"bir insana yapılacak en büyük kötülük ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir." -friends

Skam tartışma forumu

Tüm Forumlar > Skam > skam'ın farklı versiyonları hakkında

yeni konu aç skam'ın farklı versiyonları hakkında

skam'a yeni başladım ve gördüm ki skamın italyalısı, fransalısı ve austinlisi de varmış :D. bunlar farklı konular mı işliyorlar? ve izlemeye değer mi? ayrıca bu saydığım üç versiyondan başka versiyon var mı?

Ben ingilizce versiyona biraz baktım, diyaloglara kadar aynıydı. Kesin konuşamam ama hemen hemen her şey aynı hepsinde diye biliyorum

arkadaşında dediği konuşmalar bile aynı zaten skamı izledikten sonra onlara baktığın zaman o keyifi hazı alamıcaksın boşuna izleme diğer versiyonlarını kanka

Olursa UK versiyonu biraz iyi olabilir diye düşünüyorum. Onun dışındaki ülkelerin versiyonlarının güzel olacağını sanmıyorum.

bütün versiyonlarını izlemedim ancak ön yargı ile yaklaşılmadığı sürece hepsinin güzel olduğunu düşünüyorum. aynı karakteri bir başka oyuncudan izlemek ayrı bir haz veriyor. mesela druck, yani alman versiyonu, farklı gidiyor. fransız skam için de 3. ve 4. sezonda farklılıklar yapacaklarını söylüyorlardı. ayrıca saydıklarının dışında almanya, hollanda, ispanya ve belçika versiyonları da var.

Bu konu hakkında bilgim yoktu. İzleyenler yanıtlayabilir mi acaba? Diğer versiyonları da kurgu bakımından aynı mı yoksa sadece oyuncular, dil ve çekilen yer mi farklı?

kurgu aynı dil farklı

diğer skamların bazıllarında repliklere kadar aynı ama güzeller özellikle italya ve austini sevdim ben

tüm versiyonlarını ingilizce altyazılı izledim bazı bölümlerini ve emin olun en iyisi orijinali daha sonra italyan versiyonu ve ondan sonra da alman versiyonu. diğer versiyonlar leş

ayrıca hiçbir versiyon tıpa tıp aynı değil ama italyan versiyon çok benzer özellikle replikleri. alman versiyonuyla çok oynamışlar ama bence güzel olmuş, karakterler de güzel. fransız versiyonu bana çok bipsiz geldi açıkçası ilginç replikler barındıyor ve karakterler gerçekten hiç uymamış. karakter mevzusu skam austin ve belçika versiyonu için de geçerli. resmen williamı 12 yaşında görünen biri yapmışlardı.

hepsi ayrı ayrı birbirinden güzel ve aşırı yakışan çiftler var izlemek isteyenler youtube da hazırlanmış videolar halinde bulabilirler ben tam bölümlerini hiçbir sitede bulamadım maalesef

konuya abone kullanıcılar 11

Yukarı Çık