"kan asla yalan söylemez." -dexter

Skam tartışma forumu

yeni konu aç 9 Sezon

Eğer Skam devam etseydi 9 sezon izleyecektik. Sırasıyla;
- Eva
- Noora
- Isak
- Sana
- Vilde
- Chris(kız olan)
- Even
- Jonas
- Magnus

Bunlar başlangıçtan itibaren belli olan karakterlermiş. Yani Even veya Magnus sonradan eklenmiş falan değil anlayacağınız...

(kaynak: turkeyy.skam)

vilde hakkinda izlemek isterdim acikcasi

vilde, even ve chris çok isterdim

Hayır, Skam 9 sezon olmayacaktı. Çeviride bir kayma olmuş. Skam ilk sezondaki başarısından sonra, toplam 6 sezon olarak planlanmıştı. Bu 9 karakter ise Julie Andem'in yarattığı orijinal karakterler. Hepsinin bir sezon şansı vardı ama Eva'nın kendi sezonu olunca Jonas'ın da kendi sezonu gibi oldu bir nevi. Isak'ın sezonu olduğu zaman bu aynı zamanda Even'in de kendi sezonu gibi oldu. 6 sezon, kız grubundaki tüm kızları ve de Isak'ı kapsayacaktı. Yani, Vilde ve Chris Berg'in kendilerine ait sezonu olacaktı. Zaten Vilde'nin sezonu olsaydı, otomatik olarak Magnus da onun sezonunda yer alacaktı. Penetrator Chris'in hiç bir zaman kendi sezonu olmayacaktı. Skam, aynı zamanda liseye başlayıp aynı zamanda liseyi bitiren karakterleri baz alacaktı sezon odağı olaraktan.

Doğru söylüyor olabilirsin. Fakat şu mantıkta düşünürsek eğer, final bölümünde Jonas ve Even gördük. Onları zaten Eva ve Isak sezonlarında fazlaca izledik. Skam sevgili olaylarından çok, vereceği mesaja göre hareket ediyordu.

P-Chris'in sezonu olması zaten çok saçma olurdu. Çünkü, fuckboy William'ın, sadık sevgiliye dönüşünü izledik. Aynısını P-Chris'e yapsalar çok sıkıcı olurdu.

Eminim ki, Julie'nin diğer karakterlerle ilgili farklı planları vardı. Ve ayrıca dediğim gibi bunlar en başından beri belli olan karakterler olarak biliniyorlardı. 9 sezondan bahsediyoruz. Biz sadece 4 sezon izledik. Sence de 5 sezon boyunca çok şey değişmez miydi?

Tabi çeviri de kayma olmuşsa onu bilemem, benim demek istediğim rahat 9 sezon da olabilirdi.

Hayır 9 sezon olsa üniversite hayatlarına kadar uzardı o iş bu da sorun olurdu dizinin çekiminde. Zaten uluslarası fanlar liseye gidip rahatsız edebiliyorlar fotoğraf çekilme uğruna artık sokaklarda aylarca kamp kurarlardı, dizinin çekimi sekteye uğrardı. Kesinlikle 6 sezon olacaktı bu da demek ki hepsinin liseden mezun oluşunu görmüş olacaktık. Ki olması gereken de oydu. Böylece hem Vilde ve Chris'in hayatlarını tam göremedik, hem de mezun oluşlarını göremedik.

Benim bildiğim kadarıyla oyuncular özel hayatlarına çok önem veriyormuş. Norveçli fanlar değil diğer uluslardaki fanlar, oyuncuları çok fazla stalkladığı için çok rahatsız oluyorlarmış. Sırf bu yüzden Lisa'nın hesabında 122 tane takipçisi var. Kimseyi kabul etmiyor. Oyuncuların bu kadar rahatsız olmasından dolayı da, kısa kesmiş olabilirler.

bence diğer karakterler neyse de Vilde ve Chris(kız olan) karaterleri hakkında bir sezon yapmalılardı bu karakterlere haksızlık olduğunu düşünüyorum çünkü her sezonda arkaplanda varlardı Eva Noora Sana Vilde Chris bunlar dizinin karakterleri gibiydi Eva Noora Sana sırasıyla hepsini konu alan sezonlar yapıldı bence Vilde ve Chris için de 10 bölümlük bir sezon çekmeliler 2 sezon yapmasalar bile 10 bölümlük bir sezonu 5 bölüm Vilde 5 sezon da Chris olmak üzere ayırmalılar dizi bu şekilde tamamlanır

Dizi kesin olarak final yaptı mı? Devam etmicek mi bir daha

konuya abone kullanıcılar 7

Yukarı Çık