"+lütfen gerçeği söyleyin doktor ne kadar zamanım kaldı? -on. +on mu? on ne? -dokuz..." -house m.d.

Supernatural tartışma forumu

Tüm Forumlar > Supernatural > 5.sezonda olanlar

yeni konu aç 5.sezonda olanlar

Diziye tam tamına 1 yıldır ara verdim ve şimdi tekrar başladım. 6.sezonda kalmıştım ve 5. sezonu neredeyse hiç hatırlamıyorum. 5.sezonda olan olaylar ve karakterler hakkında bilgi verir misiniz? Daniel micheal filan hepsini unuttum da.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

5. sezonda lucifer serbest kalıyo. sam ve dean'in kıyamette savaşıcak olan lucifer ve michael'in bedenleri olduğu öğreniliyo sonra kıyamet alametleri görülmeye başlanıyo falan. lucifer sam kendisine evet diyene kadar yeni bi beden buluyo. araya bikaç av bölümleri koymuşlar. bunun dışında jo ve ellen ölüyo bu sırada cass meleklere karşı çıkıyo ve sam&dean e yardım ediyo. melekler dean michael a evet desin diye uğraşıyolar ama cass melekler ve şeytanlar onları bulamasın diye kaburgalarına yazı kazıtıyo. sonlara doğru crowley adında eskiden lilith'in yancısı olan bi şeytan sam ve dean e colt'u veriyo lucifer'i öldürsün diye çünkü lucifer insanları oldurdukten sonra sırada onların olduğunu biliyo bu yüzden onun kazanmasını istemiyo. ama colt lucifer ustunde işe yaramıyo. lucifer'i alt etmenin yollarını ararken dean artık çare kalmadığını düşünüp michael'e evet demeyi düşünüyo (sonra cass bunu fena pataklıyo :D) ve melekler de bu bekleyişten sıkılıp, Zachariah önceki bölümlerde sam ve dean in kardeşi olarak öğrendiğimiz Adam'ı yem olarak kullanmak için tekrar canlandırıyo. dean az daha evet diycekken Zachariah'ı öldürüyo ama bu adam çoktan michael'i çağırdığı için bunlar kaçarken Adam yetişemiyo ve Michael onun bedenine giriyo. daha sonra gabriel adında hileci'nin kılığına girmiş bi melek onlara yardım ediyo ve dört atlının( açlık, ölüm, savaş ve hastalık) yüzükleriyle şeytanın kafesinin yeniden açılabiliceğini ve onu oraya geri gönderebiliceklerini söylüyo ve onlar da bunun üstüne bulduklarının dışında geriye kalan iki yüzüğü buluyolar. sam de diyo ki kafesi açtığımızda lucifer a evet diyip onu kafese göndermeliyim diyo. bu yüzden bedeninin kontrolünü ele geçirmesin diye baya bi şeytan kanı içiyo ama evet dediğinde yine şeytan kazanıyo. ve sonunda michael ve lucifer'in hesaplaşma zamanı geliyo ve bunlar daha kavgaya başlamadan dean sam'le konuşabilirim diyerek oraya gidiyo. michael'i bu surede uzak tutmak içi cass üstüne kutsal yağ döküyo sonra manyak lucifer kimse michael'a benden başka zarar veremez diye cass i öldürüyo ve bobby'i de. dean'i pataklarken sam impalanın içinde duran dean'le olan hatıralarından bişey görüyo bi nevi flashback gibi bişey yaşayıp kontrolu ele alıyo, çukuru açıyo ve michaelle birlikte içine atlıyo. sonra dean baya tipi kaymış bişekilde ağlarken cass bianda ortaya çıkıyo dean'i ve bobby'i düzeltiyo. cass beni tanrı geri getirdi falan diyo. vee en sonunda ise dean Lisa ve Ben'e gidiyo(kim olduklarını unuttuysan http://supernatural.wikia.com/wiki/Lisa_Braeden ) ve en sonundaysa Sam Dean'i uzaktan izlerken bitiyoorr.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

baya detaylı bi yazı oldu niye bu kadar uğraştım anlamadım :D --Warning-- daha 5. sezonu izleyen arkadaşlar için ağır spoiler içerir. ama bence 6. sezona başlamadan son bölümü bi izle derim anlatmakla olmiycak kadar güzel bi bölümdü 100 kere olsa gene izlerim :D

6x15
''The French Mistake'' dean ve sam dizi dunyasından çıkıp bizim dünyamıza geliyolardı

konuya abone kullanıcılar 2

Yukarı Çık