"ölene kadar sana sarılmak istiyorum hepsi bu." -supernatural

Smallville tartışma forumu

Tüm Forumlar > Smallville > bu clark kriptonit gezegeninden

yeni konu aç bu clark kriptonit gezegeninden

geliyor ama kriptonit taşından etkileniyor bunu anlamadım beyler

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Tüm Kripton dan gelenler etkileniyor. Kriptonit taşları galiba güçlere bir etkisi oluyor yeşil kriptonit zayıf düşürüyor mavi güçlerini alıyor vb. Güneş bu etkilere
sebep oluyor büyük ihtimale

ilker , kripton gezegeninde bu kritonlular senin benim gibi özel güçlere sahip değiller.bu güçlerin sebebi sarı güneşimiz.Her taşın farklı özellikleri var.Kırmızı kriptonluların içindeki bastırılmış duyguları ortaya çıkarıyo,yeşil olan zehirliyor , siyah halüsinasyona sebeb oluyor ve birazda paronoyaklaştırıyor,Mavi olan ise sarı güneşin etkilerini yok ediyor şimdilik aklıma gelen taşlar bunlar başka hatırlayamadım.

Şimdi diyeceklerim bana göre;bu taşlar normalde zararsızlar fakat bunlarda sarı güneşe mağruz kaldıkça değişik etkilere sahip oldular.Ve sadece kriptonluları zehirlemesinin mantıksal bir açıklaması yok yani o kadar da çok mantık aramamalısın bence...

Gümüş kriptonit var o da hem vücüduna zarar verir hem de halisülasyon görmelerini sağlar

ayrıca orjinalinde Clark kendini sürekli geliştiren birisi yani 19 yaşındakiyle 30 yaşının arasında çok fark var.Bu sebebten dolayı bi çizgi roman evreninde Clark kendini gizliden gizliye kriptonitle zehirliyodu.çok çok ufak dozda ve ilerleyen zamanlarda artık ona bağışıklık kazanmıştı ve hiç bir zayıf noktası kalmamıştı.ama sadece bi çizgi roman evreninde :D yani genel olarak zayıflığı devam etmekte...

ayrıca ilk yorumunun ikinci paragrafında bana göre demiştim ya o aslında doğruymuş...yani taşlar sarı güneşten(sarı güneş diyorum kriptondaki güneş kızıl renkte) dolayı kriptonluları zehirliyor.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Dizide Clark ın küçüklüğündeki zamanlar hakim. Eğer dizi çizgi orman evreni ile paralel şekilde devam etseydi güzel olurdu. Bana göre dizi 10 sezon olmasına rağmen çoğu bölüm(genellikle 1 ve 5 sezonlar arası ] düşmanlar farklı olsa bile temel hedef meteordan etkilenenleri kurtarmak olduğu için biraz eksiklikleri olabilir.Eğer diziyi sürekli bazı şeyleri tekrarlamak yerine daha çok bilgiye yönelik paylaşımlar olsaydı. Dizi daha anlaşılabilir. İnsanları bunaltmayan (bana göre bu bölümler lana - clark arasındakiler ) daha iyi olabilirdi. Dizi Güzel bitsede bana göre devam ettirilebilirdi.

Konu başka yere çekilse de temel olarak güneş kriptondan gelen meteor parçalarına etki ederek kritonluları etkiliyor. Tek sebep bu :D

Kriptonda basit bir taş olan bu kriptonit kriptondan dünyaya gelenleri sarı güneş yüzünden etkiliyor. Kralık 1x1 'de küçücük bir kriptonit gördüğünde yere yığılıyor (lananı kolayesi) /Spoiler: 10. ve 9. sezona gelince bu taşlardan o kadar etkilenmemeye başlıyor etkileniyorda hani o 1 x 1 deki kadar değil adamın teki onu kriptonit bıcağı ile bıcaklıyor o adamı alıyor fırlatıyor taa nereye. :Spoiler\

Ve bide Clark olacaktı o xD

konuya abone kullanıcılar 3

Yukarı Çık