"karanlığın bir kez içine girmesine izin verirsen, asla dışarı çıkmaz." -arrow

Supernatural tartışma forumu

Tüm Forumlar > Supernatural > Chuck Shurley is the ''GOD''

yeni konu aç Chuck Shurley is the ''GOD''

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

ekşiden alıntı:
chuck shurley(aka god): kendisi ilk olarak karşımıza, dean ve sam'in hayat öykülerini yazıp, kitaplaştıran kişi olarak gözükmüştür. sonradan onun bir elçi olduğu anlaşılmış ve vahiyler yoluyla bunu öğrendiği ortaya çıkmıştır ama bir sıkıntı var , burada. o da chuck dışında ki elçi kevin tran'in böyle bir özelliği yoktur. dean ve sam'e yardım etmeye çalışmıştır. sam/lucifer çukura atladıktan sonra ortaya tekrardan çıkmıştır ve elinde viskisi, derli toplu hali ve bembeyaz gömleği ile bize son konuşmayı yapmıştır. buradan tahmin yürütürsek, milletin yana yakıla aradığı tanrı aslında kendisidir ve bizimkilerin kıçının dibinde gezmektedir. aslına bakarsanız tanrı olarak chuck, dean ve sam'in bir şeyler başarabileceğini biliyormuş ama meleklerin yaratılışındaki kazmalık ve kaderden kaçılamaz mantığı ve buna rağmen insanların savaşması, tanrıyı çok mutlu ediyor. yani bir nevi neden insanları her şeyden çok sevdiğini bize gösteriyor. meleklerden ise sadece castiel favorisi. castiel'i zibilyon kere dirilten kişidir aynı zamanda. tanrı olduğuna bir delil ise, kevin tran elçi olduktan sonra castiel, '' chuck'a ne olduğunu bilmem ama ölmüş olması lazım. bir elçi ölmeden, diğer elçi gelemez.'' demişti. ama kendileri sam ve dean'in kendi müzikallerinde ki garipliği araştırdıkları bölümde, en son'da sahneye çıkmıştır. demek ki kendisi ölmemiş, e bir elçi ölmeden diğer elçi gelemeyeceğine göre ve bir elçi istifa edemeyeceğine göre chuck shurley aslında tanrı'nın ta kendisi oluyor.

Chuck karakterinin 10x5'ten sonra daha görülmemiş olması da merak uyandırıyor bu teoriye göre. Sadece ''Not bad'' diyip gidecek hali de yok. Tahminen 11. sezonda Amara ile Chuck karşı karşıya gelecekler ve eğer olay tahmin ettiğim gibi gelişirse dizinin en deli dolu sezonunu izliyor olabiliriz.

Sanırım 3. sezonda yine böyle bi dedikodu çıkmıştı ama..

3. sezondan beri aynı şeyi söylüyorum milletin kafasına şimdi dank ediyor laner olsun hjfg

3. sezondan beri aynı şeyi söylüyorum milletin kafasına şimdi dank ediyor laner olsun hjfg

ayrıca meleklerin tarafında hep işler karışık değil miydi? Castiel ordu mordu kurduydu. Ben o zamanlar "Chuck da öldü o zaman koruyan falan da yok." dediydim. Ama sonra Charlie'nin Oz diyarına gittiği bölüm eski bilgisayarın odasında konuşurlarken Charlie son bölümlerin çıktığını söyledi. Hala yazıldığını hatta bunun beckywinchester lakaplı birinin paylaştığını söylüyordu. Demek ki hala öngörüleri var.
10. sezonda son sahnede görünmesiyle bir tüyo verildi. Ancak bu kadar süre ortalıkta olmayışının bir sebebi olması gerekiyor bence. Amara'yla savaşabilmesi için yeni bir tür yaratması gibi bir şeyler. Ne biliyim "Ben kardeşimle dövüşemem bunu en iyi siz anlarsınız" gibi tiatral bir Winchester girişi ile yeni türlerini tanıtsa mesela. Çünkü Amara'nın teknik olarak ona bağlı ruhsuz ordusu var. Şimdilik yaratık değiller ancak, olası bir sorunda ne yapacakları bilinmez. Ruhu aldı ne koyacak oraya mesela.
Ayy şu an lise yıllarıma dönüp bir fun-fiction yazasım geldi. Böyle olmazsa yazarım valla.

gittikçe saçmalaşıyor desene

bence değil cünkü Dean'ın kolyesi yanardı Chuck tanrı olsaydı.

Adam bütün düşündüklerimi yazmış. Chuck kesinlikle Tanrı. Spnnn arkadaşımız kolye yanardı demiş. Adam Tanrı. Yanmamasını isterse yanmaz. Bu yani :D

Arkadaşlar, hangi sebeple veya hangi sebeplerle spoiler içerikli forum başlıkları açıyorsunuz? Zamanında çok fazla spoiler yediğiniz için bunu bi payback olarak mı görüyorsunuz da inadınıza böyle başlıklar açıyorsunuz?

Bölümleri izlediğimiz sayfada "Dizinin forumundan son başlıklar" kutusu var ve bu açtığınız spoiler dolu başlıkları 1. sezon 11'i bölümü izleyen insan da görebiliyor 11. sezon 1. bölümü izleyen insan da.

Düşüncesizlik mi, aptallık mı yoksa komple kötü niyetten doğan çarpık bi hobi mi adlandıramıyorum ama lütfen dikkat edin biraz ya. Crowley böylesini yapmaz zaten de o aşırı nefret ettiğim Metatron loserı bile şu tarz bi işe girmez. Emin olun.

tl;dr Biraz dikkat edin de spoiler içerikli başlık açmayın. Foruma girmeyen de görüyor başlıkları bölümlerle aynı sayfada.

Chuck Tanrı olabilir (Dizide yani.Tövbe valla günaha giriyoruz) çünkü dediğiniz gibi kevın sanırım 9. sezonda ölmüştü.Chuck ise 10 x 5 te göründü bize.Ve kural her zamanki gibi geçerliyse bir elçi ölmeden diğeri gelemez.Bu nedenle Chuck sadece bir elçi değil belki Tanrı belki de başka bir şey. Birde ingilizce sitelerde Chuck ile ilgili kısımlarda Chuck un yokoluşu için "Bilinmeyen bir nedenden dolayı cennete çekildi" yazıyor.

bence değil çünkü hatırlarsanız melekler chuckın yanına geldi baş melekler hatta ve onlarda hissetmedi bence çok tanıdık bi karakter karşımıza tanrı olarak çıkcak diye düşünüyorum.

konuya abone kullanıcılar 11

Yukarı Çık