"ancak IQ’nuz benden daha yüksekse ne düşündüğünüzle ilgilenirim." -fringe

Skam tartışma forumu

Tüm Forumlar > Skam > Skam son sezon, neler oluyor vs.

yeni konu aç Skam son sezon, neler oluyor vs.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Uzun süredir Skam fandomundayım ve bazı şeylere açıklık getirmek istiyorum ki dizinin son sezonunda aklınızı karıştıran şeyler olmasın. Ayrıca merak ettiğiniz şeyleri başlığın altında sorabilirsiniz bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım.
-Even, Sana'yı nereden tanıyor? Even Elvebakken'den Nissen'e transfer almış bir öğrenci ve Elvebakken'deki arkadaş grubu Sana'nın abisi Elias'ın arkadaş grubu olan Hei Briskeby ya da Balloon Squad. Birbirlerini oradan tanıyorlar.

-Mikael kimdir? Mikael, Hei Briskeby ya da Balloon Squad üyesidir. Hei Briskeby'nin bir videosunda Mikael ve Even hakkında konuşuluyor. Ayrıca Isak 3.sezonda bir video izlemişti ve Mikael Even'ı videoya alıyordu. Isak hem Even hem de Sana'ya Mikael'in kim olduğunu sordu ama bir cevap alamadı.

-Sana ve Yousef. Dizinin ilk bölümünden gördüğümüz kadarıyla bu sezon ana karakterimiz olan Sana Hei Briskeby'den Yousef'i seviyor. Yousef'in Noora'yla konuşmasını kıskanıp istemeye istemeye Noora'nın aklına William'ı getirmesinden anlayabilirsiniz. Yousef'te ona karşı boş değil gibi görünüyor. Boş bulduğu her anda Sana'nın yanında bitmesi sırf onu korumak adına vodkanın sahibinin kendisi olduğunu söylemesinden belli -5.5.2017 tarihinde yayınlanacak bölümde görebilirsiniz-. İşin üzücü tarafı kızımızın sevdiği bu adamın aslında Müslüman olmaması. İşte her şey bu noktada zorlaşıyor. Sana aldığı mesajla bir anda yıkılıyor. -5.5.2017 tarihinde yayınlanacak bölümde görebilirsiniz-. Buna ek olarak bir de Noora'nın yaptığı saçma espri var. ''Müslüman olsaydım belki acılarım olmazdı, Ayrıca belki abinin yakışıklı arkadaşı Yousef'le evlenirdim.'' Sana'nın modu tamamen düşüyor ve kendini ''Çok derinden sevdiğin birini nasıl atlatırsın?'' adlı bir yazıyı okurken buluyor, o arada Yousef'i arkadaşlıktan çıkarması belkide başlamayan bir ilişkinin bitişinin habercisidir?

-Russbuss? Norveç'te var olan bir gelenektir. Mezuniyet yılında olan öğrenciler son ilkbahar sömestrlarında bu eğlenceli geleneği kutlarlar. 20 Nisan'da başlayan bu gelenek 17 Mayıs'a - Norveç Anayasa(?) Günü- kadar sürer. Katılımcılar kırmızı veya mavi renkli tulum giyerler ve bu tulumların bacak kısmında soyadları yazar. Kendilerine bir grup kurarlar ve bu grupla beraber bir otobüs, karavan sahibi olurlar. Otobüse katılmış olan bu öğrenciler okul günlerine kadar her gece parti yapar ve eğlenirler. Youtube'da Finally Russ adlı bir video serisi var, bir kız grubunun russ dönemini anlatıyor ingilizce altyazılı daha iyi anlamak amacıyla onu izleyebilirsiniz.

Çok güzel anlatmışsın, teşekkürler. Ben şeyi soracaktım. Bence de Yousef Sana'ya karşı boş değil ama neden Noora'yı öptüğünü anlamadım 4.sezon 5.bölümde.

Bir de Noora ne çabuk William'ı unutuyor ya...

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

3. sezonun ilk bölümündeki diyalogtan dolayı Emma ve Yousef bağlantısını merak ediyorum. 7 bölümdür Emma bir yerden çıkacak diye bekliyorum ama çıkmadı. Emma orda daha önce Sana'yı da tanıdığını dolaylı yoldan ifade etmişti. Hatta Emma'nın çıktığı uzun boylu, esmer, manken çocuk Yousef mı diye bile düşündüm. Ama öyle olsa bundan Sana'nın da haberi olması gerekti sanırım. Çok az bölüm kaldı. Olanlar olsun artık. Dizide ki küçük ayrıntılar genelde sonradan bir yere bağlanıyor..

Dizinin başında Mikael'i Sana'nın abisinin arkadaş grubunda gördüğümde Even'ın ona karşı hislerini arkadaşlığın ötesine kaçırdığını ve onunda müslüman olduğu için bunu kabul etmediğini ve aralarının bozulduğunu, bu yüzden de Even'ın son senesinde okul değiştirdiğini de anlamıştım.

Dizinin bitiş tarihi Ramazan Bayramı'na denk geliyor. Hatta özellikle bayrama denk gelsin diye diziye o küçük arayı soktuklarını düşünüyorum. Ramazan'ı olduğu gibi bayramı da işleyerek diziye güzel bir final yapacaklar.

Bir de eklemek istediğim Noora William'ın onu aldattığını öğrenince bir an için şok oldu ve sırf kendine onu kafasında bitirdiğini kanıtlamak için, daha önceden hoş bulduğu Yousef'u öperek saçma bir harekette bulundu. O anlık bir durum muhtemelen. Sonrasında Yousef'un Noora'ya Sana'dan hoşlandığını anlattığını düşünüyorum. Noora'yla yazışmaları muhtemelen bu yüzden. Ayrıca Noora'nın Sana'nın Yousef'tan hoşlandığına dair hiç bir fikri yoktu. Sana her fırsatta onu beğenmiyormuş gibi davrandı. Halen de aynı şekilde. Noora'nın konuşmak istediği de bu konuydu bence ve çok yanlış anlaşılan bir diyalog oldu. Ayrıca 1. Noora'dan Elias hoşlanıyor. 2. Elias Yousef'un kardeşinden hoşlandığını az çok biliyor. Yani her türlü Yousef böyle bir şey yaparsa Elias'a, yani en yakın arkadaşına büyük bir ihanet etmiş olur. Sanırım bunu da yapmaz. Elias onun çok iyi bir adam olduğunu söylemişti. Yine de Yousef ve Noora'nın öpüşmüş olmaları çok çirkin. Sana bunu nasıl unutacak!

Hayatımda ilk defa bir dizi için bu kadar uzun bir yorum yaptım. Sıkıcı olmamıştır umarım. Bu diziyi seviyorum.

konuya abone kullanıcılar 3

Yukarı Çık