Amaaa, şurada ayrı bir düşünce daha var. Eğer klasik bir olay olmayacaksa Moriarty gerçekten ölmüş olacak,değil mi-ama Sherlock'la uğraşmayı da bırakmasını bekleyemeyiz..?

Sanırım bu forumun ayrı bir konusunda okumuştum bi arkadaşın yorumunu, gerçekten kusura bakmasın nickini hatırlayamıyorum hsdsdh. Şöyle bir yorum atmıştı ortaya sanırım, "Moriarty ölümünden sonra bile Sherlock'u uğraştırabilecek bir adam. Bence o gerçekten öldü ama ölmeden videolarını çekti, yani herkesi hayattaymış gibi uğraştırabilecek." biraz saptırmış olabilirim ama kendi teorime ve arkadaşın teorisine eşit oranda inanıyorum.

Geri dönmeyecek konusunda olan düşüncem, bu son dakika değişikliği olabilir, plot twist isteği olabilir, mind fuck yapma düşüncesi olabilir, olabilir de olabilir. Sonuçta şaşırttılar mı kardeş, şaşırttılar.

Öyle bi açıklama mı oldu ya :'( DW'de de Mister olmayacakmış eee yani eeee (Bu arada fragmanda bir mister gördööm :D )

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Moriarty'nin bir hayranı veya kopyacısı gelebilir bence.

@mssdoctor Master*

@salenur Sonradan Missy olmuştu ya ikisi karıştı :D

Video değildi sonuçta, sadece bir resimdi resimle oynandığı için ağzı açılıp kapanıyordu. Ses de onun değildi. Moriarty değildir ama, keşke o olsa :D

Selam , Moriaty ile Sherlock arasında ki ilişkiyi Joker-Batman ilişkisi gibi görebiliriz. Joker asla Batmani öldürmek istemez. Çünkü Jokerin tek oyun arkadaşı. Bir takım gibiler yani. Moriaty ne demişti ? Her masalda bir iyi kahraman bir de kötü kahraman olur. Tamam , belki kitapta ölmüş olabilir ama 21.yüzyıldayız ve dizisi çekiliyor. Senaristler elbette bir şekilde Moriatyi geri getirecek. Belki Sherlock final yaptığında o zaman ölmüş olur.

Dipçe: Moriaty kitapta ölüp geri geldi mi bilmiyorum 1-2 kitabını hala okumadım

Moffat sürpriz yapmak istemiştir. Sherlock'un en büyük düşmanlarından birini Steven Moffat kolay kolay bitiremez. Ayrıca Moriarty'nin kopyası olduğunu sanmıyorum. Çünkü yapan kişi tüm İngiltere'de -belki de tüm dünyada- Did you miss me? diyerek gifini paylaştı ki bence bunu herkes yapamaz. :D Yani sonuçta yapan kişi gösteriş yapmış. Bence bunu Moriarty'nin arkasına saklanarak tüm muhteşemliği ona yıkmaz. Ya da amacı cidden ona yıkmak olabilir. Ayrıca Sherlock ile Mycroft, Sherlock'un daha hızlı dönmesi için planlamış olabilir. Yani Moriarty ölmüştür ama Sherlock ve sevgili (!) abisi Moriarty'nin gifini paylaşmışlardır. Böylece Mycroft'un bahsettiği İngiltere'nin Sherlock'a ihtiyacı var olayı gerçekleşmiş olur. Ama bu düşük ihtimal gibi geliyor. Ya da Richard Brook olan çocuk Jim'in bir kardeşi ya da benzeyeni olabilir. Veyahut, Moriarty ölmüştür ama onun ağı yaşıyordur. Belki de Sherlock iki yılında hepsini öldürememiştir. Yani Jim sadece ağındaki "kötü karakterlerle" belli kişiler aracılığıyla görüşüyor da olabilir ağında oldukları belli olmasın diye. Bilemiyorum her şey olabilir. Sonuçta Moffat'tan bahsediyoruz :D

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık